Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Legion Ana Konu

yekeyeke

Öne çıkan mesajlar

hoh yeni hikayeye bak açık açık söyleselerdi abi legiondan sonra size kestiricek bossumuz kalmadı void lordlari uydurmak zorundaydık deselerdi.Okudum baştan sona kadar tek takıldıgım nokta madem titanlar Y’Shaarjı yok ediyor.Biz pandariada ne ugrastık o kadar garroshla y'sharjla fln?
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

E pandariada da cesedi üzerinden yürümüyor muydu işler? Tanrı sonuçta, ölse bile özü yabışıyor gezegene. Hani orda bi retcon göremedim ben.

yok abı pandariada hapis mekanizmasi üzerinden yuruyordu diger old godlarda oldugu gıbı bısekılde kalbını hapısedıldıgı yerden cıkarıyor garosh ordan devam edıyor lınkte okudugum tamamen yok etmekten bahsedıyor tıtanlar tarafından
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
kujo123 said:

axedice said:

E pandariada da cesedi üzerinden yürümüyor muydu işler? Tanrı sonuçta, ölse bile özü yabışıyor gezegene. Hani orda bi retcon göremedim ben.

yok abı pandariada hapis mekanizmasi üzerinden yuruyordu diger old godlarda oldugu gıbı bısekılde kalbını hapısedıldıgı yerden cıkarıyor garosh ordan devam edıyor lınkte okudugum tamamen yok etmekten bahsedıyor tıtanlar tarafından

Kitap 1-1,5 hafta oluyor geleli ancak okumaya başlayabildim.

Y'shaarj vs.

hani hep bahsedilen cannon hikayedeki old god öldürülmesi olayı detaylı anlatılıyor işte y'shaarj aptalı titanların charge'ında ilk ölen old god (çok fazla agresif takılıp ilk göze batan olduğu için diyelim, diğerlerinden çok daha fazla azeroth'a yayılmış vs.)
aman'thul senin nınıbıcını modunda cart diye ikiye ayırıyor y'shaarj'ı. ibibik gibi bütün bedeni parçalandığı için ölüyor ama azeroth'a öylesine bağlanmış vaziyette ki, öldürülen her canlı azeroth'a dolayısı ile uyuyan titan'a geri dönülemez zararlar veriyor, muhtemelen ölümlerine sebep olacak titan ve gezegendeki herşeyin bu sebeple old godları öldürmek yerine bulundukları yerlere hapis ediyorlar. y'shaarj'ın ruhu diyebileceğin şeyler tentacle stili takılıp kalıyor azeroth'un özüne, titanlar gezeni iyileştirirken onları hapis ediyorlar vs. bir tek well of eternity dediğimiz yarayı kapatamıyorlar ama oradan çıkan enerji kaybını yönlendirip gezegenin kendi kendini iyileştirmesi için kullanıyorlar. asıl ilginç kısımlardan biri bu bence. well of eternity büyünün gücü ise eğer - ki öyle dediler bugüne kadar - buradan akanın y'shaarj'ın bir nevi kanı olduğunu söylemeleri demek void yaratımı tiplerin gücü=büyü oluyor? daha detaylanmadı bu kısımı.
zaten normalde pantheon'lar oldgod'lar void'e bağ kurmasın, gezegendeki uyuyan titanı yok etmesin diye kendileri saldırmıyor, yarattıkları aracı tipleri ordu olarak kullanıyorlar.
(freya,thorim,odyn,loken vs. ve yarattıkları servantları) sadece aman'thul işler sarpa sarıp old god'lar titan creation'ları corrupt edebildiklerini vs. farkedip gezegene inince değişiyor.

sargeras'ta resmen Batman:Dark knight modeli tam. gotham'ın istediği değil ihtiyacı olan kahraman tripli gibi anlatılıyor şu ana kadar okuduğum kısımlarda.

zaten, titanların azeroth'u kardeş yabcak bişi yok yok etmemiz lazım kardeşimizi diye yok edememesinin sebeplerinden biri de azeroth'un gücünün sargeras'tan çok daha fazla olduğunu ve sargeras'ın yokluğunda yeni bir savaşçı kazanma ihtimallerine olan inaçları geliyor. tam bencil tripleri.

