Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

For Honor

Sorieno

Öne çıkan mesajlar

xunn said:

Abi şu an oynayıp oyunun fixlenemeyecek bir sorunu oldugunu söyleyen ve sevmeyen yok yalnız.

Hani biliyosunuz ben de bayılıyırım yere vurmaya da, Ubisoft montreal çok güzel oyun yapıyor, design olarak iyi oyu minik kusurlara ragmen, çok basit netcode fixlerle halledilemeyecek şey yok.

Ha pahalı diyosanız şeyi deneyin, fakir olmamayı.

Fakirlik çok ezik.

benim battlestation'a 3k verirsin o zaman sen ya. 500 lira zam yapayım ben ona.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

Saeros said:

bence de çok pahalı, indirime filan girerse alırım belki ilerde

o zamana da hype'ı geçmiş olacak millet oynamıyor olacak ashdfudash.

millet oynuyor olursa kaliteli oyundur zaten kıps
ha şu an gördüğümde hiç kötü bir oyun değil.
sae'ciğimin dediği gibi ucuza bulduğumda yapıştırcam ben de.

180tl elektrik+su+internet faturası parası aylık :/
Sosyal ağlarda paylaş

ben kapsam açısından hızlı tükenir diye endişe ediyordum ama kombatlar o kadar intense ve hırslanarak eğlenceli geçiyor ki sadece duel modu olsa aylarca oynarsın o kadar kendini geliştirmeye yer var oyunda. her fighttan sonra şunu şöyle yapsaydım bunu böyle yapsaydım diye düşünceler oluyor ki ben kitimi baya yuttuğum halde optimum a yakın execute edemiyorum çünkü fight senin neyi nasıl yaptığından çok karşındaki adamın hangi class ile kiti nasıl kullandığına göre ilerliyor. bütün classlar unique, en ufak benzerlik yok ikisi arasında. modeller, animasyonlar, touch and feel benim şimdiye kadar gördüğümün en iyisi olabilir ya. fight sırasında karakterini hissediyorsun resmen. karakterin sanallığını mükemmel bir şekilde minimalize etmişler oyun içindeki her şey fiziksel olarak accurate hissediyor. attığın her adımı, her swing'i, her block, parryi feedback olarak hissettiriyor oyun.

adamlar resmen ulan çok şey yapacağımıza bir şey yapalım ama mükemmel yapalım demişler ve yapmışlar. oyunun hissiyatını daha eleştiren birini görmedim ki fagage'de yaşayan bir nesiliz hiçbir şeyi beğenmiyoruz. adamlar herkese yaptık ve olduyu gösterdi betada, millet de ıslanarak oynadı.

oyunun default netcode unda sorun yok gibi aslında. olay biraz beta yoğunluğu biraz da region kısıtlayamıyor olmakla ilgili. adamların netcode seviyesinde bence sil baştan yapacağı bir şey yok. sadece olanı kullanıcı bazında limitleyip, kısıtlayacaklar. atıyorum 300 ping ile maça giremeyeceksin. region olarak oyuncu kısıtlama koyabilecek falan falan. bunlar bile sadece sorunların yarısındn çoğunu çözer.

ha oyunun 3 ay sonraki halini ben hayal edemiyorum çünkü day 1 ile day 3 arasında oyun o kadar değişti ki :p herkes kiti masterlayıp, her kiti tanıdıktan sonra fightlar baya window of opportunity bazında dönecek gibi kimse risk alıp saldırmayacak falan. daha intense ama biraz da mekanik bir hale gelebilir. bakalım görecez.

oyun bir de ılık oyunu değil. ılık adam tarumar oluyor çünkü oyunda. overwatch gibi öyle yan sanayi heroları alayım basılı tutayım iyi olmasam bile takım taşır gibi bir şey yok. kötüysen rezil ediliyorsun sürekli olarak. baya iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

Bu fakirliği sana hiç yakıştıramadım.

Ciddi tickrate sorunları maçı kırıyor ama bazen.

Blocktan geçen o attacklar hep tick sorunu. p2p mevzusunu degistirirlerse allah gibi oyun olur hadi bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

sabonis said:

Saeros said:

bence de çok pahalı, indirime filan girerse alırım belki ilerde

o zamana da hype'ı geçmiş olacak millet oynamıyor olacak ashdfudash.

