Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

di ellerine, banhammerına sağlık anacım, mis gibi olmuş mis <3

ejderhalar, cüceler, çikolatalar, püskevitler... (S05 final hezeyanları, WOT)

drogon serbest dolaşan büyük ejdoş evet. ben kendisinin bran yakınlarında spawn etmesini beklerken (evvelki sezon finalinde ağaç adam ona "yürüyemeyeceksin ama uçacaksın" dediğinden beri dragon rider olacağını düşünüyorum. nası ata biniyorsa felçli haliyle dragona da biner bal gibi, warglıkla kalacağını sanmıyorum) anacığının yardımına koştu bebişim. koştu koşmasına da sonrası nasıl olacak hiç bilemedim ki. bi kere hadi kraliçeyi kaçırdı, götürüp nereye bırakıcak? bu khaleesi kızımızın hala sarayı, korumaları, aşılmaz duvarları, vs var mı? oraya gidince yine güvende mi? hadi güvende olsun, bütün ekibi (bkz. e09 en son plan) o hengamenin içinde kaldı. acaba kraliçe uçup gidince ordaki kavga dövüş de biter de bunlar da yürüyerek kaleye döner mi? :P
ben khaleesi olsam saraya gittiğim gibi kalan 2 ejderhahamı da salar, yakın bütün şehri, çiğ adam, kömür olmamış ağaç komayın derim. şehir dedik bağrımıza bastık, yana yana can versinler de akılları başlarına gelsin.

shireen kızımız kebap olduğuna göre (ABV stannis) kızıl kadın yine kara duman doğurmayacak mı? kara duman gidip bolton babayı kesince savaş biter hesabı mı yapılıyor? bu ateş tanrısına kurban vermenin başka perkleri (hava durumu değiştirme, ziyafet sofrası kurma, iki su camları silme, gibi) var mı? geçen sefer robert'ın piçinden kan aldıklarında direkt bir etki görmemiştik sanki, melissandre baaak cofri öldü diye hava attı ama denk geldi diye almışım ben o işi kayıtlara...

arya dangalaklık ediyor diye çok korkuyorum, bok yoluna gidecek karakter diil kendisi. feysbuklardaki hangi GoT karakterisin testinde arya çıktığım için kendisiyle duygusal bağım var :P paniklerdeyim... bir adama yalan söylemek bence hala kötü fikir. kendisini bi görüşte tanıyabilecek adama fazla sokulmak da pek iyi bir fikir değil ayrıca. zehir pasif bir silah, tehlike anında kullanılacak şey diil, bari elinde bi needle'ı filan olaydı yeavrımın :(

kitapta jaime dorne'a gitmediğine göre oradan prensle de dönmüyor olsa gerek di mi? orda hikayede açılan çatal büyür mü yoxa fake atıp prensi de daha westeros'a varmadan iç ederler mi acıba?

bronn yırttı yine diye çok mutlu oldum. bronn bebeyim <3

friendzone'un acıbadem kurabiyesi hastalığı sadece acıbademleşmiş yerler temas edince bulaşıyor olsa gerek. yoxa herif yanlışlıkla kraliçeye değme ihtimalinden bile intaar edecek dedication'a sahip bence. ööle şeyleri bilemeyecek bi adam da diil.

sansa tarafında bi uyduruk delici alet ile nereye gidilebilir inanın bilemedim. theon'dan hiç umudum yok, eski halinde bile kifayetsiz ve satıcıydı, reek haliyle yardım beklemiyorum (yeri gelmişken buraya peşinen yazmak isterim ki birden kendine gelip sansa'yı kahramanca kurtarsa bile kendisini affedecek değilim, patlasın!). sansa kızımız da af buyrun biraz MAL olduğu için, elinde vanq katana olsa saplayamaz, diil burgulu şarap açacağı vs. hem remzi insanı stannis kampında yangın çıkardığına göre winterfell'de diil kamp alanına yakın bir yerlerde olsa gerek diil mi? nasıl olacak da olacak burası hiç bilemedim. brienne'den medet umasım var ama o da pasif bi yengemiz...

son olarak, o wildlingler geçti kara kaleden eyvallah da geçip naapçaklar ki? tarım yapmanıza izin vericem filan demişti jon snow ama hava pek müsait diil sanki :P öbür tarafa geçince yine köy yağmalamaya filan girişmez bunlar di mi? üwe. ay zaten pis herif stannis'in ordusu oralarda bi yerde diil mi?

