Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearthstone: Heroes of Warcraft #8

Sam

Öne çıkan mesajlar

yav said:

50 pack acmadan once yakin zamanlarda cikmis miydi leg?
Gecen bir yazi okudum, 39 pakette bir leg garantiymis ayni pack turu icinde. ona gore statejik davranmak gerekiyomus. 20 paket daha al kesin cikar guzel bisi :p

arena giriyom paso packlerden ya olanlar ya dandik şeyler cıkıyo,ama sanmıyorum öyle bişey olduğunu fds,en son önceki gün çıkmıştı bu arada
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

Gecen bir yazi okudum, 39 pakette bir leg garantiymis ayni pack turu icinde. ona gore statejik davranmak gerekiyomus. 20 paket daha al kesin cikar guzel bisi :p

Evet dogru su, incelemistim bende yapilan calismayi. Tipki wowdaki, diablodaki gibi bir "pity timer" var

Ama random bi 15 tgt, 15 gvg ve 10 classic acarsaniz 0 gelme ihtimali var, pack basina trackliyor. Oda cok kucuk bir rakamda 39 packe cikmis, 40 pack alipta leg dusurmiyen yok. Mastercard yerine Azar azar alanlara o yuzden takip edip leg ciktikca pack cinsini degistirmelerini tavsiye ediyorlar

Ayni sekilde golden legendaryler ile epicleri filanda trackliyor us sistem, simdi onuda arastiricaklar. Banada mantiksiz gelmedi cok blizzardin rng den oyuncu kacrimamak icin senelerdir kullandigi bir taktik oldugu icinde istatistigini cikarmis adamlar iste :P

TLDR
Leg dusurdukce degistirin aldigin packlerin cinsini

Ha birde ben dun denedim bi 50lik aylik rutinimde, 2 derpwing ve 2 king crush cikti, 4000 civari dust oldu eskik kart sayim az oldugundan. Bu indirimde 1 40 lik belese getiricek kadar aldim maksimizasyon icin. Yeni expansion cikana kadar almiycam kesinlikle, 12k dust banledim, gold da bankliycem o sayede ilk preorder disinda yeni expansion sonrasida harcama yapmam oyuna

Ha yeni hero japon dataminedan ciktigi gibi tyrande, maiev, liadrin vs cikarsa atarim cuzdani ekrana :P khadgara para yok bi, medievh varken koymalari hata zaten
Sosyal ağlarda paylaş

oha 25 tane Antique Healbot'um varmış lan benim. bi sürü de 20 tane olan kart var.

kripp gibiyim, kıramıyorum kartları, nerf gelecek full value alıcam diye biriktirmekten, hoarder oldum çıktım. :D

edit: OHAAAA 33 tane Anodized Robo Cub'ım varmış lan sadhfuhasdufh
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

yav said:

Evet dogru su, incelemistim bende yapilan calismayi. Tipki wowdaki, diablodaki gibi bir "pity timer" var

Ama random bi 15 tgt, 15 gvg ve 10 classic acarsaniz 0 gelme ihtimali var, pack basina trackliyor. Oda cok kucuk bir rakamda 39 packe cikmis, 40 pack alipta leg dusurmiyen yok. Mastercard yerine Azar azar alanlara o yuzden takip edip leg ciktikca pack cinsini degistirmelerini tavsiye ediyorlar

Ayni sekilde golden legendaryler ile epicleri filanda trackliyor us sistem, simdi onuda arastiricaklar. Banada mantiksiz gelmedi cok blizzardin rng den oyuncu kacrimamak icin senelerdir kullandigi bir taktik oldugu icinde istatistigini cikarmis adamlar iste :P

TLDR
Leg dusurdukce degistirin aldigin packlerin cinsini

Ha birde ben dun denedim bi 50lik aylik rutinimde, 2 derpwing ve 2 king crush cikti, 4000 civari dust oldu eskik kart sayim az oldugundan. Bu indirimde 1 40 lik belese getiricek kadar aldim maksimizasyon icin. Yeni expansion cikana kadar almiycam kesinlikle, 12k dust banledim, gold da bankliycem o sayede ilk preorder disinda yeni expansion sonrasida harcama yapmam oyuna

Ha yeni hero japon dataminedan ciktigi gibi tyrande, maiev, liadrin vs cikarsa atarim cuzdani ekrana :P khadgara para yok bi, medievh varken koymalari hata zaten

takipteyim... aman sabonis görmesin bu tartışmayı.
Sosyal ağlarda paylaş

okudum zaten ben onu. varmış işte öle bişi. burada yazılan şeyler "bana legendary çıktı tavern brawl'dan bu hafta. Arttırmışlar bunlar kesin drop rate'leri" tarzı argümanlardı, onlarla dalgamızı geçtik burada.