benim şu ana kadar ki okuduğumdan eyyorlamam,

hikaye güzel toparlanıyor warcraft için, temelleri sağlamlaştırılıyor ancak APTAL ötesi gerizekalı metzenlol aynı hikayeleri pişir pişir sür mantığı ile ilerlediği için şu son yıllarda ki tüm oyun hikayelerini empoze etmiş işte. orjinal bişi yok

void = the dark one --- starcraft 2. corrupt edilmiş bir pantheon'dan bahsediliyor kitabın başında ve sargeras onu doğmadan öldürdüğü için hafif sıyırıyor kabuslarına giriyor modunda. muhtemelen sargeras corrupt eden öldürdüğü void enerjisi ile değişmiş titan'ın kendi vücuduna girmesi vs. gibi bişi, SARGERAS REDEMPTION diye bişi uydururlarsa şaşırmayın.

burning legion = diablo 3 demonları eksiği yok fazlası var. bu kısımları okumadım henüz özet geçilmiş vaziyette hep ama direk olay bu tripte ilerliyor.

azeroth = muhtmelen içindeki soul muhabbeti de bir şekilde playerlar'a geçecek vs. hikayeyi bu yöne yönlendirip diablo 3 nephalemleri olacağız. hikayelerin tümü hep bu yönde ilerliyor. belki metzen jesus thrall nephalem olur bilemeyiz ama direk bu yani.

HOW ORIGINAL
Sosyal ağlarda paylaş

vanilla wow pc= burnu boktan cikmayan siradan adventurer

tbc pc = ara sira hala bok toplayan ama buyuk gucler icin calisan adventurer/merc

tbc pc = factionin en iyilerinden olan ve alttan baslayip yukari tirmanan ama genede buyuk karakterlerin arasinda kalan adventurer/asker

cata pc = factioninin askerlerinden, hafif kahramanlik var ama limitleri ve gorevi belli: yesil jesusa dunyaya kurtarmasi icin yardim etmek

panda pc = factionin kahraman askerlerinden

draenor pc = factionin kahramani, madalyalara doymayan uber general

legion pc = hem faction hem world hero, kendi classinin basi ve en super duperi, loreda ondan daha guclu varsa olecek

next xpac pc = nephalem kafasi titan

son xpac = allah
Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:

well of eternity büyünün gücü ise eğer - ki öyle dediler bugüne kadar - buradan akanın y'shaarj'ın bir nevi kanı olduğunu söylemeleri demek void yaratımı tiplerin gücü=büyü oluyor?

Akan kan azeroth un aka sleeper titan ın kanı. Yshaarjı kene gibi düşün, sökünce yara açılıyor. Well of eternity de açık yaraya pansuman kafası. İçerdiği büyü titanların temsil ettiği order büyüsü aka arcane magic.

said:
zaten normalde pantheon'lar oldgod'lar void'e bağ kurmasın, gezegendeki uyuyan titanı yok etmesin diye kendileri saldırmıyor, yarattıkları aracı tipleri ordu olarak kullanıyorlar.

Yok zarar vermemek için o. Züccaciye dükkanına giren fil gibi gezeni parçalarız korkusuyla titanforgedları yaratıp salıyorlar. Ama dediğin gibi amantul baba gaza gelip hasar veriyor.

said:
zaten, titanların azeroth'u kardeş yabcak bişi yok yok etmemiz lazım kardeşimizi diye yok edememesinin sebeplerinden biri de azeroth'un gücünün sargeras'tan çok daha fazla olduğunu ve sargeras'ın yokluğunda yeni bir savaşçı kazanma ihtimallerine olan inaçları geliyor. tam bencil tripleri.

