Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Futboldan nefret ediyorum

Lithran

Öne çıkan mesajlar

Tiksindim bende omrum boyunca, oturup konusunca 2 cumleyi bir araya getiremiyen tipler anca konu futbol olunca bikbik ederdi hep izole kalirdim guruplarda. Hayir konustuklari dunki mac olsa, sporun kendi olsa gam yemicem paso spor siyaseti. Yok reziller gecen sene sunu yapmis, aziz yildirim rerororo filan, futbol programarindaki beinsiz tartismalar hep ve kavga ederdi millet bunlar icin heh. Turk insaninin zeka duzeyi malum oldugu icin guzel icebreaker oldugu dogruda en akilli adam bile tartisirken morna bagliyor
Sosyal ağlarda paylaş

Abi futbol olmasa, belediye çukur kazar, o olmasa kaza olur, o da olmasa ziline basar ibnenin evladının birisi. Hiç hiç olmadı, sabah ezanını çocuğa falan okuturlar; mıniskim diye uyanırsın bir anda.

Bu ülkede sağlıklı uyku yalan.

Ben vali konağının karşısında oturuyorum, önüm bölünmüş yol, gün boyu sessiz. Gece 1-2 gibi falan normalde yüz metre ilerimizde bekleyen trafik polisleri gidiyor. Hemen şahinler akıyor cadde. Egsozu patlamışı mı dersin, abartlısı mı, LİİİİSELİİM çaldıranı mı? Sonra muhtemelen vali konağından arıyorlar, polisler yine geliyor. Gece 2-3 gibi megafonla anons yapıyorlar LÜTFEN SES KİRLİLİĞİ YAPMAYIN diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Futbol sevenler genelde boş beleş adamlar olduğu için o sonuç otomatik olarak açığa çıkıyor.

Hayatım boyunca tanıdığım ve muhabbetinden keyif aldığım ne kadar kaliteli insan varsa hiçbiri futbolla ilgilenmiyordu. Tersi de doğru bunun.

Lisenin ortasında ilgilenmeyi bıraktım futbolla. Çünkü şu an kimsenin umrunda olmayan 1988 liginin de şimdikiyle aynı ilgiyi gördüğünü farketmek çok zor değildi. Kimsenin umrunda olmamalı abi bu kadar boş ve sığ bir konu ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Lithran said:

milletin canını koruyacaksanız gidin masumun canını koruyun diye dilekçe yazdım,ee koca 0 tabi

Şu aptalca argümanla ne bekliyordun devlet erkanından, onu tam anlamadım.

Futbol sevmiyorsan stadın yanında/yakınında ev almayacaksın, çözüm bu kadar basit.

Sevmemek ayrı, "futbol mu ayh sığ spor" diye buradan elit görünmeye çabalamak da ayrı bu arada. Biri tercihken, öbürü esas sığlık oluyor. Her sporu buna indirgeyebiliriz yani; Formula 1'de 20 tane adam bir bayrağın peşinden koşuyor, teniste iki tane adam bir topu bağıra çağıra oradan oraya vuruyor, briçte 8 tane adam masada oturup şans oyunuyla göt büyütüyor falan mesela şu mantıkla. Bir hobiyi aşağılamak direk "ben farklı olacam" çabası.

Futbol seven herkesi tükürükler saçarak ana avrat küfür eden, birbirini dövüp bıçaklayan adamlar zannediyorsanız baya hayali sırça köşk muhabbeti oluyor o da. Zaten gerçek futbolsever de sevmiyor sizin o kafanızda canlandırdığınız adamları.
Sosyal ağlarda paylaş

at yarışı ne ya aıusdhlouıadsf. askerde yan ranzada yatan elemanın tüm gece yılbaşı akşamı taksimde kızları nası taciz ettiğini anlattığını bunu tartıştığımızı fln hatırlattı.

nöbet arkadaşımla da çoban olmanın zorlukları getirdikleri/götürdüklerini konuşuyorduk.
Sosyal ağlarda paylaş

gerçek futbol bu da op nefret ettiği şeyin ne olduğunu bilmiyor. evi camiye bitişik olsa islamdan, liman dibinde olsa gemilerle martılardan nefret edecek. parmağını nereye bastırsa canı acıyor, heryeri ağrıyor olsa gerek.

bu vesileyle futbolseverlere hakaret edip aşağılayan arkadaşlar da var. Aznlıkta olmak -bir hobi sözkonusuyken- bu kadar acıtmamalı
Sosyal ağlarda paylaş

Bu adamlar o yollardan geçerken, polisler kortej yapıyor .Caddenin her yanına polisler yerleştiriliyor.Gürültü kirliliği hat safhada .Bende övünüyorum tabi kendimle futbol gereksiz ve muhabbetini yapanlada konuşmam diye.

Gaymisin ,pasifmisin muhabbetine girmeyelim.Çok elit adamlarsınız adabınızla cevap yazabilirsiniz mesela.Ben burada ahmet futbol izliyor ezik demedim .Sende bana gay diyemezsin demi.

Olay gürültü kirliliği,şuraya adam gibi birşey yazsak böö ,az geyik yapsak gene böö.Futbol gereksiz yani ,asıl olan insana saygı olmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...