Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avrupa'dan Futbol 2015-2016

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

kermit said:

kayserili said:

Mesela Mourinho. Tarihin belki de en iyi teknik direktörü Fatih Hocayla birlikte.

http://store.donanimhaber.com/11/f9/0d/11F90DF7099DF9BA5725207653D45D25.gif

çok işim var, tüm mesajları okutmayın bana. ciddi mi bu kayserili bu yazdığında, dalga mı geçiyor? çünkü hangisi daha vahim , karar veremedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Solskjaer ortalama geçen, hatta kötü geçen İngiltere macerasından sonra tekrar Molde'ye dönmüş. Şampiyon bırakıp, 6. alıyor takımı ki tahminen ligleri de bittikten sonra Avrupa kupaları için getirtmiş olabilirler.

Fener'in rövanşta, hatta diğer takımlarında işi bundan sonra zor onlara karşı, eğer bıraktığı gibi oynatırsa :( Bıraktığı takım harbi çok disiplinli ve kaliteli bir hücum takımıydı.

Gerçi Ocak'ta Linnes, Forren vs. transfer olursa o zaman patlayabilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

Troll falan denmişte kimse sorularıma cevap vermemiş.
Kendim sorup kendim cevaplamak istemiyorum.
Biri googledan "Liverpool Europe history" falan yazsın baksın işte.
Arsenal de böyle bi beladaydı Van persie gitti. 2 bekleri gitti. Nasri gitti. Bi suru adam EPL nin içindeki şampiyonluk şansı olan takımlara gitti. Bu seviye düşüklüğünün göstergesidir. Ama adamlar sürekli CL ye katıldığı için gene daha göz önündeler ve yıldızları daha rahat alabildiler. Realden Mesut, Barcadan Sanchez gibi. Bence hala eksikleri var ama Liverpool gibi ciddi bi seviye düşüklüğü yaşamadılar. Zaten son 2 yıldır da şampiyonluk yarışının içindeler. Ayrıca hala Bayern-Real-Barcadan sonra gelen 2. grubun içindeler.
Zaten Bayern-Arsenal maçını izleyenler nispeten zayıf defans kurgusuyla takım oyunu oynayarak, Bayerni nasıl durduklarını gözlemlemiştir.
Sosyal ağlarda paylaş

Arsenal Emirates'i büyük ölçüde kendi finanse etti. Şu an Allianz ile birlikte en modern ve lüx stadyum onlarda, hayvan gibi bir borca girdiler, o sebeple değerini bulan tüm adamları satıp devamlılık sağladılar son 6-7 yılda. 2012'den sonra nefes alacağız diyorlardı aldılar da. Mesut ve Alexis hamleleri ile son 2-3 yılda kendi bonservis rekorlarını kırıyorlar. Lewa'ya ve Benzema'ya da 50 milyon euro önerdiler bu yaz, takımları ok dese onları da alıyorlardı. Ha şu an Lewa'yı 100'e zor alırsın o ayrı

Onun dışında Arsenal şu an dünyada Real,Barça ve Manu'dan sonra en çok tanınan ve rant yapan takım. Uzakdoğuda hatta bu 3'ünden de öndeler, ABD ve Güney Amerika'da gerideler. Arsenal ile Liverpool'u aynı kefeye koymamak lazım mevcut durumda. Hatta sportif ve finansal açıdan daha güçlü olsalar da City ve Chelsea'yi de, EPL'nin 2 büyük markası hala Manu ve Arsenal. Liverpool'un kupaları ve mazisi ayrı mesele. Onun dışında Nasri, Fabregas, Clichy, Sagna, RVP, Adebayor, King Kolo. Hatta daha geriye git Vieira. Bazılarının kariyeri direkt dibe vurdu, kalanları da asla aynı seviyeye yaklaşamadı.
Sosyal ağlarda paylaş

Arsenalden giden iyi oyuncuların çoğu şampiyonluk yaşamak için kendi istekleriyle gittiler, yaşadılarda zaten. Sadece finanse için değil. Van persie kendi açıkca söylemişte Manu ya giderken mesela. Fabregası dünya kupasında Barcaya İspanya milli takımı zorla transfer etmişti hatta. Zaten benim paylaştığım bakış açısı finansal tablo değil. Marka olmak ve üst seviyelerde kalabilmek. Bu sayede iyi oyuncuları da çekersin.

Gelirlere baktığımızda son 5-6 yıldır Arsenal hep Liverpooldan 50 m Euro civarı fazla kazanmış zira. Ama kadro kalitesi olarak, özellikle ileri uçta, Arsenal fersah fersah önde Liverpooldan. Çünkü Liverpool artık oyuncu çekmekte daha da güçlük çekiyor ve elinde tutmakta da çok zorlanıyor yıldızlarını. Çünkü eski gücünde değil ve reputation kaybına uğradı son 5-6 yıllık zaman diliminde. Zaten o yüzden Klopp u getirdiler. Klopp hem marka oyuncuların çalışmak isteyebileceği bir adam, hemde 0dan adam bulup parlatabilen bir hoca. Arka sayfalarda Kloppun CL finali kadrosunda harcadığı bonservis bedelleri vardı mesela. Inaılır gibi değil. Bence Kloppla tekrar seviye yükseltmek istiyorlar ki ben Kloppun bunu başarabileceğine inaniyorum.

Her ne kadar insanlar kabullenemese de an itibariyle Liverpool dünya çapında bir marka değil. Arsenal, Manu, Chelsea, City Liverpooldan daha öndeler her konuda.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Solskjaer ortalama geçen, hatta kötü geçen İngiltere macerasından sonra tekrar Molde'ye dönmüş. Şampiyon bırakıp, 6. alıyor takımı ki tahminen ligleri de bittikten sonra Avrupa kupaları için getirtmiş olabilirler.

Fener'in rövanşta, hatta diğer takımlarında işi bundan sonra zor onlara karşı, eğer bıraktığı gibi oynatırsa :( Bıraktığı takım harbi çok disiplinli ve kaliteli bir hücum takımıydı.

Gerçi Ocak'ta Linnes, Forren vs. transfer olursa o zaman patlayabilirler.

molde celtic'i 3-1 yendi. efsane oynuyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Bilic gavatı Chelsea'ye de koyuyor. Gerçi Chelsea'e bu sene herkes koyuyor da adamın kariyeri inanılmaz salak gidiyor.

Top 4 takım dışındaki tek galibiyeti son sıradaki küme düşecek Newcastle'a karşı alabildi. Ama bu maçı kazanırsa puan farkıyla ikinciliğe yükseliyor.

Boktan sezon açılışı ve aşırı zor fikstür, Avrupa kupalarında rezalet oyun falan derken protestolarla başlayınca sezon Ocak'ı görmez diyorduk ama yine dört ayağının üstüne düştü.

zaa 10 kişi kaldı chelsea sdfs
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...