Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone - iPad - Apple Watch

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

Goering said:

alan zaten software icin aliyor, 80 yasindaki senior da 5 yasindaki cocuk da 1 gunde kullaniyor bu aleti.

yoksa donanim olarak bakiyorsan al xiaomi veya sony android

Şu argüman da yordu artık. Hani eskiden olsa tamam diyecem de MIUI'nin son halinin iOS'dan öğrenim zorluğu konusunda bir farkı yok. Android diye illa custom ROM yükleyeceksin diye birşey de yok, orjinal halleri oldukça yeterli.
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

Üstün piyasa bilgisine gerek yok, ilkokul matematiği kafi. Üzerinde elma olduğu için aynı donanımla gelen cihazların iki katı fiyatına satılıyorsa o alet o parayı haketmiyordur.

Memleket de aptallıktan bu halde, kirasını ödemeden krediyle iphone alanlar da bu kümenin elemanlarından

Parasi olmayip, sirf statu sahibi olmak icin gidip 6 aylik maasina iphone alan adam zaten gerizekalidir evet. Ben bunu destekledigimi söylemiyorumki? Benim tepkim sunaydi ayrica

said:

ön kameranın karşısında abuk subuk havlamak ve triplere girmek için 5000 6000 lira veren gerizekalıları göreceğimiz zamanlar hızla yaklaşıyor.

Ne yapicaklar ya? Uzaya roketmi indirip kaldiracaklar lel. Yani adamin parasi varsa gider alir, kimseyi de ilgilendirmez. Fiyatinin iki kati oldugu net acik ortada zaten, yari fiyatina iphone 7de veyahut herhangi bi android telefonu da alinabilecekken. Piyasada vertu diye 10k $ uzerinde satilan bi fonksiyonu olmayan cihaz var, onu alana ne dicez o vakit?

1k dolarese iphone cikmasi demek yarin birgun samsung, lg diger markalarda bu fiyatlara telefon cikartacaklar demek.
Sosyal ağlarda paylaş

Korax said:

Yani adamin parasi varsa gider alir, kimseyi de ilgilendirmez. Yok parasi yoksa gidip yari fiyatina iphone 7de alabilir.

Benim sorunum şu işte. Nasıl bilgisayar donanımı veya oyunu veya herhangi birşey alırken cüzdanımızla yargılıyorsak firmaları da cep telefonu alırken yargılamamız gereği. Bunun keyfi olarak harcayabileceğin para miktarıyla bir alakası yok. Ülkede araba, telefon, saat gibi abzürt şeylerin statü sembolü olmasıyla alakalı. Gidip 700 bin liralık saat takan eski bakanla aynı kümeye girmeyin derdim.
Sosyal ağlarda paylaş

face id acayip güvensiz bir sistem. fotoğraftan kilit açmasından falan bahsetmiyorum (ki açmıyordur böyle muhtemelen anlattılar falan). touch id'de en azından bir irade beyanında bulunuyordun kilidi açmak için. masada duran telefonu başka birisi kaldırıp yüzüne tutsa kilidi açılıyor. bu kadar saçma bir sistem olabilir mi? eski usul parola yine en iyisi.

bir de apple pay de çalışıyor yüz tanıma ile. bu muazzam saçmalık. şu telefonun bir yerine touch id koymak zor bir şey değildi. telefonun tüm albenisini yok etti bu saçmalık.
Sosyal ağlarda paylaş

Goering said:

face id baya iyi, kirilmasi imkansiz o yuzden apple pay'i ve butun keychain'e de ulasilabiliyor

android tarafindaki baya boktandi, baska telefondan facebook fotosu koyunca unlock ediyordu...

neyine bok attin anlamadim?

finger print olayini user-base'in %25-30 arasi kullanissiz buldugu arastirmasi vardi

bir de kırılması imkansız denmiş lol. masada duran telefonunu birisi eline alıp sadece yüzüne tutarak tüm şifrelerine ulaşabiliyor. ödeme yapabiliyor. hatta iş bankasının falan touch id ile çalışan uygulaması var. tüm hesaplarını sadece telefonu yüzüne tutarak boşaltabilecek adam. kırılmasına gerek yok ki böyle bir sistemin.

güvenlik mevzusunda şöyle güzel bir yazı var

https://medium.freecodecamp.org/why-you-should-never-unlock-your-phone-with-your-face-79c07772a28?source=false---------4
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

face id zavalllığından niye kimse konusmuyor ya? adamlar sırf ekrana finger print koyamamışlar diye zorlamışlar face id

aynen yetismemis o teknoloji cok belli de, X biraz aceleye gelmis sanki. boyle 2 yili varmis da 1 yil once aciklamislar gibi.

touch id geri gelir bu arada Xs'te. screen altina bi layer daha kasarlarsa fakat o kadar ince detay kasacak olan firma onemli. touch id yi qualcomm mu yapiyodu hatirlamiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

Korax said:

Yani adamin parasi varsa gider alir, kimseyi de ilgilendirmez. Yok parasi yoksa gidip yari fiyatina iphone 7de alabilir.

