Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2015 - 2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Cons

Öne çıkan mesajlar

Burada bir Sabri fanboyu adamı yıllardır hiçbir topçu kesemedi bir de o yönden bakın demişti. Al işte bu yüzden kesemedi çünkü sağ bek alınmıyor inatla. Eboue bir geldi Sabri'ye 2 sene forma yüzü göstermedi dediğimde de bir sürü tatava yapmıştı maçkolikten bakıp bakıp.

Her zaman söylerim Terim büyük hoca. Geldiği gibi kesti takımdan Sabri'yi ve diğer yeniçerileri falan. Maalesef Hamza'da bu güç yok şu an için. Ama bu yerlilerin sonu bizim taraftarın elinden olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

aslında bu yeniçeri olayı her takımda oluyor sanırım.bunu önlemenin en iyi yoluda istikrarlı bir hoca ama bu hamza değil sanırım :D

geçmiş dönem ki yeniçerilere bakıyorsun en azından iyi oynayan yıldız adamlardı.şimdikilere bak birde burak,xelcuk birde xabri ahahaha takımın ne kadar boktan durumda olduğunun göstergesi resmen
Sosyal ağlarda paylaş

takimlarda birkac yilda bir devrim seklinde degisiklikler lazim. fenerbahce'de mesela bi ara oguz aykut'un gonderilmesi o acvidan iyiydi. ya da zico donemi brezilya lobisinin kirilmasi falan. yani ilk 1 yil cekiyosun kahrini ama sonra toparliyo.

sikinti su ki; bizdeki teknik direktorler futbolculara formayi haketmeye gore vermiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

"Max Damage" said:

Burada bir Sabri fanboyu adamı yıllardır hiçbir topçu kesemedi bir de o yönden bakın demişti. Al işte bu yüzden kesemedi çünkü sağ bek alınmıyor inatla. Eboue bir geldi Sabri'ye 2 sene forma yüzü göstermedi dediğimde de bir sürü tatava yapmıştı maçkolikten bakıp bakıp.

Her zaman söylerim Terim büyük hoca. Geldiği gibi kesti takımdan Sabri'yi ve diğer yeniçerileri falan. Maalesef Hamza'da bu güç yok şu an için. Ama bu yerlilerin sonu bizim taraftarın elinden olacak.

Bahsedilen kişi bendim. Hemen cevaplayayım:

- Max Damage Palavrası 1: "Sağ bek alınmıyor"
Her sezon GS'ye alınmış sağ bek veya bekte oynayabilen oyuncu listesi verdim, gıkın çıkmadı

- Max Damage Palavrası 2: "Eboue kesti dedim, maçkolikten bakıp tatava yaptı
Maçkolik falan kullanmam, transfermarkt'tan teyit ederek Eboue'nin geldiği sezon Sabri'nin 20 maçta oynadığını, 2. sezon daha da fazla maça çıktığını istatistiksel olarak koydum ortaya, yine cevap vermedin.

- Max Damage Palavrası 3: "fanboyluk yapıyor"
"fanboyluk"tan bahsederken önce anlamı nedir öğrenmek gerekir. Mantık çerçevesinde argümanlarla desteklenerek öne sürülen bir olgu fanboyluk olmaz, ama bu argümanlara (isim listesi, maç istatistiği) hiçbir adam gibi cevap veremeyip de "hayır işte" diye diretmek fanboyluk olur. Ha bir de, zaten Sabri'nin muhteşem bir bek olduğunu iddia etmedim o sırada da. Rotasyonda tutulamsı mantıklı dedim.

- Max Damage Palavrası 4: "Terim bunları kesti, Hamza yapamıyor"
Terim sezonunda yeniçeri dediğiniz Selçuk, Burak ilk 11 oyuncusuydu, Balta her fırsatta oynadı, Sabri en az sezon başı 20 maç oynadı, nereye kesti? Hamza zaten Terim'in yönlendirmesiyle direkt Terim'in adamı olarak geldi takımın başına.