öyle bakma. 180 paket makarna diye bak. 9 ay yaşarsın o paraya hdsaufahdsufh.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

Abi şu an oynayıp oyunun fixlenemeyecek bir sorunu oldugunu söyleyen ve sevmeyen yok yalnız.

iki betada toplam 50 saat playtime var, fixlenme ihtimali neredeyse imkansız, tasarım kaynaklı sorunları var oyunun ve ilk günden etkilenecek insanlar. almak isteyen ama şüphesi olan varsa da bekleyip görmeli diye tavsiye ederim ben.

sevdiğim oyunu bug'lı filan gene oynarım ama feature kaynaklı burada sorunların büyük kısmı, adamların bombalanıp "ya hata etmişiz, geri almamız lazım bunu" demeleri lazım ki bu oyuncu kitlesinden reaksiyonlarla 6 aydan önce filan başlamayacak bir süreç.

ha oyunun playtime'ının önemli kısmının menülerde connection sorunlarıyla filan geçtiğine girmedim hiç, division'da bunda yaşanan sorunların onda biri yoktu teknik olarak launch'ta. beta oynayanlar yaşamıştır ama denemeyenler 1-2 hafta bekleyip launch ertesi yaşanan duruma bir baksın en azından. filtresini all regions/all skill levels'a düşürmeden, karşıya full kırmızı pingli takım koymadan maç bulamayan bir oyun gördük iki betada da.

p2p sıkıntıları da büyük ihtimalle hiçbir zaman çözülmeyecek, oturup baştan netcode yazma ihtimalleri yok gibi. tek bir kişi çıksa bile maçı 10sn geri atan bir oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok basit fixler sorunları. Neyin degisemeyeceği kanaatindesin anlamadım çünkü söylememişsin.

Dedicated server çogu sorunu çözer. 1-2 balance degisikliği, güm pat çat.

Mesela tekdesign bazlı istedigim şey offensive oynamanın bi artısı olması. Ki kesinlikle iyi oyuncunun cezalandırılmasıyla sonuclanıyor genelde.

Fighting oyunları bunu SHORYUUKEN gibi ability'lerle çözüyor mesela, durup arkada beklemenin zaman içinde negatife dönüşmesi manasında.

Bu oyun için aklıma gelen blocklamanın bir nebze can götürmesi. Şu an %100 immunesun damage'a ve bazı tank classları dominionda heal falan oluyorlar blocklayarak aşırı komik.

Hani her classta attack counterlayan hamle var, block counterlayan tekşeyin counterı var. Hani bi pressure lazım iki tarafa da dövüşün temposunu hızlandıracak.
Sosyal ağlarda paylaş

pascha, çünkü "siz siege'de böyle yaptınız, niye bunda yapmıyorsunuz?" diye sorunca cevap mi verecek adamlar? benim dediğim oyunu denememiş insanlar için zaten, deneyip beğenen alsın yani ubisoft anti-virali yapmıyorum sonuçta. :) bana şahsen güven vermedi oyun çünkü önceki betadaki her sıkıntı birebir devam etti, iki haftada hiçbirşey düzelmemişken önümüzdeki kısa vadede değişecek birşey görmüyorum.
xunn said:

Çok basit fixler sorunları. Neyin degisemeyeceği kanaatindesin anlamadım çünkü söylememişsin.

Dedicated server çogu sorunu çözer. 1-2 balance degisikliği, güm pat çat.

dedicated launch'ta yok abi, ben 6 ay sonrasına yorum yapmıyorum zaten ama bu varsayım, adamlardan bir açıklama yok gelecek diye. gelecekteki bir varsayım için bugünden para harcamak bana abes geliyor oyun beni yıldırıyorsa bugün. geçen akşam ragequit attım çıktım işte, başka oyunlar var, fixleni(rs/nc)e bakarız ama 1 ay içinde olacak şey değil çok net.

elimination bok gibi zaten konuştuk bunu, o power-up'lar kalkmazsa bence oynanmaz, bu benim şahsi fikrim. herkes aynı düşünmeyebilir. dominion ve duel var benim gördüğüm oynamak isteyebileceğim ama chain revenge dominion'da bayıyor, herkes ilk hafta sonunda max "gain revenge from injury/defense" epicleri giyinip ataktan revenge veren featleri takınca tam bir facia olacak dominion gördüğüm. duel de tek başına bu parayı etmiyor benim için şahsen.

ucuzlayacak bir oyun zaten, fixlesinler bakarız yani kapıyı kapatmadım oyuna. ama launch'ta f2p olması hariç oynarken görmüyorum kendimi çünkü 48 saatte bıraktım iki seferde de şaşmadan sorun kaynaklı.
xunn said:

Bu oyun için aklıma gelen blocklamanın bir nebze can götürmesi. Şu an %100 immunesun damage'a ve bazı tank classları dominionda heal falan oluyorlar blocklayarak aşırı komik.

blocktan dmgnin bir kısmı geçiyor zaten, bunu ayarlayan iki ayrı stat var itemlarda hatta abi. arka arkaya heavy blocklayıp hp bar kaybettiğim durumlar oldu. itemla bunun saldırı/savunma kısımlarını da modifiye edebiliyorsun. helikopter gibi dönmekten daha cezalandırıcı yani.
arcane said:

Pascha said:

@Sam Siege de cıktıgında p2p di ve problemler birebir aynıydı, kısa surede dedicated sunucu mantıgına gecip duzelttiler.

