Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 4 #3

Sam

Öne çıkan mesajlar

-Weapon/armor crafting çok keyifli, ben çok sevdim.
-Durabilitynin olmamasına bir türlü alışamıyorum, daha önceki oyunlardan alışmışım sürekli gözüm durability barı arıyor.
-Diyalog sistemi ve ana karakter seslendirmesinden direk nefret ettim. Oyunun başından beri tam bir o. ç. gibi davranıyorum ama ana karakter seslendirmesi onu bir türlü hissettiremiyor. Diyalog tekerleği ayrı bir muamma zaten.
-İnşaat işleri benim için gimmick. Bi oyunun başında quest gereği bir iki şey yaptım, sonra yüzüne bakmadım. Belki bütün her yeri keşfedip, bütün questleri tamamlayınca tekrar bakarım.
-PA oyunu çok kolaylaştırıyor sanki. Sanırım sneak penalty vermiyor. Saçma şekilde sneakte de işe yarıyor PA. Bilemedim..
-Questlerin sonunu başından tahmin etmek çok sık başıma gelen bir durum. Eğleniyorum evet ama bir New Vegas değil kesinlikle. Vasat.
-AI kabus. Oyundan soğuma sebebi direk. Saçma sapan yerlerde takılıp var olamayan siperlerin önünde siper alıyorlar falan. İzlemek bile baş ağrıtıyor.
-Gunplay oyunun en iyi yanı benim için. Mod çeşitliliğiyle beraber keyif alınan en iyi taraf oyun içinde. V.A.T.S.ı çok ender kullanıyorum o biraz kötü oldu. Onu da crit için kullanıyorum.
Puanım 70/100. Eyyorlamam bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

kasabaya koyduğumuz vendorlar, satış işlemini havadan mu yapıyor, yoksa satmak için malzemeyi bizim mi içine koymamız lazım?

water purifier yapınca yanılmıyorsam workbanch inv. temiz su toplanıyor, toplanan meyve sebze için aynı şey geçerli mi?

birde kasabaya gelen brahimlerin olayı nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

Oyundan tek zevk aldığım an, fast travel ile bir yere gittiğimde brotherhood vertibird'den paladinlerin atlayıp, super mutantlara dalması, raider ve scavengerların it dalaşı yapması ve aynı zamanda radscorpiondan kaçmamdı, daha sonrasında suicide mutant arkasında minik bir mantar bulutu bırakarak ortalığı sessizliğe gömdü. Hikayemin sonunda ise t-60 power armorumu lootlayıp tekrar fast travel ile minik beyzime geri döndüm.
Sosyal ağlarda paylaş

feamer havadan satış. kullanılmayan food ve water ekleniyor workbench'e, caps de öyle. üretim happiness'la oranlı.

namessar cidden tartışacak birşey yok kendi koyduğun yazı senin "kol koparıp adam öldürüyordum"unu haksız çıkarmışken daha üstüne "ben daha yenilmedim" diyorsan.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim radeon hd 6850, işlemcim i7 2700.

aa 2x, texturelar high falan derken çalıştırdım. Oyunun aşağı kısımlarında şehir içi yerlerde frame drop oluyor. Onun dışında iyi. Ama bir iki aya yeni kart almayı planlıyorum. Öyle daha iyi olacak yani.

Haa wetness diye bir seçenek var. O seçiliyken bende yağmur sırasında grafik hataları oluşuyordu. Onu da kapamak gerekti.
Sosyal ağlarda paylaş

GenjuroXXX said:

HD 6850 veya muadili bir ekran kartıyla oyunu çalıştıran var mı var ise kalite ne durumda? recommended Radeon HD 7870 görünüyor ekran kartı konusunda çok cahilimde :)

6950 ile herşey low oynanıyordu 30-50fps ama 6850 ile biraz sıkıntı olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Benim radeon hd 6850, işlemcim i7 2700.

aa 2x, texturelar high falan derken çalıştırdım. Oyunun aşağı kısımlarında şehir içi yerlerde frame drop oluyor. Onun dışında iyi. Ama bir iki aya yeni kart almayı planlıyorum. Öyle daha iyi olacak yani.

Haa wetness diye bir seçenek var. O seçiliyken bende yağmur sırasında grafik hataları oluşuyordu. Onu da kapamak gerekti.

İşlemcim i5 2500k , en azından aşağı yukarı yakın bir sistemimiz teşekkür ederim bilgi için :)-D
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

GenjuroXXX said:

HD 6850 veya muadili bir ekran kartıyla oyunu çalıştıran var mı var ise kalite ne durumda? recommended Radeon HD 7870 görünüyor ekran kartı konusunda çok cahilimde :)

6950 ile herşey low oynanıyordu 30-50fps ama 6850 ile biraz sıkıntı olabilir.

Valla acayip ikilemde bıraktı bu lafın , taşlanmayı göze alıp PS4'e mi alsam acep diye düşündüm valla :D
Sosyal ağlarda paylaş

http://gfycat.com/UnevenFakeHornedviper

bu da tactical vats a örnek gelsin. normalde o mobun head limb'i 0'a indi ya birinci ya ikinci mermide fakat stagger olmadığı gibi silah değiştirip hiçbir duraksama yaşamadan devam ediyor :)

bunun bir sürü melee versiyonu da mevcut. right hand silah tutup da right hand 0% iken, swing sırasında shotgun ile vurduğunda disarm olmadığı gibi stagger'da olmuyor. aksiyon devam ediyor ve kafanı yarıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

GenjuroXXX said:

Valla acayip ikilemde bıraktı bu lafın , taşlanmayı göze alıp PS4'e mi alsam acep diye düşündüm valla :D

Dediğim gibi şehir içi frame düşüşü olacaktır. PS4'ün varsa ve modlu F4 oynamayı düşünmüyorsan ve fps'i PS4'de oynamayı becerebiliyorsan veya fps yerine sırf VATS kullanabilirim dersen PS4'de alman daha mantıklı.

edit:

Bu arada assaultron ne güzelmiş yaaa. Hadouken diye bağırdığı mod yapsınlar.

BoS'da ve main görevlerde ilerlemeyen bakmasın

Arkadaş assaultron ve legendary raiderlarla kapışırken vertibird geldi destek için. Bir kaç robot indirdi. Sonra raiderlar vertibirdü kafama düşürdü xD Ortalık cehenneme döndü zor toparladım.

Sosyal ağlarda paylaş

perk ile de vats üzerinden disarm etmiyor melee. vats dışında disarm ediyor benim gördüğüm sadece.

disarm etmesine gerek yok zaten. stagger etse yeterli olurdu. tactical bir derinliği olması için. kafasında shotgun patlatırken silah değiştirip launcher atmasın yani. 2 sn stagger etse yeter yani.

hiçbir etkisi olmayacaksa neden vats'da limb e aim alıyoruz ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

feamer havadan satış. kullanılmayan food ve water ekleniyor workbench'e, caps de öyle. üretim happiness'la oranlı.

happiness için ne yapmak lazım?

ayrıca başta muallaktaydı, single shot lazerlerde rifleman(?) perkinden mi yararlanıyor? otomatik olan her şey ise assault dan öylemi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...