Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Stellaris

Norak

Öne çıkan mesajlar

isyan misyan neysede, savaslarda yaptıkları tek sey herseylerini toplayıp benım en buyuk filomun pesinden gezmek olmasın ya..

hanı anlıyorum oyunnun savas anlayısı deathstackten baret, bunu ypmasalar baız ınsanlar "mevzu deathstack enden ylanız gezinip yem oluyolar" diye forumları doldurucak ama buda oyudnaki daha temel bi sorunu ortaya koyuyo zaten
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Cuce said:

isyan misyan neysede, savaslarda yaptıkları tek sey herseylerini toplayıp benım en buyuk filomun pesinden gezmek olmasın ya..

Buna ayar gelmesi lazım yani şurayı tut, buraya git gibi, şurada kal gibi.

ben de cok sikayetciyim bundan. zaten 60k stack yapmisim. rakip o sistemde zaten 15-20k, zaten tek lokmada yutacagim. 2 tane vassal daha 15 er k'lik stack ile pesimde dolasiyor. gidip baska bir seyler yapsana yahu? ha, bu salaklar benim pesimde dolasirken dusman ai arkamizdan dolasip bir seyler de pillage lamiyor bu arada. dangalak dangalak yan sisteme kacip orada yatiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

oyunun kombatları genel olarak çok kötü geldi bana ya, grand strategy diye hiç irdelemedim de. birkaç ay sonra tekrar bakmak gerek. hem yapı olarak hem denge olarak. şu haliyle baya basit ve no brainer.

combatın ederi bu kadar bu oyunda. ha denge gelir corvette spam dısında bişiler iş yapar, strike craftlar iş yapar falan fıstık o baska ama combat bu kadar.

onun dısında deişiklikler şart amaözellikle farklı yerlere yaılıp korumak vsvs falan gibi. deathstack dısında bişiler lazım oyuna.

grand strategy falan eyvallah ama belli yerleri tutup trade empire falan kurmuyoruz sonucta oyunda. herseyin son noktası savas tümüyle. 3 endgame eventte buna dahil. allyların vasalların aı'ı diplomasi daha afilli olsa hadi diycem galactic diplomat rpsi yapabildiğin oyun olur belki ama yok öle bi imkanda.

topla donanmayı sağ tıkla feth edicğein yere sal sonra gezegen titanicleri tamam işte.

olması gereken straejik noktalar olmaıs, cutoff yerler olmalı atıyorum homeworldden kopartınca bölgeleri ordan gelir gelmesin, starportlarını patlattıkca donanmalara giden suppyle azalsın daha az efektif olsunlar, gezegenlere biolojik saldırı yapalım (40k stackle bombalarmak dısında) salgın salalrım baslarına, trade lanelerinini harasslıyalım mineral gelirlerini dusurelim, icerdeki factionları ayaklandıralım, gorillerine fıstık atalım...

ama yoook butun donanmalrı topla gez.

hayır bunlar baska oyunlarda mevcut featurelar.

yine yavan bir oyun yapmayı basarmıs paradox. 3 dlcle anca olması gereken oyun olur bu
Sosyal ağlarda paylaş

Arkada nasıl savunma bırakılıyor oyun kopmadan önce? Herkes tek fleet geziyor oyunda. Eğer oyun kopmadıysa sen 4k olsan o 3k oluyor atıyorum. Geriye 2k bıraksan head to head girersen kaybedersin, ilerleyemezsin. Daha azını bıraksan savunamaz. Ee nasıl olacak? Savunma stationary binalar belli bir yerden sonra anlamsızlaşıyor. Cüce haklı. Oyunun çok yolu var derinlik kazanması için.
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:

ben de cok sikayetciyim bundan. zaten 60k stack yapmisim. rakip o sistemde zaten 15-20k, zaten tek lokmada yutacagim. 2 tane vassal daha 15 er k'lik stack ile pesimde dolasiyor. gidip baska bir seyler yapsana yahu? ha, bu salaklar benim pesimde dolasirken dusman ai arkamizdan dolasip bir seyler de pillage lamiyor bu arada. dangalak dangalak yan sisteme kacip orada yatiyorlar.

aynen ya dusman ai bildigin yatıyor, arkadan girdigini hıc gormedım
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

arkada savunma bırakmayınca direkt fleet yollayıp wormhole station, mining station filan ne varsa yıktılar yıkabildikleri. 4 tane 40k'lık fleet ile işgal ederken oldu bu.

isgal etmekte oldugun mu yapti? savasta oldugun baska birisi mi?

isgal etmekte oildugum ve vassallari hic yapmiyor. 3 oyun oldu, hic birisinde yapmadilar. su ana kadar baskasinin yaptigini da gormedim ama ona gene de belki ben gormemisimdir diyip gene bir yanilma payi birakiyorum.

ondan soruyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

koalisyona savaş açtığım zaman direkt jumpladılar ve içerilere sarktılar, peşlerine filo taktım ama yakalayana kadar 4-5 station kırdılar yani. önden gönderdiğim filolar helak ederken ana güçlerini geri dönmediler. iki tanesiyle sınırım vardı, ikisine de filo göndermiştim. benim filolar varmadan onlar yola çıkmıştı ama.
Sosyal ağlarda paylaş

ben genelde her savasta once savunma icin gelmelerini bekliyorum. gelen grubu sepetleyip sonra stack of doom ile daliyorum. baska filolari olsa bile ilk gonderdiklerini yok edince hic arkadan sarkmiyorlar. 15k - 30k lik stackleri oyle salak salak kendi sistemlerinde oturuyor.

dalmaya gittigimde kendim arkada hic bir sey birakmadan bosaltip boyle bombos cibildak birakiyorum. gelen giden pillage eden olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

onu ben de unbidden ve fallen empire'a karşı yaptım taksit taksit gönderdikleri için tek kazanma yoluydu, diğerlerine gerek kalmadı zaten ezici güce sahiptim.

her oyunlarında supply limit ile doomstack önlüyorlardı, burada yapmamaları ilginç olmuş. hatta hoi3'te bile coordination penalty koydular gemi ve uçak filolarına doomstack olmasın diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

Az önce benim vassal, saldırdığım bir elemanın ülkesinde kendi ordusu ile gidip gezegen aldı benden ayrı takılarak, warscore un daha hızlı artmasına neden oldu.

İlk defa gördüm.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir çeşit işçi uniteleri var. O uniteler gidip başka sistemlere turret veya yeni gateler kuruyor. Kurdukları yapıları yok etmeden alan kaybetmiyorlar. Ben daha tam yok etmedim ama dış sınırlarınaa en yakın yapıları yok edince sınırlarını geri ittirmeyi başardım. Bir ara boş vaktimde sistem sistem hepsini temizleyecem.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...