Benim anlamadıgım, bunun yasanmısı varken 2 gun oncesine kadar beklemek niye

sikayetler idare edilebilir olcude olursa eklememek icin.

vatandaş konuşmuş. (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

kısa vadede dedicated server oyunun tek kurtarıcısı değil. releaseden sonra hızlı gelmesi gereken tek şey "select region : " özelliği başka bir şey değil. türklerle oynarken serverin overflow olduğu zamanlar dışında (open beta) sorun yaşamadım. select regionla birlikte bir de package loss a karşı pasif koruma gelirse tadından yinmez.

competitive oyunu p2p olarak push edemezler dedicated'ı her türlü getirmek zorunda kalacaklar eğer competitive edge'ın ciddiye alınarak esports, turnuva kafasına girmek istiyorlarsa. ki oyunun başka gidecek bir yeri yok.

revenge bu arada hızlı class oynayanlara çok op geliyor da, revenge olduğu gibi olmasa zerg her zaman avantajlı olur bazı modlarda. revenge'e karşı bu kadar zorlanıyor olmanızın sebebi oyunu bilmiyor olmanızdan. 3-4 prestijli adamlara revenge açtığında yine çatır çatır kesiyor adamlar. herkesin move set'inde uninterruptable stun ıvır zıvır var. 3 kişi soldan swing yapmak yerine biri sürekli iptal ediyor, diğer ikisi dövüyor. biraz tactical yaklaşım gerek zerg kafasından çıkıp sürekli sağ, sol heavy swing spamlamak yerine
Sosyal ağlarda paylaş

var zaten o setting de matchmaking başladıktan sonra içine girip elle değiştirmek gerekiyor dandik maça sokmadan evvel, tasarım faciası. gerçi hızlı maç bulamıyordu uzun süre en gevşek settings'e çektikten sonra bile, yeterince zaman olur. :p

alt spamle kitleme revenge kapalıyken de yapılıyor zaten yani, mekaniğin ziyadesiyle snowball efekte sahip olması ayrı bir mesele.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi revenge'in op gelen kısmı Conq'a ve warlord'a girerken ilk bitmeden 2.si dolan revengeler. Yoksa 2v1 bassın revenge normal o.

Şunu görüyosun yani, Cons biriyle kapısmaya baslıyor, 5 saniye sonra ben atlayarak giriyorum, ilk hitte Revenge. Ööööf girmeseydim abi diyosun, adamın öldürüyor kamyon oldugu için. vs vs.

Hani azıcık dayansın öyle dolsun ak dfg.
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız cıkmamıs oyunun balance'ını tartısıyor olmamız bile pozitif bence. Allahtan degismeyek bi kusuru yok. Tek istegim Sam'in dedigi gibi bu dedicated işini 1 yıl sonra getirmemeleri, oyun su an sıcak, hemen getirirlerse oturur yoksa insanlar yere attıktan sonra tadı kacar.
Sosyal ağlarda paylaş

valla o kadar 4v4 oynadıktan sonra ben 1v1 e dahil olacaksam saldırarak olmuyorum.

adam bir tane saldırıyı bloklarsa 0.5 sn boyunca her tarafa karşı blok yapıyor. her class için böyle, PK dahil.

yani 3 kişi sallarsa, 1 kişiyi bloklarsa 3 kişiyi bloklamış kadar revenge topluyor ve hiçbirinden dmg almıyor. buna karşı en basit çözümlerden biri diğer adamların swinglerinden desync bir şekilde saldıracaksın ve heavy kullanmayacaksın. heavy'ı bloklamak şaka gibi çünkü. her classta belli taraflardan instanta yakın light attackler var, mesela warlod'da soldan salladığında. bunu vurduğu zaman adamın bir kişiyi blok ettiğinde kazandığı 0.5 sn lik block etkisini tersi oluyor, 0.5 sn boyunca block yapamıyor. o pencereden vuran herkes sokuyor.

birebir kapışırken dahil olacaksan en mantıklı şey arkadan grapleyip tutmak veya duvara atmak. guardbreak ile adamı tuttuğu sürede hiçbi tarafı blocklayamıyor, her swing'ı yiyor. object'e vurursan yine her yönden darbe yiyor, block edemiyor.

eğer adam iyiyse ve 2v1 kapışırken bile guardbreak yemiyorsa o zaman şerbeti suratına vurmak gerekiyor. unbreakable stun'ı lame bir şekilde spamlayacaksın. dmg vermediği ve bloklanamadığı için revenge doldurmuyor ama diğer adamın blok yemeden saldırmasına pencere açıyor. sonsuza kadar da spamlayabiliyorsun, tek çözümü dodge yapması, dodge yaparsa yine diğer adam için pencere açılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...