Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 4 #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

nvidia inspector kullaniyorum ben oyle bir ihtiyac olursa. konsol komutu falan yok.

gysnc, competitive fps oynamiyorsan vysnc den cok cok daha basarili oldugu icin kapatmiyorum.

o yuzden bu sefer direk monitoru 100hz a dusurmek ile yetindim.

makinasi 2K da yuksek fps gormeyen 144hz gysnc liler bu sorunu yasamiyor bu arada. fps o kadar yukari cikamiyor cunku.

bende terminallerde oluyor cunku kapali alanda fps yuksek oyunda genel olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

tekrar ediyorum, skyrim de de sorun ayni idi. motor (daha dogrusu fizik motoru) 60fps uzerinde sacmaliyor. konsollar sagolsun, herifler hesaplamalarin her bir tick ini fps ye baglamislar. 60hz uzeri monitor isini dusunmemislerdi skyrim de.

ayni sebepten fo4 te de bazi yerlerde sacmaliyor. 100 fps civarinda iken olmuyor bende.

hic sorun gormek istemiyorsaniz ya 60hz a ineceksiniz, ya da 144hz da 60fps ye ucuncu parti program ile fixleyeceksiniz, ya da 100hz 100fps de az bir sorun ile takilacaksiniz.

bunu sadece kuvvetli makinalar yasiyor. zira skyrim in aksine fo4 te yuksek fps daha zor aliniyor. dis mekanda 980 SLI falan kullanmiyorsaniz zaten 60 fps ustu gormezsiniz muhtemelen.

ic mekan icin bu sorunu yasayan varsa diye paylasiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ortam guzel ya olmus yani, bide su ot golgelerini kapasam iyi olcak, arada kare kare piksel oluyorlar iger golgeleri falan kapadigim icin siritiyor.

sneak olayini daha 2-3 yerde denedim yaklasmak icin bir sorun olmadi agility 5 benim, perk de almadim henuz. arkadan yaklasip ilk ates olayim diye kullaniyorum sadece simdilik skyrimdeki gibi, birde power armorda headlight var onun kapali oldugundan emin olun. default always run da kapali olmasi gerek gibi.

ama skyrim gibi oldugunu tahmin ediyorum ordada skill falan yokken pat diye goruyorlardi baslarda 2km mesafeden.

cha. 5 yaptim hemen her npcde dialogda extra ikna etmece/intimidaton vs benzeri seyler geliyor mass effect gibi questleri onunla cozuyorum.

ghoullar negzel olmus bu sefer, arkadan geliyorlar falan duyulmuyor neyseki robot kesiyor.

http://giant.gfycat.com/CrispFlawedBrocketdeer.webm
Sosyal ağlarda paylaş

açıp oynamadım, sürüyle comment ve gameplay izledim o yüzden ne kadar isabetli yorum olur bilemiyorum ama bunun başlıca sebebi zaten beklentimin olumsuz yönde olmasıydı.

Skyrim'i yarıda bırakmış adamım ben ama işin kötüsü benim yarıda bırakmış olmam değil bizzat çıkaran firmanın yarıda bırakıp oyunu çıkarması.Düşünün ki bir oyun yapıyorsunuz fiyatı da piyasada ki en pahalı oyun kategorisinde, firma olarak zaten paranın belini kıran bir firmasınız, yani maddi kısıtlılığınız yok.Fakat oyuna bakıyorsunuz yüzlerce eksik işin kötüsü de bu eksikleri titledan malı götüren firma değil arkasında ki community kapatıyor.Haliyle adam akıllı zevk alarak dolu dolu oynu oynayabilmek için saatlerinizi harcayıp neyi kurmanız gerektiğini araştırıp birde üstüne sırasıyla hepsini guide ına uygun kurup oyunu oynarken sorunsuz olarak oynamak için umarım çökmez diye diye korkuyla oynuyorsunuz.

Şurada fan boyu sürüsüyle olan blizzard ı bile yerden yere vurdu bir çok kişi aç gözlülüğünden ama o blizzard bile modlanabilen wow UI sini yıllar içerisinde insanların beklentileri doğrultusununda modsuz veya çok az mod ile competitive oynanabilecek seviyelere getirdi , nasısa community hallediyor diye üstüne yatmadı.

Böyle iken ben bu firmanın (bethesda) bu paraları hakkettiğine hiç inanmıyorum,konu da diyaloglar da olmamış diyorsunuz zaten, ee ne için alıp vaktimizi harcayacağız,niye bu adamlara para kazandırıp "satışlarımız gayet iyi demek ki doğru yoldayız" dedittireceğiz ben buna karşıyım tabi herkesin kendi parası ve kendi zamanı ama şu şekilde piyasaya çıkan oyunları destekleyenler piyasanın da bu boktan haline evrilmesine direk olarak destek veriyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Oski said:

al abi new vegas degil ama her sene fallout cikmiyo sonucta

cikmisken bi kere bitirmek lazim

katiliyorum. eglenirsiniz. utandirmaz. bildigin fallout soslu sandbox experience. kotu falan degil.

hikaye, dialog falan hak getire ama. rpg gibi ya da eski falloutlari dusunerek ya da en basitinden bir NV beklentisi ile oynarsan seni uzer.

dayanamadim, actim oynuyorum, ama modlari beklemedigim icin kan arada bol bol beynime sicriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ahahaha az önce rastgele twitch açtım bi tane
adam quake gibi yardırıyordu elinde lazerli bişey
cazırt cuzurt koca odayı temizledi 30 sn de, bi tek loot için biraz dolanıyordu

neyse 10 dollares olsun alırız ilerde bulunsun diye, mod ıvır zıvır adam ederler o zamana kadar belki :D
Sosyal ağlarda paylaş

hah soyle oyna tabii.. bu arada bende oluyordu o sacma takilma ayni monitor var bizde dedigini yapayim bari.

pet healer seni :)

Namessar said:

Oski said:

al abi new vegas degil ama her sene fallout cikmiyo sonucta

cikmisken bi kere bitirmek lazim

katiliyorum. eglenirsiniz. utandirmaz. bildigin fallout soslu sandbox experience. kotu falan degil.

hikaye, dialog falan hak getire ama. rpg gibi ya da eski falloutlari dusunerek ya da en basitinden bir NV beklentisi ile oynarsan seni uzer.

dayanamadim, actim oynuyorum, ama modlari beklemedigim icin kan arada bol bol beynime sicriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...