Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

paticik oruç tayfa

sefacaNBA

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
sefacaNBA said:

paticikte müslüman pek yok galiba. müslüman olup da oruç tutmayan da baya var gibi.

oruç tutan kim var? ben tutuyorum ve felaket durumdayım. birazdan yatıp iftara doğru kalkıcam. allah hakkaten sabır versin, 17 saat ne ya :(

Gecen yil sunu sormustum, tekrar sorma geregi hissettim: http://forum.paticik.com/read.php?13,7062519,page=1
Sosyal ağlarda paylaş

sefacaNBA said:

(tu) zaten ramazanda ayrıyetten zekat var abi, o da dinimizin farzı. malın 40'ta 1'ini veriyorsun. mesela kurban kesmek de böyledir. fakirler et yesin diye değildir. allah farz kılmıştır vacib onun rızası için yapılır. ama tabii ki gidip kesip bütün et buzdolabına sote edilmez ki mümkün mertebe dağıtılır ayrıca hayra girilir. yani bunlarda amaç direk bu değil yoksa dediğin gibi kurban kesmeye de oruç tutmaya da gerek yok. zaten oruç tutup adam döven söven hakaret eden adamlar o kadar çok ki memlekette boşu boşuna aç kalıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

hah, sağol abi. vatan başlığına açıp bakın 3-4 kere yazdım %0. bilmem kaç alacak partiyi 150 sayfa boşuna konuşmuşsunuz diye ki orada bile böyle sizin girdiğiniz tavırlar içerisine girmedim. tek başıma da giremem zaten. burada 10 dakikada lince çevirdiniz konuyu. abi forumdaki vatan partili sayısı 1. oruç tutan sayısının daha fazla olduğu kesin. burada oruç tayfa işin geyiği, ramazan muhabbeti çevirelim işte amacıyla açmıştım da baya mala bağladı konu, neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

sefacaNBA said:

paticikte müslüman pek yok galiba. müslüman olup da oruç tutmayan da baya var gibi.

oruç tutan kim var? ben tutuyorum ve felaket durumdayım. birazdan yatıp iftara doğru kalkıcam. allah hakkaten sabır versin, 17 saat ne ya :(

Gecen yil sunu sormustum, tekrar sorma geregi hissettim: http://forum.paticik.com/read.php?13,7062519,page=1

günah değilde, sevap pointsi düşürüyor işte

umman'a gittiğimde araplar orucu hep böyle tutuyordu zaten
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...