Benim sorunum şu işte. Nasıl bilgisayar donanımı veya oyunu veya herhangi birşey alırken cüzdanımızla yargılıyorsak firmaları da cep telefonu alırken yargılamamız gereği. Bunun keyfi olarak harcayabileceğin para miktarıyla bir alakası yok. Ülkede araba, telefon, saat gibi abzürt şeylerin statü sembolü olmasıyla alakalı. Gidip 700 bin liralık saat takan eski bakanla aynı kümeye girmeyin derdim.

Iyi de ben yargiliyorum zaten, "iphone x alin aldirin" demedimki mesajimda? Ama kalkip yargilamayan adam yargilamadi diye aptal veyahut gerizekali deme hakkini sana bana dogurmuyo iste, benim tepkimde buna. Ayriyeten ben senin dedigin seye karsi degilim hatta katiliyorum dedigine tamamen, netekim senin bekledigin seyin toplum bilincinin olusmasi. Öyle biseyin TR'de olmasi icin baya 3 jenerasyon falan var.
Sosyal ağlarda paylaş

3 jenerasyon mu var ?

emin misin ? Bence o tren kaçtı. Gelen jenerasyon daha berbat..

Herkes youtuber olma derdinde, herkes anasının karnından komedyen çıktığını sanıyor.. Hepsi özenti

Bizim nesile göre daha kötü nesiller geliyor gibi hissediyorum. Pek umutlanmayın o konuda.

Konuyla ilgili fikrim de "kalite sunmadığı sürece markaya para ödemek aptallık"

aynı performansı çok rahat alabileceğin pcler varken 2-3k fazla verip alienware almak gibi işte..
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

Goering said:

face id baya iyi, kirilmasi imkansiz o yuzden apple pay'i ve butun keychain'e de ulasilabiliyor

android tarafindaki baya boktandi, baska telefondan facebook fotosu koyunca unlock ediyordu...

neyine bok attin anlamadim?

finger print olayini user-base'in %25-30 arasi kullanissiz buldugu arastirmasi vardi

bir de kırılması imkansız denmiş lol. masada duran telefonunu birisi eline alıp sadece yüzüne tutarak tüm şifrelerine ulaşabiliyor. ödeme yapabiliyor. hatta iş bankasının falan touch id ile çalışan uygulaması var. tüm hesaplarını sadece telefonu yüzüne tutarak boşaltabilecek adam. kırılmasına gerek yok ki böyle bir sistemin.

güvenlik mevzusunda şöyle güzel bir yazı var

https://medium.freecodecamp.org/why-you-should-never-unlock-your-phone-with-your-face-79c07772a28?source=false---------4

geçen alt komşu yollarda satılan yiyecekleri yemeyin içinde eroin oluo demişti
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium said:

Selam,

Şimdi 7plus ne zaman alınmalı siz onu söyleyin :P

Saygılar.

said:

Apple'dan iPhone fiyatlarında büyük indirim!
Apple, artan döviz kurları nedeniyle iPhone fiyatlarına Ocak ayında zam yapmıştı. Bu zamla birlikte iPhone 7 3799 TL, iPhone 7 Plus 4449 TL fiyatla satılmaya başlamıştı. Bugün gelen indirimle iPhone 7 3299 TL, iPhone 7 Plus ise 3999 TL'den başlayan fiyatlarla satılmaya başladı. Her iki telefon için de depolama seçenekleri 32 GB ve 128 GB olarak belirlendi.

Sosyal ağlarda paylaş

Artariel said:

face id net kötü

ayrıca suudi arabistandaki hatunlar kullanamayacack mı şimdi bunu

demekki artık hepsi yüzünü açacak. Zaten cidde khobar gibi yerlerde zengin çoğunluk yüzü açık dolaşıyor.

Dark_Soul said:

ilk nesil face id baya başını ağrıtacak bunların bence.
Böyle bir, yavaşlık , algılayamama hissi var sanki

aynen touch id kadar stabil değilmiş hissiyatını algıladım bende, hatta ilk deneyişte açamaması tam bir fail idi. bakalım görüciiiz.