Kitaptaki anlatım gardaşımızı voidlordların yaratıklarının insafına bırakamayız şeklinde daha çok, baya bi benevolent anlatılıyor titanlar.

said:
hikaye güzel toparlanıyor warcraft için, temelleri sağlamlaştırılıyor ancak APTAL ötesi gerizekalı metzenlol aynı hikayeleri pişir pişir sür mantığı ile ilerlediği için şu son yıllarda ki tüm oyun hikayelerini empoze etmiş işte. orjinal bişi yok

Şuna katılmasına katılıyorum da

said:
void = the dark one --- starcraft 2. corrupt edilmiş bir pantheon'dan bahsediliyor kitabın başında ve sargeras onu doğmadan öldürdüğü için hafif sıyırıyor kabuslarına giriyor modunda. muhtemelen sargeras corrupt eden öldürdüğü void enerjisi ile değişmiş titan'ın kendi vücuduna girmesi vs. gibi bişi, SARGERAS REDEMPTION diye bişi uydururlarsa şaşırmayın.

Şuna katılmıyorum. Void = anti light. Starcrafttaki varoluşu yok etmeliyim dark one kafası da sargeras işte. Sargeras burda voide karşı savaşıyor. Ha resmen aynı hikayeyi yine salmışlar o ayrı.

Ya genel olarak taa vanilladan kalma instancelar da dahil baya bi derleyip toplamışlar titan ve yaradılış hikayelerini o açıdan iyi. Retconlara falan fazla takılmadım, zaten night elf hikayelerine gelince sıkıntıdan uyuduğum için fazla dikkatimi de çekmedi. Ama dil ve anlatım olarak çok zayıf bi kitap olmuş, hani D&D kitapları ayarında bişey beklemesem de sönük kalmış.

Her chapter oyundaki farklı bi dungeon ın orijin hikayesini anlata anlata geliyor işte. Hani belli bi tarihi düzen yerine oyundaki dungeonların raidlerin geçmişini tek tek açıklamışlar yok mimiron nasıl delirdi yok blackrock ne zaman oluştu vs. kronolojik sırada. Bide en başta bu titan mitan muhabbetleri var o kadar. Baya cevaplanan soru var bu arada, ama cevaplanmayanlar da var. Misal

Elune, anshe ve musha ilişkisi. Night elf priest(ess)lar holy light ı kullanabildiklerine göre büyük ihtimalle elune (tauren dilinde musha) well of eternitye gelen bi naaru falan çıkacak. Anshe de ikinci bi naaru olabilir.

Titanlara ne olduğu belli değil, ama pandariada ra'yı dövüp amanthul un ruhunu serbest bıraktık, diğerleri için de ihtimal umutları yıkılmıştı ama azerothun ölümlülerinin kararlılığını ve gücünü görünce yeniden denemeye karar verdiler vs. klişeye bağlarlar.

Ha bide night elflerin trollerden evrildiği sanırım ilk defa resmi ağızdan açıklandı asdasda. I AM BLIND NIGHTELF
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

said:

Kitaptaki anlatım gardaşımızı voidlordların yaratıklarının insafına bırakamayız şeklinde daha çok, baya bi benevolent anlatılıyor titanlar.

ya açıkçası şu kısımla ilgili dediğim bencil olmalarının sebebi Sargeras'ın ilk titan'ı öldürdüğünde Sargeras'a tepkileri vs.
hani karakterlerin yapısı ile alakalı bişey. aynı şeyi yaşamamak adına titan'ın corrupt olma ihtimalini göze almaları vs. o derece "divine" diyebileceğimiz varlıklar için bile bencilce bir davranış.

evreni yaratan siz değilsiniz
evrenin oluşumu sırasında oluşmuş tanrılarsınız
sizden önce de void vardı, sizden sonrada olacak
ee sizin yok olmanız evren için kayıp mı? - yoooo -
ama sizden biri corrupt vaziyette void kontrolüne geçerse evren için tehdit mi? - evet -

buna rağmen risk alıyorlar mı - evet -

bencil pezolar işte
sdfs
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

hafızaları tazeleyelim beyler:
https://forum.paticik.com/read.php?43,8123026,page=8
https://forum.paticik.com/read.php?43,8123026,page=9

Sparkcaster said:

kasım 2016 dan erken olmasının imkanı yok

bingildak said:

kasım 2016 öncesi herhangi bir tarihte alırım ama cd keyimi.

Sparkcaster said:

ooh enayi beleş wowu

bingildak said:

Sparkcaster said:

ooh enayi beleş wowu

http://gifstumblr.com/images/stanley-doesnt-approve_629.gif

görücez bebeğim

Release date gelmiş, kasım 2016'dan erken.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...