Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cuma

masa

Öne çıkan mesajlar

masa said:

Sizce Cuma eskisi kadar güçlü olmadığını fark edecek mi? Bunun ayrımını yapabilir mi? Bana yaparmış gibi geliyor. Eğer öyle olacaksa Cuma çok üzülmez mi? Bunu düşündükçe kendimi çok kötü hissediyorum.
Ayrıca Cumanın miyyyooaav miyyyoaavv diye bağırmasını sağlayan testosteronmuş, vüdudundaki son hormonda bitince eski sesini bir daha duyamayacakmışım :(

https://www.alleycat.org/resources/key-scientific-studies-on-trap-neuter-return/

oku biraz sunlari...
Sosyal ağlarda paylaş

masa said:

Sizce Cuma eskisi kadar güçlü olmadığını fark edecek mi? Bunun ayrımını yapabilir mi? Bana yaparmış gibi geliyor. Eğer öyle olacaksa Cuma çok üzülmez mi? Bunu düşündükçe kendimi çok kötü hissediyorum.
Ayrıca Cumanın miyyyooaav miyyyoaavv diye bağırmasını sağlayan testosteronmuş, vüdudundaki son hormonda bitince eski sesini bir daha duyamayacakmışım :(

[video]https://www.youtube.com/watch?v=AGFev2BmnhE?feature=oembed" width="459">

Sosyal ağlarda paylaş

2 gündür kum kullanıyor, babah 6-7 arası uyandırıp balkon kapısını açtırıyor. Az önce fark ettim ishal olmuş, kakadan belli. Mamasını değiştirdim, kısır kedi maması aldım. Onunla alakalı olabilir mi yoksa başka bir şey midir?
Sosyal ağlarda paylaş

masa said:

2 gündür kum kullanıyor, babah 6-7 arası uyandırıp balkon kapısını açtırıyor. Az önce fark ettim ishal olmuş, kakadan belli. Mamasını değiştirdim, kısır kedi maması aldım. Onunla alakalı olabilir mi yoksa başka bir şey midir?

ahahahah ya soru soruyor adam ama cevaplari falan sallamadan kendi kafasina gore is yapmaya devam ediyor.

kedi sokakta geziyor, binbir turlu mikrop olabilir, ne yedigini ne yaptigini bilmiyorsun, burdan biri he mamadandir dese iyi mi hissedeceksin kendini sdfs
Sosyal ağlarda paylaş

masa said:

normal şartlarda mama değişikliğinde eski mamanın yeni mamayla karıştırarak verilmesi, zamanla yeni mama oranı arttırılarak bir nevi alıştırılması önerilir diye biliyorum ama konu cuma olunca cidden daha ciddi bir durum da olabilir...
Sosyal ağlarda paylaş

op o kadar cok trajedi yaziyor ki, ek$i'deki sol frame'de gorunce oldu sandim'a donuyor olay.

bi gun de hayirli bisi yaz yahu. cuma'yi kaybettik :( :( diye uplamandan korkuyorum.

kisaca; al eve, zor da olsa ali$tir gitsin. her disari saldiginda bisi oluyo hayvancagiza.
Sosyal ağlarda paylaş

masa said:

kisir kedi mamasina kademeli gecis gerekiyor. once 2 gun 1/4 kisir 3/4 eski mama. 3 gun kadar yari yariya. sonra 2 gun 1/4 eski 3/4 yeni mama.

bu sekilde gecis yapmazsan ishal olur.

ishali takip etmen lazim. bol su icmeli. tavsiyem su icmeyen bir kedi ise, su selalesi alman. onun hastasi oluyorlar.

ishal uzarsa sivi ve elektroliz takviyesi gerekebilir. bir sure sonra kesilirse sorun yok.

yanlis mama gecisinde ishal olurlar, normal. disarida yedigi farkli farkli mamalar yuzunden de gecmiste sik sik ishal olmustur muhtemelen.
Sosyal ağlarda paylaş

pro plan ın derma plus hairball control maması. yutulan tüylerin sindirim sistemi ve barsaklardan daha kolay atılmasını sağlıyor gibi bir iddiası var.
uzun tüylü kedilerin yuttuğu tüy sayı olarak diğer kedilerle benzerdir belki ama miktar olarak daha fazla oluyor sonuçta. benimki bu mamaya geçtiğimden beri çok daha nadir kusuyor, kakası ise hemen her seferinde tren gibi birbirine tüylerle bağlı çıkıyor :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...