Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kentkartı niye sürttürüyolar?

Drall

Öne çıkan mesajlar

Fin said:

Esh said:

Bi bizde var heralde bu isler ya, avrupada halka guven aonsuz. Kontrolor sistemi cok geyik ama guzel de

insan turnikesi

http://i.imgur.com/QkmuF6T.jpg

bozuk turnike,kanada

şunun olabilmesi için önce insanların "aç" olmaması lazım. insanımız her konu da aç kaldığı için "sokak köpeği" psikolojisine giriyor hani cebinde parası olsa bile beleşi gördümü yerleşmeye meyilleniyor. "bedava sirke baldan tatlıdır" gibi saçma sapan atasözleri var lan.

sosyal yaşamı için temel gereksinimlere kolay ulaşabilse ve bunu ndevamının geleceğinin bilgisi ile beraber algısı yerleşse zaten "aa turnike çalışmıyor o zaman kart basmiim" deme ihtiyacı hissetmez ama "bugün var yarın yok" diye saldırıyoruz.

bedava dönere saldırıyoruz
am bulduk saldırıyoruz
bedava bok dağıtıyorlar saldırıyoruz

işte bunlar hep toplumun içten içe yaşadığı ezikliğin dışa vurumu, her konuda o kadar aç bırakılmışız ki refleks olmuş artık.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

BabacumMostors said:

bedava dönere saldırıyoruz
am bulduk saldırıyoruz
bedava bok dağıtıyorlar saldırıyoruz.

döner ve boku anladım da aradakinin alakasını anlayamadım

cinselliğin toplumca bastırılmasından dolayı ortaya çıkan cinsel açlıktan bahsed,iyordu mda yetememişim demek ki
Sosyal ağlarda paylaş

Drall said:

Otobüste muhtelif teyzeler, amcalar ve hatta gençler, kartını efendi gibi tutmak varken okuyan kısımda sürttüre sürttüre oynatıp duruyor. Neden yapıyorlar bunu? Hadi ekrana tutan cahil teyze diyorum, ama sallaya sallaya sürtmesini anlamlandıramıyorum bir türlü :(

Bu arada aşırı zenginim, halkı gözlemlemek ve tunakiremitçiyle yazacağımız kitaba materyal sağlamak için otobüse biniyorum...

sana mı sürttürsünler HAHA
Sosyal ağlarda paylaş

Drall said:

Otobüste muhtelif teyzeler, amcalar ve hatta gençler, kartını efendi gibi tutmak varken okuyan kısımda sürttüre sürttüre oynatıp duruyor. Neden yapıyorlar bunu? Hadi ekrana tutan cahil teyze diyorum, ama sallaya sallaya sürtmesini anlamlandıramıyorum bir türlü :(

Bu arada aşırı zenginim, halkı gözlemlemek ve tunakiremitçiyle yazacağımız kitaba materyal sağlamak için otobüse biniyorum...

O verilen kartların ve okutulacak cihazların ne kadar mesafeden okuyabildiğini bilmemek cahillikse, evet hepimiz cahiliz. 20 cm öteden tutup defalarca mesafeyi kısaltıp okumasını beklemektense, dibine kadar sokup dokundurmak çok daha kolay ve basit geliyor insanlara.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...