Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pokemon Go

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

Aynı yerlerde dolaşıyorum , oyunun başında zubattan ratatadan başka bişi çıkmazken şimdi bi tık daha farklı şeyler çıkıyor , flareon var bi tane 460 oldu en güçlü o , onun dışında 4 evovle yaptım eeve işte flareon oldu , zubat golbat oldu (herkeste bu var ya) caterpie metapod oldu ratata raticate oldu pidgey pidgeotte oldu (bu da çok yaygın) , ben oyunun şu halinden inanılmaz zevk alıyorum. Adamlar resmen 'hele siz bi oynayın , pokemon falan toplayın , sonra serverlar ratata vs ratata dolmasın , adam akıllı herkes 30+ olsun hele ondan sonra bakarız' demiş olabilir. Zaten ceo açıklama yapmış trade olacak kesinlikle diye. O olduktan sonra bunun ekonomisi canlanır , bi yerde satış için anlaşılıp yakalanıp dövülüp pokemonları çalınanlar duyarız.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Aynı yerlerde dolaşıyorum , oyunun başında zubattan ratatadan başka bişi çıkmazken şimdi bi tık daha farklı şeyler çıkıyor , flareon var bi tane 460 oldu en güçlü o , onun dışında 4 evovle yaptım eeve işte flareon oldu , zubat golbat oldu (herkeste bu var ya) caterpie metapod oldu ratata raticate oldu pidgey pidgeotte oldu (bu da çok yaygın) , ben oyunun şu halinden inanılmaz zevk alıyorum. Adamlar resmen 'hele siz bi oynayın , pokemon falan toplayın , sonra serverlar ratata vs ratata dolmasın , adam akıllı herkes 30+ olsun hele ondan sonra bakarız' demiş olabilir. Zaten ceo açıklama yapmış trade olacak kesinlikle diye. O olduktan sonra bunun ekonomisi canlanır , bi yerde satış için anlaşılıp yakalanıp dövülüp pokemonları çalınanlar duyarız.

silahlı soygun yapmışlar bile ıssız bi pokestop'ta sotelenip. gelen bebelerin ağzına vurup soymuşlar lol.

yeni kapılar açıyo bi de oyun sdf
http://i.imgur.com/aOnJxmm.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

abi hahahaha asdsdfdfaddfa

milliyet

said:
Pokemon yakalamaya çalışırken gözaltına alındı
Tüm dünyayı saran "artırılmış gerçeklik" oyunu Pokemon Go Türkiye'de bir kişinin gözaltına alınmasına yol açtı.

CROPY0Sitene Ekle
Pokemon yakalamaya çalışırken gözaltına alındı
Dünya genelinde ciddi manada bir salgına dönüşen Pokemon Go oyunu bir çok ilginç olayın yaşanmasına da sebep oluyor.. Oyuncuların birçok yerde elinde telefon, kamerası açık bir şekilde Pokemon yakalamaya çalıştığı oyun şimdiye kadar bir YouTuber'ın vurulmasına sebep olabilecekken, bir genç kızın da ABD'de Pokemon bulacağım derken ceset bulmasına yol açmıştı. Oyun bu sefer Türkiye'de bir kişinin gözaltına alınmasına yol açtı.
Artırılmış gerçeklik üzerine kurulu Pokemon Go oyununu oynayan Ekşi Sözlük yazarı, karakolda pokemon ararken gözaltına alındı. Ekşi Sözlük’te “zasch” rumuzuyla yazan bir yazar, geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen Pokemon Go oyunu yüzünden gözaltına alındığını öne sürdü.

T24'ün haberine göre yazar, pokemon yakalamak için Şişli Emniyet Çocuk Büro Amirliği’nin hedef olarak gösterildiği sırada, polislerin kendisini fotoğraf çektiğini zannederek gözaltına aldığını söyledi. Yazar yaşadıklarını anlatırken “Zar zor kurtardım paçayı ama hala son anda tam ikna olmuş değillerdi” ifadelerini kullandı. “zasch” isimli yazarın Ekşi Sözlük’te “10 temmuz 2016 pokemon yüzünden gözaltına alınmam” başlığıyla yayımlanan yazısı şöyle:

"Biliyordum başıma böyle bir şey geleceğini. Bu Pokemon Go olayı çıktığından beri arma 3 yapımcılarının araştırma sırasında Yunanistan'da hapse girmesi geliyor aklıma, başa gelir diyordum, geldi.

