Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

roketsan mı tübitak sage mi?

maroon5

Öne çıkan mesajlar

her ikisinden de teklif almış mühendis nereyi tercih etmeli?

tübitak:

başlangıçta maaş biraz daha düşük ama 5-6 ay sonra roketsan seviyesine yaklaşıyor.

roketsana göre çok daha rahat deniyor.

benim başvurudğum pozisyon biraz daha argeyle iç içe. direk üretimin içinde oluyosunuz.

direk devlete bağlı olduğu için siyaset daha fazla içine giriyor kurumun.

roketsan:

maaş tübitaka göre daha yüksek ama dediğim gibi 5-6 ay sonra tübitak baya yaklaşıyor roketsana.

başvuruduğum pozisyon sistem mühendisliği. çok fazla argeyle iç içe değilsiniz.

tübitaka göre biraz daha kasıntı bir ortam deniyor.

siyaset daha az etkili kurum içinde.

her ikisinde de uzun süre kalmayı düşünmüyorum. 1-2 sene sonra ya istanbula ya yurtdışına gitme gibi bi hedefim var. bu süre içerisinde hangisi daha iyi bir tercih olur? tavsiyelerinizi bekliyorum.

teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

Abim uekae'de çalışmıştı tübitakta, sonrasında yurtdışına çıktı. eğer hocalarla vs. iletişimde kalmak istiyorsan sonrasında üniversitede araştırmacı pozisyonu falan arayacaksan daha iyi sanırım tübitak. roketsanda da çocukluk arkadaşım çalışıyor şuan biraz daha izole tübitaka göre anladığım kadarıyla da pek bilmiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

Abim uekae'de çalışmıştı tübitakta, sonrasında yurtdışına çıktı. eğer hocalarla vs. iletişimde kalmak istiyorsan sonrasında üniversitede araştırmacı pozisyonu falan arayacaksan daha iyi sanırım tübitak. roketsanda da çocukluk arkadaşım çalışıyor şuan biraz daha izole tübitaka göre anladığım kadarıyla da pek bilmiyorum

benim de teyzem bukake'de çalışmıştı roketto-san'da.
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

tübitak mı kaldı abi.

sen dünyayı kurtarmak isteyeceksin adamlar gelip sana "bunu siktir et ezan okuyan su şişesi, oruç bozulmasını engelleyen açılmaz kapak yap" diyecek.

o yüzden salla roket üret, müslüman bombalarsın hayrın dokunur.

o durum biraz geçen senelerde kaldı diyorlar. şu an öyle bi durum yokmuş sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

tübitak mı kaldı abi.

sen dünyayı kurtarmak isteyeceksin adamlar gelip sana "bunu siktir et ezan okuyan su şişesi, oruç bozulmasını engelleyen açılmaz kapak yap" diyecek.

o yüzden salla roket üret, müslüman bombalarsın hayrın dokunur.

Yukarılarda tanıdığın yok ise aynen bu. Bişi yabmayım mayışı alayım rahat olayım diyorsan da tübitak.
Sosyal ağlarda paylaş

maroon5 said:

her ikisinden de teklif almış mühendis nereyi tercih etmeli?

tübitak:

başlangıçta maaş biraz daha düşük ama 5-6 ay sonra roketsan seviyesine yaklaşıyor.

roketsana göre çok daha rahat deniyor.

benim başvurudğum pozisyon biraz daha argeyle iç içe. direk üretimin içinde oluyosunuz.

direk devlete bağlı olduğu için siyaset daha fazla içine giriyor kurumun.

roketsan:

maaş tübitaka göre daha yüksek ama dediğim gibi 5-6 ay sonra tübitak baya yaklaşıyor roketsana.

başvuruduğum pozisyon sistem mühendisliği. çok fazla argeyle iç içe değilsiniz.

tübitaka göre biraz daha kasıntı bir ortam deniyor.

siyaset daha az etkili kurum içinde.

her ikisinde de uzun süre kalmayı düşünmüyorum. 1-2 sene sonra ya istanbula ya yurtdışına gitme gibi bi hedefim var. bu süre içerisinde hangisi daha iyi bir tercih olur? tavsiyelerinizi bekliyorum.

teşekkürler.

Tübitak ta müdür arkadaşım var.
sorayım mı bu soruyu?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...