Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearthstone Deck Paylaşım Topici

Bonjo

Öne çıkan mesajlar

Wishmaster said:

Diğer op deckleri yerden yere vururken dragon priest'i yüceltmeniz neden?

Çünkü face değil, gayet konrol tabanlı bir deck. Eline geleni random yere atmıyorsun. Hele hele bir noktadan sonra sıfır düşünme süresine sahip, direk topdeck ile ne çekerse yere koyan face decklerle alakası yok.

Zaten aslında kontrol decklere karşı op'da değil, op olduğu kısım face decklere olan üstünlüğü. İnsanlarda face decklerden kustuğu için dragon priest çok sevildi.
Sosyal ağlarda paylaş

Çünkü belli bir rank aralığında yer gök face deck dolu, heralde 19dan 10a gelene kadar 2, max 3 tane kontrol ile karşılaştım. Bu sürede 70-80 maç atmışımdır heralde.

Ayrıca kontrol karşısında ezilmiyor deck sonuçta, 10 maçta 1 tane gelmiştir onuda yenmiştir işte. Ama handlock ve control warrior baya zorluyor dragon priesti, bunlara karşı heralde %35-40 falandır win rate.
Sosyal ağlarda paylaş

Kendinizi kandiriyosunuz.

Su oyunda neredeyse herkes oynadigi deck'i tuttugu takim gibi nasi ilahlastiriyor belli degil :D

Dragon priest'in resmen oynama tarifi var yahu, duruma gore dusunmuyor bile adamlar. Eline gelen karti atmiyorsa kart cektiricilerden atip ona health falan basiyo ki atmasi gereken kart eline gelsin hemen :p

Neyse, dedigim seyi ben de yapiyorum muhtemelen. Oyun resmen virus,tek keyfi yerinde blizzard galba.
Sosyal ağlarda paylaş

Elinde 7-8 kart varken oyun oynamak ile 2 kart varken oyun oynamak arasında farktır kontrol ile face arasındaki fark. Benim bütün destelerim kontrol desteleri ve evet kontrol oynarken gayet düşünerek oynuyorsun çünkü 5-6. turdan sonra rakipte 2-3 kart varken sende 6-7 kart oluyor.

Kontrol deckleri seviyorum, face karşısında şansı olan kontrolleri daha da çok seviyorum. Ancak dragon priest resmen face ezdiği için onu ayrı sevdim doğrudur.

Ancak face decklerle direk harala gürele oynarken kontrol deckelere "ya onlarda da ne yapacağın belli direk" diye bakmak biraz ayıp oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle bir varsayım yok o yazıda, düşünmeden oynanan deckler face deckler, yazıda da bu sebeple face decklerden bahsediliyor, "sen face oynuyorsundur kesin" gibi bir varsayım barındırmıyor yani yazı.

Sen "kontrollerinde ne yapacağı belli zaten, ezberden oynuyorsun" diyensin. Bende aksini iddia eden kişi oluyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

belli bir seviyeden sonra bütün deck'ler ezbere oluyor.

düşünmeden oynamak diye bir şey hiç bir deck için argüman olamaz, her destenin kendine has özellikleri var.

face deck' ler çok fazla charge, weopan, atack üzerine kurulduğu için turn'lere göre bunları da idareli kullanman gerekiyor.

druid'e karşı 4. turnde 1/1, 2/1 kartlarının hepsini koyup elinde kart kalmazsa swipe yersin gibi gibi.

face deck hızlı sonuç alıyor (yense de yenilse de) diye oynaması basit şeklinde düşünülmemelidir.

satranç'ı ele alalım, 1 oyun günlerce de sürebilir, 5 dk'lık blitz de atabilirsin. 5 dakikalık olan kolay diye bir şey söyleyemezsin. ikisi de oyunun parçası.
Sosyal ağlarda paylaş

Zikko said:

druid'e karşı 4. turnde 1/1, 2/1 kartlarının hepsini koyup elinde kart kalmazsa swipe yersin gibi gibi.

İşte bunu yapan hiçbir adamla karşılaşmadım bu güne kadar. Adam face oynuyorsa direk manasının yettiği yere kadar tüm kartları yere koyuyor. Tutarsa alıp yürüyor tutmassa direk çıkıyor.

Hani dur bu tur 4 tur yok 7tur burda durayım adamda aoe vardır falan harbi söylüyorum daha görmedim daha böyle oynayan face destesi.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

Zikko said:

İşte bunu yapan hiçbir adamla karşılaşmadım bu güne kadar. Adam face oynuyorsa direk manasının yettiği yere kadar tüm kartları yere koyuyor. Tutarsa alıp yürüyor tutmassa direk çıkıyor.

Hani dur bu tur 4 tur yok 7tur burda durayım adamda aoe vardır falan harbi söylüyorum daha görmedim daha böyle oynayan face destesi.

bu mantıkla rank5'ten öteye gidemez herhangi bi face deck. ayrıca face hunterın optimum oynanısı 1 kart+hero power'dır her turn. card drawı yok çünkü. hayvan gibi zor bi deck bu arada face hunter. perfect oynaman gerekiyo ortalamanın üzerinde tahmin ediyo olman lazım ne kart çekicen karşı taraf ne oynayacak falan. (ben nefret ediyorum bu arada. 30-40 el oynadım yine anliym neymiş zorlukları diye o kadar rank 20-10 arası falan)

dragon priestte ladderda iş yapan bi deck. rank5'ten sonra yemiyor çok fazla. team archondan biri dragon priest oynadı. 3 tane proda oturmuş atlc'de herboku yorumluyolar falan. ağzına sıçtılar dragon priestin. anlam veremediler nasıl bir insan turnuvada dragon priest oynar falan diye. kompetetif bir deck değil ama METACRUSHER şu anda olayı o sadece. gittikçe azalıyo rank atladıkça zaten
Sosyal ağlarda paylaş

@Vingthor

Yani aslında söylediklerin içinde kabul etmeyeceğim hemen hiçbir şey yok.

Face'ler zaten rank 5e bile kalmadan baya baya kayboluyorlar. Haa face ile legend olanda var tabi ama sayıları çok abartı az.

Aynı sebeple dragon priestte rank 5 sonrası kayboluyor aslında, kontrol destelerine karşı bir üstünlüğü yok çünkü. Genelde hemen her türlü kontrol destesine karşı %50 altında win rate ile oynuyor. Daha çok oyuna tutunmaya çalışıyorsun kontrol karşısında. Zaten bu sebeple desteye Op demek anlamlı değil bence.

Ama işte şu 1 kart + 1 hero power oynayan hunterların hemen hepsi agro oluyorlar genelde ve ellerinde 5-6 manalık güçlü kartları oluyor yeterli sayıda. Face'lerde ise aynı tur 3-4 kartı bile yakıp 1-2 turda kazandı kazandı durumunu çok görüyorum. Dragon priest haricinde %70-80 kaybediyorum zaten bu destelere karşı.
Sosyal ağlarda paylaş

Seru said:

bana basic kartlardan oluşan bi deck atsanıza beyler. class farketmez. basic olsun ama ne goblin var, ne tournament kartları. legendary falan da olmasın kartlar onlardan hiç yok.

http://www.icy-veins.com/hearthstone/decks-and-guides-for-constructed-play

Ben bu siteyle öğrendim oyunu ilk başlarda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...