Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İran'a gidiyorum

Suark

Öne çıkan mesajlar

hollwanderrr said:

senin, Patice, Pati kelimesi cinsiyet belirten "ce" ekiyle harmanlanmış

tamam hepsi silikon, saçları silikon de gene tamam derim, hiçbiri bana yar olmayacak nasılsa sdasdasd

Hee evet, bide zaten ismim hatice sdfsds bikaç anlamı var nickimin. Metüst gibiyim super :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
zahmet olmazsa İran'da gezme tuto'su alabilir miyiz?

Merak ettiklerim
1- Araba kiralayıp eşimle rahat bir şekilde dolaşabilir miyim?
2- Yasalar ne kadar sıkı? illa başörtüsü takmak vs gerekiyor mu?
3- Hangi şehirlere gitmek lazım? Tarihden çok şehir hayatını görmek için.
4- Doğal güzellik olarak ne var? şelale, mağara vs (google a üşendim)
5- Temmuz ayı nasıl?
6- Otellerin kalitesi nasıl? airbnb kullanılıyor mu?
şimdiden teşekkür.

Suark said:

İş icabı,
Aylarca hatta belki senelerce kalıcam orda.

Tecrübeleri aktaralım plz.
Sosyal ağlarda paylaş

ya başkasıda istemiştide bi ara toptan bişiler yazacaktım,
hep erteliyorum

Merak ettiklerim
1- Araba kullanmak epey riskli burada, kiralama durumları var ama öyle günlük olan yer bilmiyorum. Şöforlü kiralamalar var
2- Evet gerekiyor, ama turist oludugunuzu anlayınca sadece uyarmakla kalıyorlar. Herkes polis kafasında o yüzden sıkı epey.
3- Tehran yeterli, merkezdeki üniversite civarları dolu oluyor genelde.
4- Herşey var, pamukkale muadili bile var. İranda bütün yıl boyu 4 mevsim yaşanıyor, karpuz yiyebiliosn kışın falan. Ama tr de olmayıp burda olan en nadide şey çöl. Pek güzel
5- Nereye geldiğine bağlı, gilan hazar denizi tarafı nemli, tebriz tarafı biraz soğuk, güney cehennem. Tehranda nemsiz sıcak, güneşte durmadıkça sorun yok
6- couchsurfing aktif baya, bnb ye bakmadım. Oteller epey lüksmüş, pahalılar tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

tahran'a çirkin diyorlar çok vakit harcamayıp isfahan ve şiraz'a gitmeli

başörtüsü takmak zorunlu her yerde fakat öyle sarıp sarmalıyosun kafanı. örtü duruyor işte saçın 3/4'ünde falan

bi dönem gidecektim bir sürü şey araştırdım couchsurfing'den insanlarla iletişime geçtim vs. (acayip aktif bu arada) sonra maalesef yalan oldu. belki yakın gelecekte yardırıcam ben de.

doğal güzellik için güney'de sanırım pamukkale gibi bir bölge mevcuttu. bir de en güneyde basra körfezinde bir adası var. couchsurfing'den çağırmışlardı oraya onu da ordan biliyorum xD
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada kıyafet limitasyonu başörtüsüyle sınırlı değil, bileklerini açmak veya kıçı kapatacak bi tunik giymemekte sorn.

bahar veya sonbaharda şiraz isfahan, kışın kish(kim niye giderki kişe zaten bomboş, eşinle bile beraber denize giremiosun lol )
işte yzında kuzeyler.

çöz gezmesini tavsiye ederim, onun dışında bişi yok
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...