Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hayatının geri kalanını Asya'da geçirecek olmak

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

scorch said:

ırak'a pergel koy.

bi daire çiz etrafına.

o dairenin içerisine girmedikçe random dünyanın herhangi bir yerinde mutlu olursun.

iyi yapmışsın boşver hayırlı olsun.

Yarıçap ne olsun? Nijerya falan da sıkıntı çünkü, boko haram'ın ışidden tek farkı daha fakir olmaları
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

madem yurt dışında veya neyse işte başka bir ülkede yaşamak için karar aldın ki çok büyük bir karar. adam gibi bir ülkeye git orada iş bul, hayat kur. malezya'nın övülecek bir tarafı yok, TR'den 1 tık aşağı 1 tık yukarı.
hollandadayim. mahalleyi secersen malezyanin buradan daha iyi oldugunu dusunebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Tabi aynı şirkette çalıştığım sürece. Böyle bir teklif aldım, ok dedim anasını satayım. Malezya'ya yerleşiyorum, 1-2 seneye bir başka ülkeye geçeceğim falan öyle işte.

Biraz uzak, kız arkadaş var, aile kıllatıyor falan ama açıkçası kimseye adam akıllı sormadan kendi başıma düşünüp kabul ettim.

Hem kılışdaroğlunda liderlik vasfı yok, ne yapacam dönüp.

Ama yine de bir garip his tabi.

Geri kalanı değil dönersin de,

ben 6 ay nepalde geçirmiştim. Dışarda olmak yeni bi ufuk baya guzel bi deneyim ama,

çok özlüosun be oğlum. ( gerçi geldikten 2-3 ay sonra skicem böyle ülkeyi ) demeye başlıosun o ayrı heheeh.

iş ne bu arada?
Git bu arada canını sıkma hiç
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

bingildak said:

madem yurt dışında veya neyse işte başka bir ülkede yaşamak için karar aldın ki çok büyük bir karar. adam gibi bir ülkeye git orada iş bul, hayat kur. malezya'nın övülecek bir tarafı yok, TR'den 1 tık aşağı 1 tık yukarı.
hollandadayim. mahalleyi secersen malezyanin buradan daha iyi oldugunu dusunebilirsin.

her ülke için geçerli abi o.
Sosyal ağlarda paylaş

Malezya'da bir çok din özgürce yaşanıyor benim bildiğim kadarıyla. 3 tane malezyalı arkadaşım olduydu, bir tanesi müslüman, diğeri hristiyan bir diğeri de budistti yanlış hatırlamıyorsam. Budist olmayabilir de gerçi ama öyle bir şeydi işte sdf. Bu güzel bir şey, insanlar herkes müslümanmış gibi yargılamaz birbirini en azından.

Öte yandan adam zaten Malezya'nın leş coğrafyasında yaşamayacak anladığım kadarıyla; pozisyonu, maaşı, çevresi falan iyi olacak. Öyle olunca da sadece Malezya'da değil dünyanın her noktasında güzel yaşanır zaten.

Btw kız arkadaşını yanına al ya da ayrılın abi, yazık kıza da sana da.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...