/discuss
Sosyal ağlarda paylaş

Daenerys konusunda evet fena girişicek napalmla. Büyük ihtimalle diğer dragonları salmaya gidiyor. Yeterince çabuk olabilirse kolezyuma geri dönüp açık büfeye girişebilirler ^^

Robert'ın piçinden kan alınınca hem Robb hem Joffrey öldürülmüştü. Bir kişi daha vardı ama unuttum, ama işe yaramadı olsa gerek. Attı tuttu herhalde. ya da 2/3 şansla öldürüyor filan olabilir, kehanet olarak zaten öleceklerini biliyordu bak ben öldüttüm demek için yaptı filan gibi ihtimaller de var.

Arya'ya bişey olmaz, plot armoru var. Jaqen de pek umursamaz yalan söylemesini, bunun için yetiştiriyo zaten. -ki birisi öldürüldüğü sürece kimin öldüğünü de pek umursamıyor olsa gerek, hem önceden 3 kişiyi kurtardın senin için istediğin rastgele 3 kişiyi öldüreyim anlaşması, hem de Arya'yı gönderince diğer kızın beceremez bu salak demesi üzerine "çok karıştırma o kısmını ölü ölüdür işte" demesinden öyle bir izlenime kapıldım. En fazla hani noone olmaya kasıyordun niye Arya Stark'ın intikamı peşinde koşuyosun lan diye bi azarlar o kadar bence.

Sansa'nın salaklık potansiyeli yere göğe sığdırılamayacak halde ya, pek ümit beslememek lazım. Ama Littlefinger senseiden öğrendikleriyle bişeyler başarabilir gibi diye umuyorum. Bütün karakterlerde yardıra yardıra character development görürken Sansa'nın ilk sezondan beri aynı salaklıkta devam etmesi mümkün değil, değişmesi şart.

Wildlinglerin de tarım yapıcak halleri yok tabi. Gider Stannis in yardımına filan yetişirler, sonra da ya Winterfell'e filan yerleşirler. Ya da yerleşmeyip daha önceden istediği gibi Stannis'in ordusuna katılırlar işte.

Sosyal ağlarda paylaş

S09 ile ilgili

Bu arada bu kalisinin müstakbel damadı bi de geç geldi iyice kıllandırmıştı, dedim bu herif organize ediyor maskeli süvarileri.

Adamın böğrüne böğrüne sapladılar ya bıçağı.

Bran hakkımda fikrim

Ejderle alakası yok, yaşlı amca uçacaksın dediğinde kuşun kelebeğin uçan kazın zihnine gireceksin demek istedi sanırım. Bence.

Sosyal ağlarda paylaş

DA2019 said:

Diğer iki ejder

Kalisi Drogonun cesur hamlesinden sonra diğer ikisini hapiste tutmaz bence. Birine Tyrion biner diğerine de Sir Friendzonealot.

Birine Tyrion biner de diğerine bambaşka biri binecek bence. Ayının dragona bineceğini sanmıyorum, özellikle de ileride taş olacağı için.

Sosyal ağlarda paylaş

s1

dersinde, kim oldukları hakkında bılgı vermemen lazım kurallar geregi.
cofrinin sayko oldugunu ılk sezonda ogrenıosun ıste ama cofrinin onemini robert olunce anlıosun.

Karakter gelişimi var orda, spo yememesı lazım hıc ızlememıs bırının.

s3

remzininde sayko oldugu yanı hayvan gıbı sayko oldugunu bılırse bırısı
theona yaptıı suprız hakkında spo yıyebılır

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...