"Sabah nişantaşı the house cafe'de bir arkadaşım ile buluşalım diye anlaştık. ne zamandır görüşmüyorduk, bir kahvaltı ettik. laf lafı açtı, o da eski gamerlardan. ikimiz de yaşını almış adam olunca işler bu noktaya gelmez diye düşünüyordum ama o da pokemon go hype'ını bolca almış. de hadi pokemon kovalayak dedim. biri öğretmen, biri mühendis iki koca adam. çıktık yola, pokestopmuş, çarizardmış kovalıyoruz.

"önümüzdeki gym'i ele geçirmek için elimdeki pokemonlardan birinin tek bir evolve daha görmesi lazım. onun için de yeterli candym yok. profesöre fazlalık pokemonları gönderdim ama yine yetmedi. pokestop bulalım da yeterli candy olursa şu gym'i alalım dedik. pokestop olarak da şişli ilçe emniyet çocuk büro amirliğini gösteriyor.

"ulan sıkıntı olur mu vs. derken, çocuk büro amirliği, koca adamı alacak değiller diye bir espri geldi. kafamı s***m ki ben de dalgınlıkla bu espriyi ciddiye aldım. gittim emniyetin önüne doğru. pokestop alanına girdim. baktım candy yok, tam çıkıcam, amına koduğumun zubat'ı spawn oldu önümde. önümde dediysem karakolun önünde nöbet duran polisin dibinde.

"yunus idi, hızır idi, yunus idi, hızır idi derken, sessizce yanaşıp kamerayı açtım. poketopu atıyorum, tutmuyo, atıyorum tutmuyo, derken koluma görüş hizamda olmayan bir polis girdi. girdiği gibi de beni sert bir hışımla içeri götürdü.

"güler misin ağlar mısınlı bölüm burada başlıyor. 15 dakika, bir art niyetimin olmadığını, aslında fotoğraf çekmediğimi, karakolun üstünde uçan yarasa tipi bir pokemonu avlamaya çalıştığımı anlattım üç polise. ısrarla çektiğin fotoğraflar nerede diyorlar, yahu fotoğraf yok, pokemon var diyeceğim, diyemiyorum... diyemedikçe daha da üstüme geliyorlar."

Bir döneme damgasını vuran "Pokemon" karakterlerinin yer aldığı Pokemon Go, akıllı telefonlarla oynanan, gerçek zamanlı ve online bir oyun.

Oyuncular, telefonlarındaki uygulamayı kullanarak çevrede bulunan Pokemon'ları saptıyor. Daha sonra telefon kamerasını açan kullanıcılar, "artırılmış gerçeklik" (augmented reality) sayesinde gördükleri Pokemonlara "Poke Topu" ile vurarak onlara sahip olabiliyor.

Oyuncular sahip oldukları Pokemonları geliştirebilirken, diğer oyuncularla da bölgede bulunan 'Gym'lere sahip olmak için savaşabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu göz altına alınma hikayesi fakemiş, Facebook'ta bugün açıklama yaptı çocuk;

Berkan Cesur
3 saat ·

Size kötü bir haberim var, Pokemon Go yüzünden gözaltına alınma hikayesini ben uydurdum. Bilemezsin.com reklamı yapmak içindi her şey. Dünün en beğenilen entrysi oldu, ama bugün sözlük yönetimi Bilemezsin linklerini kaldırdı.

CNNTurk, T24 dahil tüm haber siteleri, röportaj yapmak isteyen haberciler, on binlerce Facebook paylaşımı, işin bu kadar büyüyeceğini bilmiyordum...

Şimdi benim Flash TV'deki Amerikan güreşlerinin gerçek olmadığını öğrendiğimde neler hissettiğimi biliyorsunuz. Afiyet olsun. :')
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı petten birden fazla yakalarsan iyi olanı tutup diğerini prof amcaya mı satıyoruz veya nedir ne değildir?
3 tane pokemonum oldu hehe 4,16 ve 75 numaralı pokedexde yer alanlar ne demekse artık. Sonuncusu superdi ya bildiğin masamın üstünde çıktı hehe bu ne lan oldum bi anda :P
Bir de bu petleri upgrade etmek için gerekenleri pokemon shoplar ve Gymlerden mi buluyoruz?
Sosyal ağlarda paylaş

Fake gps olayını ingresste yapanların alayını banlamışlar , hiç tavsiye etmiyo ekşisözlüktekiler.

Bugün turladım , ilk gyme girişim oldu , zaten team valordaymış , level 2ydi , 2 tane adam vardı , 5-6 kere savaştım level 3 yaptım gymi sonra kendim girdim.

Flareon var 460lık ama 344lük golbat daha iyi savaştı , değişik biraz. Pinsirler tırt , pinsiri çok rahat yeniyorum zorlanmadan. Bi de snorlax çıktı , o da fena değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...