Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2015 Nobel Kimya Ödülü Aziz Sancar

Remus

Öne çıkan mesajlar

guncel said:

ahmedinejad said:

http://img.hurriyet.com.tr/_np/6680/31746680.jpg bu adam almayacak da ben mi alacağım. adamın duruşu bile nobel.

http://www.memurlar.net/common/news/images/507382/headline.jpg

benim de aklıma önce canan teyzem sonra da william bell karakterinden dolayı leonard amcam geldi.

RIP

http://cimg.tvgcdn.net/i/r/2009/04/08/8c4bac73-0c90-4d75-a5f0-f81125e1be1a/resize/210x305/938484c1f45b65c10fa88c6cc638b4e4/090408leonard-nimoy-fringe1.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

Lan akp zihniyeti hepinizin icine islemis mk ilk defa turkiye orijinli bir bilimadami nobel aliyor 90 yillik tarihimizde turk olsa ne arap olsa ne, devlet 1453 u falan kutlayacagina bunu kutlasin, ilk defa medeniyete boyle bir katki cikti bu cografyadan
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben inanamadım ya. eve geldim yorumlara baktım. her türlü mecrada adamın etnik kökenini tartışmış insanlar. burayı daha okumadım. bize karbon sağlayan yıldızlar kara deliklerinde ters takla atıyorlardır şimdi. türkiye'nin uzunluğu kaç kilometre. birkaç bin vardır. şöyle bi gama ray burst gelse o boyutta. türkiye'yi kapsayacak şekilde delip geçse diyeceğim ama arka tarafta kim varsa güme gider. belki okyanustan falan çıkar arkadan coğrafyacı beri gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

µh said:

applev0dka said:

adamı murcia yetiştirmemiş mi abi ne katkısı ya sdafas

Universiteyi turkiyede okumus

üniversitede nobel kazanacak kadar eğitim verildiğini sanıyorsan sana kötü haberlerim var
universitede nobel kazanacak kadar egitim veriliyor. Nobel kazananlar o egitimle yaptiklari arastirmalar sayesinde nobel kazaniyor. Adam 35 yilini o arastirmaya vermis
Sosyal ağlarda paylaş

yumy said:

@µh

eee? Ne araştırmayı tr de yapmış ne ortakları tr.. bence senin içine işlemiş AKP zihniyeti asdf Adamın bireysel başarısına adı türkçe diye çöreklenme keyfi...
bu nasi sacma bir arguman, amerika 100 yildir bilimadamlarina odenek yagdiriyor, einstein i dusunurken almanyadan kacti o alman degildi mi diyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

yumy said:

@µh

eee? Ne araştırmayı tr de yapmış ne ortakları tr.. bence senin içine işlemiş AKP zihniyeti asdf Adamın bireysel başarısına adı türkçe diye çöreklenme keyfi...
bu nasi sacma bir arguman, amerika 100 yildir bilimadamlarina odenek yagdiriyor, einstein i dusunurken almanyadan kacti o alman degildi mi diyorsun?

Einstein Amerika'ya kaçmadan önce nobelini aldı Almanya'dayken zaten ne alakası var? Ayrıca nazi dönemi gibi bir kara lekesi var Almanya'nın o dönemde giden gidiyor yoksa çok da beyin göçü verecek bir yer değil. Kalkıp da ülkesinin araştırmalarına hiç katkı sağlamadığı bi tane ünlü bilim adamı yoktur öyle Almanlar'ın övündüğü... Sen sevin canım "adam türkmüş hehe" Kendini kandırmaktan öte birşey değil yani şu adamın türk oluşuyla övünmek, ülkede bilime verilen önem ortada..
Sosyal ağlarda paylaş

einstein'ın hayatından haberin yok herhalde. alman vatandaşlığından 1896'da çıktı militarizmi sevmediği için, nobel alan çalışmalarını da isviçrede yaptı.

Aziz Sancar türk de olsa kürt de olsa arap da olsa bu coğrafyadaki insanlar için bir örnektir. İlkokuldan üniversiteye türkiyede okuyup sonrasında yüksek lisans için amerikaya gitmiş ki bu zaten cumhuriyetin ilk döneminde devletin yapmaya çalıştığı şeydi. Devletin bunu sahiplenmesi lazım ki şuan türkiyede yaşayan 10 yaşındaki çocuk onu örnek alabilsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...