Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

Rewendor said:

Nigger_of_the_sand said:

s06e05 izlemeyen acmasin

Ben tam olarak anlamadim, bran gecmisteki hodor'a gelcekte brani iskeletlerden kacirip kapiyi tutmasini mi sartladi?

Gerçek Hodor'u warglasa wargladığı Hodor öleceği için kendi de ölürdü onda kalsaydı, o da the next best thing olarak visiondan visiondaki Hodor'u warg'layarak gelecekte unutmaması ve mutlaka yapması için "Hold the door!" mesajını beynine kazıdı. Mesajı çok yoğun gönderince de transistörler yandı işte gencin. Ama delikanlı olduğu için hayatını kaybedeceğini ve sonunun ne olacağını bildiği halde hiç geri adım atmadan gitti oraya kadar yıllarca.

pekii Hodor'un beyninde hold the door mesaji zaten kazinmis ise neden savasin basinda kosede pisip kaldi? mesaj kazinmis ki surekli hodor diyip duruyor, ama savas basladiginda neden korktu o zaman?

Sosyal ağlarda paylaş

Certhas said:

Ned in babasiydi o. Aerys cagirdigi icin king s landing e gidiyordu. Oradaki olayi da hodor a bagladilar.

çocuklar sarılıyor öncesinde, ned küçük olan. rickard büyük çocukla konuşuyor sonra. brandon o. vale'e gönderiyor onu da.

of ben mi karıştırmışım. sparkın dediği doğru galiba pardon.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Nigger_of_the_sand said:

s06e05 izlemeyen acmasin

Ben tam olarak anlamadim, bran gecmisteki hodor'a gelcekte brani iskeletlerden kacirip kapiyi tutmasini mi sartladi?

Gerçek Hodor'u warglasa wargladığı Hodor öleceği için kendi de ölürdü onda kalsaydı, o da the next best thing olarak visiondan visiondaki Hodor'u warg'layarak gelecekte unutmaması ve mutlaka yapması için "Hold the door!" mesajını beynine kazıdı. Mesajı çok yoğun gönderince de transistörler yandı işte gencin. Ama delikanlı olduğu için hayatını kaybedeceğini ve sonunun ne olacağını bildiği halde hiç geri adım atmadan gitti oraya kadar yıllarca.

terminator genisys diyorsun :P

wargladığı hayvan/insan ölünce, bran de ölüyor muydu ya? ben hatırlayamadım.

bence bran real time wargladı hodoru, ama geçmişteki hodor'a da gelecektekinden visionlar aktı. o da travma geçirdi.

ya da bran geçmişteki hodor'u proxy gibi kullanıyor gelecektekini kontrol etmek için, geçmiş vision'da olduğu için mecburen.

Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

Claiborne said:

axedice said:

Arkadaşlar saçmalamayın

Bran tabii ki three eyed ravenla aynı kişi değil, o adam bryden rivers. You must be me derken görevi ve bayrağı devralmaktan bahsediyor.

Time travel diye bi mevzu da yok, circular reference var sadece. İlerde kurtların duvarın güneyine gelmesi vb. mevzuları da bran a bağlayabilirler.

geçmişteki olaylara gidip çevresiyle etkileşime girebiliyorsa zaman yolcuğundan ne farkı var? ilk visionunda kimse göremiyordu-duyamıyordu brani, sonra babası duydu, bir sonrakinde adam kolundan tuttu lol. iki bölüm sonra bakarız meğer duvarı inşa eden bizim branmiş.

kitapları okuyarak mı yazdın üstteki mesajı ama enteresan bi durum var

duvarı yapanın adı da bran, bran the builder hatta yanlış hatırlamıyosam.

Arya Stark: "He wants to be a knight of the Kingsguard. He can't be one now, can he?"
Eddard Stark: "No. But someday he could be lord of a holdfast or sit on the King's council. Or he might raise castles, like Brandon the Builder."

;)
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

en son bran visionunda anlamadığım bişey var, niye

white walkerlar geliyo dedikten sonra gidip filler vision izletti brana, ned vale e gidiyo ee?

Abi oradaki tek önemli şey Hodor'u kontrol etmek zorunda bırakmasıydı. Zamanın circle olduğunu öğretmek için belkide. Bak meera Hodor'u kontrol et falan diye bağırırken do as your friend says gibi birşey söylüyor orada yanlış hatırlamıyorsam. Hareket kötü de olsa gerçekleşmesi gerekiyor bak şuan hodor'un hayatını s.kmen ve kendini kurtarman gerekiyor tadında. Hatta dikkat edersen Varys ve yeni kızıl kadınımızla geçen konuşmanın temasıda benzerdi. Küçükken bunca kötü şey yaşadın ama o sayede buradasın şuanda diye.

Bunu işte mad kinge falan bağlayabilirler hakkaten. Bir şekilde Ned'in babasını ve abisini Bran öldürtmek zorunda kalabilir fln. Of iyi saçmaladım :D

Sosyal ağlarda paylaş

Hold the door diye bağıran Meera değil miydi?

Hodor başta kitlenmiş duruyordu, Max Von Sydow vision içinde arkadaşını dinle dedi Bran Wargladı, Hodor ayaklandı. Bran da o esnada kendinden geçmiş halde Meera tarafında taşınıyor ve bir yandan da Hodor'a warglı. Visionda da salak salak Hodor'a falan bakıyor. Meera arkadan bağırmaya devam ediyor, eski Hodor bunu duyup mu kendinden geçiyor anlamadım.

Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Rewendor said:

Nigger_of_the_sand said:

s06e05 izlemeyen acmasin

pekii Hodor'un beyninde hold the door mesaji zaten kazinmis ise neden savasin basinda kosede pisip kaldi? mesaj kazinmis ki surekli hodor diyip duruyor, ama savas basladiginda neden korktu o zaman?

E vaktin geldiğini anlıyor. Biraz sonra zombilerce vahşice parçalsnarak öleceğini bilsen sen de şoka girersin, istediğin kadar önceden bil :)

Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Nigger_of_the_sand said:

s06e05 izlemeyen acmasin

Bana olay bu dediğin şekilde gelişmiş gibi gelmedi. Geçmişteki Hodor krize girdiğinde Bran warglama tarzı bir hareket yapmadı, şaşkın şaşkın bakıyordu. Bir şekilde geçmişteki Hodor ile gelecektekinin zihni arasına bir köprü kuruldu.

Kitapta daha iyi açıklanacağını umuyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Rewendor said:

Nigger_of_the_sand said:

s06e05 izlemeyen acmasin

hep bunu yapmıyor mu zaten hodor.. bu zamana kadar ne zaman kargaşa çıksa ismini sayıklamadı mı adam?
şimdi niye bu sahneye şaşırıyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Hodor başta kitlenmiş duruyordu, Max Von Sydow vision içinde arkadaşını dinle dedi Bran Wargladı, Hodor ayaklandı. Bran da o esnada kendinden geçmiş halde Meera tarafında taşınıyor ve bir yandan da Hodor'a warglı. Visionda da salak salak Hodor'a falan bakıyor. Meera arkadan bağırmaya devam ediyor, eski Hodor bunu duyup mu kendinden geçiyor anlamadım.

benim anladığım bran geçmişteki hodora warglıyor visionda olduğu için.geçmişteki hodorda gelecekteki hodorun gözünden yaşıyor olayı.sigorta atıyor o arada.

yada gelecekteki hodora warglıyor gene ama visionda olduğu için geçmişteki hodorda bi şekilde işin içine çekiliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

_Rave said:

Aket-Atum said:

benim anladığım bran geçmişteki hodora warglıyor visionda olduğu için.geçmişteki hodorda gelecekteki hodorun gözünden yaşıyor olayı.sigorta atıyor o arada.

aynen tam olarak ben de böyle anladım o kısmı.

bir de spoiler niye yasak ki burada? yeni bölümü izlememiş adam zaten konuya girmiyordur bence. ya da eski sezondaki biri buraya gelip ne yapabilir ki? spoilerlı olabilirmiş konu gayet.
Sosyal ağlarda paylaş

VARYS - ekstra spoiler -s6-

varys'de kingsblood var:
o yuzden buyucu penisini atese atiyor, cunku cogu buyu kings blood+ates ile yapiliyor.
-ve aslinda varys dany'ye yardim etmiyor-

(belki de golden company + blackfyre ortaya cikacak)

[video]https://www.youtube.com/watch?v=0M_hhVg9XUE?feature=oembed" width="459">

Sosyal ağlarda paylaş

Goering said:

VARYS - ekstra spoiler -s6-

varys'de kingsblood var:
o yuzden buyucu penisini atese atiyor, cunku cogu buyu kings blood+ates ile yapiliyor.
-ve aslinda varys dany'ye yardim etmiyor-

(belki de golden company + blackfyre ortaya cikacak)

[video]https://www.youtube.com/watch?v=0M_hhVg9XUE?feature=oembed" width="459">

kan lazım diye niye penisi atıyor ki kessin akıtsın ?

Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Meera'nın sesi Bran'e geliyor işte arka planda, o gerçek dünyada ne olup bittiğine çok hakim değil, Meera'dan duyduğunu genç Hodor'a iletiyor benim anladığım.

Sosyal ağlarda paylaş

abi bran wilys'e warglamıyor bence çünkü hold the door sahnesine kadar geçmişte wilys normal davranıyor. ama geçmişte fazla durunca, geçmişi etkilemeye başlıyor sanırım işte, geçmiş ile gelecek arasında köprü kurulduğundan. bran'de hodor'u real time wargladığı için, bir süre sonra hodor'dan visionlar wilys'e akıyor, o da orada travma geçiriyor işte.

bran'in skill'i büyük ihtimal 1'e 1'e warglamaya gerek kalmadan, kendi emirlerini millete uygulatabilecek şekilde evolve edicek bence. code geass style :P

Sosyal ağlarda paylaş

Claiborne said:

axedice said:

Arkadaşlar saçmalamayın

Bran tabii ki three eyed ravenla aynı kişi değil, o adam bryden rivers. You must be me derken görevi ve bayrağı devralmaktan bahsediyor.

Time travel diye bi mevzu da yok, circular reference var sadece. İlerde kurtların duvarın güneyine gelmesi vb. mevzuları da bran a bağlayabilirler.

geçmişteki olaylara gidip çevresiyle etkileşime girebiliyorsa zaman yolcuğundan ne farkı var? ilk visionunda kimse göremiyordu-duyamıyordu brani, sonra babası duydu, bir sonrakinde adam kolundan tuttu lol. iki bölüm sonra bakarız meğer duvarı inşa eden bizim branmiş.

lan olm yok değişme meğişme, paradoks zaten olan olmuş ve sürekli tekrarlanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...