çıkmadıkça çıkma oranı arttırıyor olabilirler, başka oyunlarda da kullanıyorlarmış zaten diablo, wow falan. müşteri memnuniyeti için, işi uzun vadeye bırakmayıp, kısa vadede normalizasyon yapıyorlar yani işte. millete fazla kart vermek değil amaç yani, maksat şanssızlar oyuna küsmesin
Sosyal ağlarda paylaş

oyun rng de iste pack acma oyunun monetizasyonu direk :P eger bir oyunca 100 pack alip tek leg gormez ise oyundan sogur

hani tahmin edilen blizz cok guzel oyniyor bu oranlarla

bu yilbasi satisindada misal 3 tane 50 lik actim hayvan gibi droplar geldi, normalde 40 lik pack alsam sansliysam 2 tane geliyordu ama yilbasi satisi tam wild ride oldu bana, dun actigim 50likten 2 king crush ile 2 tane derpwing geldi ki komedi otesi

blizz donemsel ayarliyor bence diabloda yaptigi gibi ama cikip soylemiyor, bu benim dusuncem tabi

pity timer geyig ise istatistiki olarak ispatlanmis birsey :P

http://i.imgur.com/Kfj6ZNH.png

72 lik packten soyle bir abiklik olmus dun bir adama :P

https://www.reddit.com/r/hearthstone/comments/3zaeou/pity_timer_on_packs_opening_analysiskinda_proofed/

ilgilenenler suradan bakabilir, epicler icinde 10 packmis misal timer
Sosyal ağlarda paylaş

anyfin paladin hem cok eglenceli hem de cok competitivemis.. cok keyif aliyorum oynarken..

ama bir suru farkli class ve buildle oynuyorum.. rahatlikla soyleyebilirim ki su an oyundaki dengeyi bozan tek deck midrange secret pala.. agro secretadin bile ok ama oteki gercekten asiri guclu..

herkes her yerde de yaziyor.. ne zaman bir nerf gelecek bakalim.. su deckten cop secretlari cekip rafine etmenin op oldugu ne zaman anlasilacak gorecegiz..

o nefret ettiginiz kanser shamanlari, huntardlari bile oynamasi daha zor..

PS: butun bunlari bahsettigim secret decki ile legend olmus biri olarak yaziyorum :P..
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

blizz donemsel ayarliyor bence diabloda yaptigi gibi ama cikip soylemiyor, bu benim dusuncem tabi

benim düşüncem, bence falan dersen hadi bir nebze ama işte bu kafa ile dalga geçiyoduk hep burada :D

pity timer düşününce mantıklı geliyor, ayrıca destekleyici veriler de var (%100 kanıt diil ama baya sağlam bi veri)

ama şu dönemsel yükseltip azaltma falan oranları, baya saçma geliyor. niye ki yani. holiday season'da mutlu olsun millet diye mi arttırıyorlar? mantıklı gelmiyo. öle bişi olsa niye söylemesinler "happy feast of winterveil!!! %5 arttırdık legendary çıkma oranını!!!!" diye. sonsuz pack satarlar yani :D harbiden 1 yılda sattıkları pack kadar pack satışı olur yani :D
Sosyal ağlarda paylaş

oldu zaten :P

ben ayda 1 aliyordum direk abandim bu satista maksimum value icin :P 40 pack belese getirdim iste

ha ilk actigimdan hayvan gibi droplar gelmese alirmiydim ust uste? almazdim :D meh der birakirdim

donemselden kastim bu iste hani tatiller, exp releaseler veya maas gunleri filan :P

neyse iyi stokladim, dayanamayip golden tirion, ysera vs yapmasaydim onumuzdeki expansion rahatti kafam. son actigim 40 dan 5000e yakin dust geldi, goldenlari kirmadim bile juggler, doomsayer, pyromancer vs

hani bitane dahami alsam kafasi varda direk genymotioni sildim ole bi hata yapmamak icin :P kumar bole birsey iste :( kahneman hocam uzgunum seni bu kadar iyi anladiktan sonra ayni tuzaga dustugum icin :(
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...