Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İran'a gidiyorum

Suark

Öne çıkan mesajlar

Patice said:

Aluriel said:

Patice said:

axedice said:

Gitme ya suark rahat rahat takılsın iranlı hatunlarla

takılcak işte 3-4 ay sonra gidicem ben..

ooo 3-4 aya 2 kuma alır o en az

ya o kadar mı güzeller :/ huylandırmayın beni.

bakma sen yenge bu troleybitlere.
seven insan için en güzeli, her zaman sevdiğidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Aro,

gelirsen bir daha beklerim.

KuddusiMavra said:

Suark said:

İş icabı,
Aylarca hatta belki senelerce kalıcam orda.

Tecrübeleri aktaralım plz.

1 buçuk ay önce oradaydım ve her gittiğimde biraz daha olumlu anlamda değişmiş İran görüyorum.
Bundan önce şu 17-25 Aralık krizi sırasında gitmiştim.

Her şeyden önce buradaki kara çarşaflı kadınlarla, uzun sakallı-cüppeli adamlarla dolu bir İran görüntüsünü sil kafandan. Genç erkekler olabildiğince batılı erkekler gibi giyiniyorlar, saç-sakal bırakıyorlar. Genç kızlar-kadınlar pantolon ağırlıklı giyiniyorlar.Üzerlerine de yakıştırdıkları kıyafetler giyiyorlar ve kafalarına <> olarak baş örtüsü takıyorlar. Baş örtüsünün takılma şekli ilginç. Önce saça topuz yapıyorlar. Sonra baş örtüsünü topuzun etrafında birkaç tur attırıyorlar , daha sonra da yüz, alın ve saçın ön kısmı açık kalacak şekilde başlarını örtüyorlar. Yüzler full makyajlı. Burunların neredeyse tamamı ameliyatlı. Hokka gibi burunları var.
Ve güzel kadınlar gerçekten.
Kadın nüfusu erkek nüfusunun 1.5 katı kadar.
Hepsi de eğitimli.
İş yerlerinde kadınların etkisi oldukça fazla. Burada bazılarının söylediği gibi değil. Baskın karakterdir hep İran'da kadın.
Sadece Kum kentinde (dini başkent) o bize hep söyledikleri kara çarşaflı, sakallı-cüppeli görüntülerle karşılaşırsın.
Ama Tahran, İsfahan, Tebriz çok güzel şehirlerdir.
Borujerd diye bir şehir var, kendini İsviçre Alpleri'nde sanırsın.
Milli yemekleri tavuk ve safranlı pirinç pilavı.
Bunun haricinde kebap ve çeşitleri aynen bizim yemekler.
Nüfusun yarısından çoğu Azeri ve ülkenin hemen her yanında ve özellikle de kuzeyinde Azeri nüfus daha çok.
Türkçe'yi hemen her yerde kullanabilirsin ve çok rahat anlaşabilirsin.
İnanılmaz misafirperver insanlar.
Nereye gidersen git masaya hemen en taze mevsim meyveleri gelir. Kekler, çikolatalar, kurabiyeler, helvalar, birkaç çeşit meyva suyu, çay(bizdeki gibi değil,genelde sallama,sadece evlerde demleme çay var),kahve.
İsfahan çok güzel bir şehir. Tarih kokuyor her yeri. Nehir kenarında çok güzel park var,kafeler var. Nehir üzerinde tarihi köprü var. İsfahan biliyorsundur Selçuklu şehirlerinden birisi. Her yerinde Selçuklular'dan kalma köprüler ve kervansaraylar var. Hatta ben kervansaraydan otele dönüştürülmüş bir yerde kaldım, muhteşemdi,resmen kendimi 1000 sene geride hissettim otelde kaldığım sürece.

Alkol doğrudan bulunabilen bir şey değil. Ama insanlar evlerinde her türlü içkiyi ve özellikle şarabı yapıyorlar.
O kadar ki belli eczanelerden etil alkol alıp evde içkilerini yaparlar. Ben hiç bulunmadım ama İran'da ve özellikle Tahran'da gençlerin ev partileri çok meşhur. Anlatılanlara göre müstakil evlerde (2-3 katlı)büyük partiler veriliyor,içki su gibi akıyor, kıyafette şıklık konusunda kızlar birbirleriyle yarışıyor,vs.

İran ayrıca çok eski bir kültür. Pers İmparatorluğu'ndan kalma bir imparatorluk kültürleri var. Arapları çok sevmiyorlar. Batılıların Araplar ile İranlıları bir tutmalarından rahatsız oluyorlar.

Tahran'ın trafiği ve hava kirliliği kötü.

Bunun haricinde ben hiç bulunmadım ama Hazar Denizi kıyıları çok güzelmiş.

Güzel yer İran. Rahat ol.

Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

Patice said:

Aluriel said:

Patice said:

axedice said:

Gitme ya suark rahat rahat takılsın iranlı hatunlarla

takılcak işte 3-4 ay sonra gidicem ben..

ooo 3-4 aya 2 kuma alır o en az

ya o kadar mı güzeller :/ huylandırmayın beni.

bakma sen yenge bu troleybitlere.
seven insan için en güzeli, her zaman sevdiğidir.

ya kalp kalp kalp.. ne güzel demişsin kuddus.. saol ama kızlar yinede güzel baya sdfsds
Sosyal ağlarda paylaş

barbu said:

Kızların güzelliğinden tehlikeli asıl erkekleri elde etmesini, baştan çıkartmasını biliyorlarmış. Öyle demişti Iran'lı bir kız arkadaş.

Ama insan sevdiğinden başkasını zor görür tabi. Endişelenmemek lazım.

aynen şunu baya duymuştum ben, baya türk iş adamı varmış irana gidip eşinden boşanan vs.
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız bazı kaynaklarda çok kötü haberler çıkıyordu iran hakkında, yani bi eve giriyolar erkekleri bağlayıp kadınlarına tecavüz ediyorlar ailenin sonra müftü açıklama yapıyor evde yüksek sesle müzik dinleniyordu, böylece insanlar tahrik edildi vs diye. türkiyeden kötü bir yer olduğu algısı oluştu bende, ha şimdi birileri atlar sallama haberdir diye ama şeriat ülkesi, kapanma oranı daha yüksek olduğu için %100 daha leştir türkiyeden tecavüz taciz vs konularda
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

raat ol cok cirkinler..

isin iyisi tabi ki oralarda silikon yok gibi birsey..hos zaten gerek de yok fazla..

Bunlara güzel diyor olamazsın.. Silikon patlaması yaşıyor ekranım şuanda.

http://images.habervitrini.com/galeri/org/24d57809000005782916388headscarf_women_are_required_by_law_to_keep_their_head_covered_ia20_1421671007306.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

hollwanderrr said:

yalnız bazı kaynaklarda çok kötü haberler çıkıyordu iran hakkında, yani bi eve giriyolar erkekleri bağlayıp kadınlarına tecavüz ediyorlar ailenin sonra müftü açıklama yapıyor evde yüksek sesle müzik dinleniyordu, böylece insanlar tahrik edildi vs diye. türkiyeden kötü bir yer olduğu algısı oluştu bende, ha şimdi birileri atlar sallama haberdir diye ama şeriat ülkesi, kapanma oranı daha yüksek olduğu için %100 daha leştir türkiyeden tecavüz taciz vs konularda

Caydırıcı cezalar var, türkiye'de 38 tane erkek 15 yaşında kıza tecavuz edip afla çıkıyor, orda adamın pipiyi kesiyolar. MIŞ.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...