Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hayatının geri kalanını Asya'da geçirecek olmak

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

Olm ne kadar cahilsiniz lan. Yalan yanlış bilgiler vermeyin rici idirim. En büyük problem iletişim orada demiş adam gayet emin, ingilizce bilmeyen birine denk gelmedim abi bugüne kadar ahahaha.

Ayrıca şeriat falan hikaye, hayvan gibi gece hayatı ve geniş bir expat community var. Alkolünü iç seksini yap kimsenin umrunda değil. Bulunduğum eyalet gayet relax (kuala lumpur'un bulunduğu) bazı eyaletler sıkıymış bilmemne göremedim. Haftada 3 içiyoruz lan dışarda bar pavyon. Türkiye'den daha güzel clublar falan var. Malaylar zaten içmiyor, içen de var da az. Hayvan gibi chinese nüfusu var, ve birçoğu zengin. Gece hayatı onlardan soruluyor genelde. Asya nın her yerinden ve avrupadan da çok insan var. Baya enternasyonal bir şehir yani.

Hayat açısından sıkıntı yok, kız arkadaş olayına bakacağız, karıştrmayın onu :)
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Tabi aynı şirkette çalıştığım sürece. Böyle bir teklif aldım, ok dedim anasını satayım. Malezya'ya yerleşiyorum, 1-2 seneye bir başka ülkeye geçeceğim falan öyle işte.

Biraz uzak, kız arkadaş var, aile kıllatıyor falan ama açıkçası kimseye adam akıllı sormadan kendi başıma düşünüp kabul ettim.

Hem kılışdaroğlunda liderlik vasfı yok, ne yapacam dönüp.

Ama yine de bir garip his tabi.

penang'ı gör.
yazlarını orada geçir.
zaten Malezya'ya yerleşirsen kesin çinli karın olur.
senin espiri seviyeni, karakterini, muhteşem zekanı falan da kaldırsa kaldırsa Malezyalılar kaldırabilir.
kal orada.gelme.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Dragonfire said:

sokakta pazara çıkınca anlaşabiliyormusun adamla günlük hayatta hep barda ve iştemisin?
anlaşabiliyorum, ingilizce bilmeyen bir taksiciye denk gelmedim mesela. Alışveriş yaparken de keza. Ne bileyim 2 aydır buradayım hiç biriyle anlaşamadığım olmadı.

anlaşabiliyorsan tamam ama biraz zor adamların ingilizcesini çözmek.

Bu arada evet çetintaş yolladı seni oraya eminim artık :D
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

@çeto ayıp ediyorsun çetin baba, kırmayalım birbirimizi. KL'e gelirsen ara :)

kasıt olmadığı sürece bende kırgınlık olmaz.hep sen bana takılıyordun,bir kez de ben takılayım dedim.

çok gittim malezya'ya. özellikle penang rüya gibi bir yer.anlatmayla olmaz.mutlaka git.
gelirsem görüşürüz tabi.
bence yerleş oraya.düşünüyorum da eşim ve kızım olmasaydı yani senin gibi bekar bir adam olsaydım avrupa ya da amerika'ya değil ama malezya'ya çok rahat,bilerek ve isteyerek yerleşirdim.
benim o taraflarda adamım çok. dünyanın her hali var,bir sıkıntı falan olursa(her türlü sıkıntı) haber ver bana. pakistanlı müşterimin oğulları ve kardeşi orada(çok büyük müşterim,beni çok uzun yıllardır tanırlar ve severler).bir telefonuma bakar,hemen ne gerekiyorsa yaparlar.
Sosyal ağlarda paylaş

saglam expat var malezya'da. cin'de yasayan expatlarin cogu coluk cocuk olunca ya endonezya ya da malezya'ya geciyor.. cok sikayetci olanini duymadim. zaten 1-2sene daha kalirsin, sonrasinda ya yukseltirler saglam sekilde, sen tr'ye ya da istedigin bir yere gecersin ya da seni yeni bir yere gecirirler.

avantaji bol abi expat olmanin, travel allowance falan veriyorlardir zaten. kiz atlar ucaga isterse gelir. 90gune kadar vize muaf ne de olsa. orada kalma imkani olursa kiz icin, saglik sigortasindan da yararlanabilir.

ona da iyi olacaktir bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...