[hr]
yeni bi başlık açalım bide bunun için yahu
Sosyal ağlarda paylaş

samaella said:

yeni nesil telefonları fotoğraf çekmek haricinde ne için alıyorlar? Yani fotoyu elesek bir telefonu neden alırsın? Boynuma asmayacağıma göre kıç cebimde duran bir aletin tasarımı çok da fifi açıkcası.

DSLR'a yatırım yapmak daha mantıklı olacak ilerleyen zamanda :)

şimdi fotoğraf işi acayip gelişiyor. mobile photography diye bi kavram çıktı, hatta sergiler bile yapıldı.

7 plus ile zaten çok değişti mobil fotoğrafçılıkta; iki lens taşıma ve bokeh etkisi farklı bi boyuta taşıdı mobil dünyasını. Şu an resmen compact makinaları bitirdi mobil tarafı.

dslr olayı bambaşka bişi, yanında sürekli taşıyorsan eğer kıyaslayabilirsin, yanında sürekli taşımıyorsan (en ufak dslr lensle birlikte min 450gr, yanına 2 lens alsan 24mm ve 50mm 600gr)
zaten kıyaslama dışında kalır benim için.

bunun dışında tasarım her şeydir. iphone X'in tasarımı tartışılır ama. tasarım her şeydir.
Sosyal ağlarda paylaş

samaella said:

yeni nesil telefonları fotoğraf çekmek haricinde ne için alıyorlar?

Fotoğraf filtresi kullanıp instagrama atmak için. Tüm olayı o. Ve hayatının geri kalanı boktan olan bu tezgahtarlar o instagram resimlerinde güzel çıkıp beğeni aldıklarında yaşadıklarını hissediyorlar. Aşağılıyorsunuz ama ayfon bazı insanlar için hayat memat meselesi, başka hiç bir avuntu kaynakları yok çünkü.

Ha tabi bunu yapan tezgahtar değil sadece, muhasebeciden pazarlama müdürüne hepsi yapıyor. Tezgahtar kredi çekip kirasını falan aksatıyor bu ayrıcalık için.
Sosyal ağlarda paylaş

ne zamandır değiştirmek istediğim sony r1 var, aslında yetersiz kaldığından değil de biraz "iş olsun" diye değiştirme isteğiydi, zaten alet ile fazla bir iş yaptığımda yok, arada bir portre, manzara çiçek böcek falan filan ama iphone 7 den sonra o istediğimde kalmadı, aynı kalitede çekmiyor tabi, ışığı falan çok ayarlamadıkça ama yeterli geliyor genel geçer işler için hatta tarayıcı yerine telefonu kullanmak bile daha pratik geliyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

Korax said:

said:

ön kameranın karşısında abuk subuk havlamak ve triplere girmek için 5000 6000 lira veren gerizekalıları göreceğimiz zamanlar hızla yaklaşıyor.

Ne yapicaklar ya? Uzaya roketmi indirip kaldiracaklar lel. Yani adamin parasi varsa gider alir, kimseyi de ilgilendirmez. Fiyatinin iki kati oldugu net acik ortada zaten, yari fiyatina iphone 7de veyahut herhangi bi android telefonu da alinabilecekken. Piyasada vertu diye 10k $ uzerinde satilan bi fonksiyonu olmayan cihaz var, onu alana ne dicez o vakit?

Korax sana kızmadık abi gerizekalı sen değilsin lütfen için rahat olarak iphone X al istediğini yap.

Madem ikinci kez aynı mesajıma ref verdin, bana da bilale açıklamak gibi açıklama yapma zorunluluğu doğuyor.

Gerizekalı olmakla bir ürüne hak ettiğinden fazla para vermeyi bağdaştırmadım. Bu zaten hayatın her evresinde kontrollü ya da kontrolsüz başımıza gelen bir olay.

Sıkıntı gerizekalıların ellerine geçirdikleri bu pahalı cihazla sağda solda girecekleri triplerin bende verdiği rahatsızlıktır. Bak apple'ın kendi tanıtımında adam yapıyor ya ondan metroda, kafede bilmem nerede yapan bin tane adam çıkacak.

Bak görüntülü anlatıyorum aynen böyle
[video]https://youtu.be/Hdvqb3PJWYw?feature=oembed" width="459">

p.s. bir ürüne pahalı demek için fakir olmaya gerek yok. Ve ben fakirim itirazın var mı? B)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...