Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cuma

masa

Öne çıkan mesajlar

Dun gene kapisiyordu sari kedi ile halen hormon kalmis demek ki. Giderek evde daha cok vakit geciriyor gibi gelmeye basladi bana. Sabah cikmisti evde, isten geldim bir baktim gelmis bile eve. Normalde bu saatte hayatta donmezdi eve, gece yarilarina kadar disarida takilirdi.
En cok sari kedilerle olan iliskisini merak ediyorum. Iyice guc kaybedip sari kedilerden dayak yemeye baslayinca eski guclu oldugu gunleri hatirlayip uzulecek diye cok endiseleniyorum.
Birde bugun ayaklarini silerken fark ettim ki bir tane tirnagi kokten kopmus. Kirilma degil direkt cekilmis gibi. Batikon damlattim, haftaici de veterinere goturecegim. Baska onerisi olan var mi? Batikon yeterli mi veterinere gidene kadar? Ve tirnak nasil dusmus olabilir?

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
Cuma kısır olduğundan beri sadece 1 gece dışarıda kaldı. O gecenin sabahında ise kendisi çıkıp geldi 4. kata kadar.
Ayrıca dün mahalleye yeni gelmiş bir erkek kediyle birbirlerine meydan okurlarken gördüm, miyaaoww miyaaoww diye bağırışıyorlardı. Demek ki halen testosteron salgılanıyor az da olsa, sanırım böbrek üstü bezler sayesinde oluyor bu. Bilen biri açıklayabilir mi?
Kısır kedilerin sesinin çıkmaması gerekiyor diye okumuştum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Uzun zamandır yazamadım kısa özet geçeyim bide vidyo paylaşacağım.
Eskiye göre çok evci bir kedi oldu cuma. İki yaralanmalı kavgası oldu onun dışında birşey yok. Gece dışarıda kalması çok azaldı. 2-3 haftada bir dışarıda geceliyor. Evde sürekli oyun oynamak istiyor. Aramız çok iyi. Ama tabi kısırlaştığı için üzülüyorum.

Önc ıslak bezle kirini alıyorum sonra kağıt havlu ile kuruluyorum. Rahatsız olmuyor hatta her eve girdiğinde kendisi istiyor eğer hala silmemişsem.
https://www.youtube.com/watch?v=OQ6BNlBDD4o
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Cuma eskisi gibi değil tabi kısırlaştıktan sonra. Sabah çıkıyor akşam geliyor. Çok çok nadir geceliyor dışarıda. Ayda bir desem anca. Evde daha fazla vakit geçiriyor. Sık sık oyun oynamak istiyor. Bazen koridorda sinsice gelip patpat diye yapıştırıyor arkadan. Anlıyorum ki oyun oynamak istiyor. Ordan oraya koşturtuyorum bende.

2 gün önce rüyamda cumanın kaybolduğunu, her yeri aramama rağmen hiçbir şekilde bulamadığımı gördüm. Çok fenaydı, aynı gerçek gibi hissettim.
Rüyadan sonra aklıma girdi cumayı kaybetme korkusu. Keşke bir güç olsa, cumanın bir ömür yanımdan ayrılmamasını sağlayabilse.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Kısır olduktan sonra ilk defa bu kadar dışarıda kaldi cuma. 7 gün filan sokakta kaldı tatile gittiğim için. Komşulara ve apartman görevlisine tembihledim, ayrica herkese mama bıraktım. Dün geldim apartman kapisinda cuma diye bağirdim, hemen sesimi duyup geldi. Daire kapisini açarken sabirsizlanip miyavlamaya başladi. Karşi komşu cumanin sesini duyar duymaz kapisini açti, yemek ve su vermek için açmiş öyle söyledi. İçim rahatladi biraz, biz yokken kapiya gelip miyavliyormuş, komşuda mama ve su koyuyormuş.
Eve girince iyice temizleyip sevdim, sonra güzelce karnini doyurdum. Gece de birlikte uyuduk, uzun süre emzirdim.. Bugün öğlen dışarı çıkmak istedi. Demek ki keyfi yerinde. Canım oğlum benim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...