Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Spacex , Araplar , Türkler

akirafes

Öne çıkan mesajlar

Spacex bu firma öyle bir roket yapalımki ,bu roket dolmuş gibi
çalışsın demiş. Uzaya gitsin gelsin. 2016-2017 de bunu başaracaklar gibi.
Bu firmada öyle zeki insanlar varki , tabii burada yok.
Burada Arap ve Türk milliyetcileri var.
Biliyorsunuz dur bir sürü gezegen var gerci artık tariflerde karıştı hangisi gezegen sınıfına giriyor hangisi girmiyor.
Ama ben gaz gezegenlerden bahsedicem bunlar çeşitli gazlar barındıran bu gazlardan oluşan sıvı veya hafif agır gazlar tarafından cevrelenen oluşum gezegenler veya wikinin dedigi,gibi gaz devleri.
spacex 200 ve 500 ışık yılı içindeki bu gezegenleri resource olarak kullanmak üzere hazırlanıyor.
Evet yanlış okumadınız 200 le 500 ışık yılı uzaktaki gezegenlere gitmeyi planlıyor. Şimdiden bu gezegenleri etraflıca araştırıp haritalıyor.
Bu spacex kimdir ückagıtcı mıdır?
Kesinlikle hayır Nasa nın Kontratla bir cok alanda çalıştıgı hatta onlara roket üreten özel bir şirkettir.
Yanlış hatırlamıyorsam icc ye bir postacı olarak sipriş paket bile götürmüşlükleri vardır.
Ayrıca Nasa spacex ve virgin Meteor avına hazırlanıyor.
Yakalıyacakları zengin bir meteoru dünya yörüngesine çekip oturtucaklar. Bu Meteoardan maden çıkartıcaklar. Meteorda Dünya yörüngesinde dönup duracak.
Bir başka yakın zamanda yapıcakları ise interneti marsa taşıyacaklar. Bunda ise ortakları google.
Biz Millet başkaları Sakarya derken.
Egitimden bahsediyorum ben. İlk okul egitiminden degil. Gerçek egitimden.
Ne en güclü silah, ne en iyi kalifiye işci. Nede kazanacagın ücret.
İnovasyon egitim.
Suudi ler tüm tarlalarında güneş üretiyor. Fİyatlar düşmesine ragmen çıkan petrolü kısmıyor. şu anki petroldaki düşüş trendine ragmen buna bakmayıp gelicekte petrolun degerinin çok azalacagını bilerek ellerindeki petrolü bir an önce cıkarıp satmaya çalışıyor.
Her insanın zekisi aynıdır. Önemli olan bunları 2-3 yaşında keşfedip bulup yetiştirmek. Ve bu iş siyasi idoloji ile cözülecek bir şey degildir.
Tamam bir kac iyi üniversitemiz var ama o beyinleri de Yurt dışına kacırıyoruz.
Bunları aslında gündeme yazıcaktım.
Ama buraya yazmayı daha uygun buldum.
Sosyal ağlarda paylaş

Chemical said:

akirafes said:

Bu kaçma lafını anlamıyorum, sanki ülkeye aitmişim gibi bir anlam çıkarıyor.

ait olduğundan değil burada sana daha iyi imkanlar, hayat standartları sağlansa sende bilgini ve becerini bu ülke için kullanabilirdin tarzı düşünülmüş yazılırken.

ha sen bunu anlamadıysan zaten senden bahsetmemiş rahat ol nps.
Sosyal ağlarda paylaş

Yazıdan anladığım : spacecake malezyaya değil de uzaya gidiyor, orda da türk milliyetçiliğine devam edip arapları aşağılayacakmış.

akirafes said:

200 le 500 ışık yılı uzaktaki gezegenlere gitmeyi planlıyor

200 ışık yılından daha yakın gezegenler kesmiyor mu? Ha bide gas giantlardan kaynak çıkarılacak, satürnle jüpiterin başı kel mi de başka sistemlere gidiyoruz önce?
Sosyal ağlarda paylaş

Lectre said:

Chemical said:

akirafes said:

Bu kaçma lafını anlamıyorum, sanki ülkeye aitmişim gibi bir anlam çıkarıyor.

ait olduğundan değil burada sana daha iyi imkanlar, hayat standartları sağlansa sende bilgini ve becerini bu ülke için kullanabilirdin tarzı düşünülmüş yazılırken.

ha sen bunu anlamadıysan zaten senden bahsetmemiş rahat ol nps.

Anlıyorum ne dediğini ama "yurtdışına kaçırıyoruz" lafı garip.
Sorunu tanımlarken falso var.
Yurtdışını ve yurtdışına gideni suçluyan bir fikir gibi geliyor.

"Uluslararasi yeteneği" çekemiyoruz dense bak ne güzel, sorun direk belli, nasıl çözüleceği de belli. "Yetenekli kafası çalışan insanları çekmek istiyoruz" diyince ne yapmaya çalıştığın belli.

"Yurtdışına yetenek kaçırmak istemiyoruz" diyince, napıcaksın bağlıcak mısın adamı? Cezalandırıcak mısın giderse? Gibi sorular sormaya başlıyorum, çünkü sorun nasıl çözülmek isteniyor belli değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...