* * *

Bundan sonra ricam bir konuda düzgün tartışmayı beceremiyorsan tartışmaya katılmaman. Desteksiz iddialar sunup karşı taraf argümanlarla çürütünce cevap veremeyip 2 hafta sonra hala elle tutulur bir iddia ortaya koyamayarak "fanboylar tatava yaptı" şeklinde saldırgan üsluba burada hoş bakmıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Galatasaray ile Nice arasındaki mücadele, Slovenya’da bir kasabada, köy stadından hallice bir sahada oynandı. Udinese karşılaşması, kale arkasındaki gurbetçilerin sahaya yolladığı ses bombaları nedeniyle 35. dakikada iptal edilince, Avusturya da güvenlik gerekçesiyle Türk kulüplerine kapıyı kapattı. Galatasaray işte bu yüzden apar topar Slovenya’ya geçerek bir saha buldu. Seyircisiz oynanan maçın, ne futbol açısından ne de skor açısından, Sarı-Kırmızılılar için tadı tuzu yoktu. Galatasaray ayrıca bundan sonra Avusturya’da kamp yapmayacak. Daha önce de Almanya ve Hollanda gibi ülkeler, Türkler’in seyircili özel maç oynamasına izin verilmeyeceğini duyurmuştu.

Abi harbiden hazirlik macinda ses bombasimi atmis gurbetciler... O yuzden slovenya'nin kasabasinda oynamak zorunda mi kaldik ? offf
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

takimlarda birkac yilda bir devrim seklinde degisiklikler lazim. fenerbahce'de mesela bi ara oguz aykut'un gonderilmesi o acvidan iyiydi. ya da zico donemi brezilya lobisinin kirilmasi falan. yani ilk 1 yil cekiyosun kahrini ama sonra toparliyo.

sikinti su ki; bizdeki teknik direktorler futbolculara formayi haketmeye gore vermiyor.

Bu biraz da takım ve oyuncuya bakar.

Oyuncu kendini vazgeçilmez görürse "asarım" "keserim" havasına giriyor.

Türk oyuncuların bu yabancı sınırıyla beraber biraz burnu sürtüldü, artık zamanla dizginlenirler.

ManU'da mesela yapamazsın öyle yeniçeriliği kolay kolay.

Ama Real Madrid'de İspanyol lobisi vardı öyle, hatta takım Nistelrooy'u, Sneijder'i, Robbeni falan toplayıp karşılarına Hollandalıları sürünce onların kuyusunu kazdılar. Mourinho döneminde de Pepe Ronaldo falan portekizlilerle bi didiştiler.

Yabancılarda Brezilya lobisi "başarı bizim elimizde, sayemizde" havasındaydı, arada kendilerini takımın önüne çıkarmalarını engellemek gerekir. Tabii bunu yapacam derken de "takım içi dengeler" Hamza'sı olmamak lazım :)
Sosyal ağlarda paylaş

Jose Rodriguez: "Şoktayım, çok büyük bir kulübe geliyorum ve fazlasıyla da heyecanlıyım. Türkiye'de oynamak için sabırsızlanıyorum."

Jose Rodriguez: "Daha fazlasını kısa sürede öğreneceksiniz. Şu anda daha fazla konuşturmayın beni."

bu cocuk turk vatandasi yalniz, yabanci degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

"Max Damage" said:

Bahsedilen kişi bendim. Hemen cevaplayayım:

- Max Damage Palavrası 1: "Sağ bek alınmıyor"
Her sezon GS'ye alınmış sağ bek veya bekte oynayabilen oyuncu listesi verdim, gıkın çıkmadı

- Max Damage Palavrası 2: "Eboue kesti dedim, maçkolikten bakıp tatava yaptı
Maçkolik falan kullanmam, transfermarkt'tan teyit ederek Eboue'nin geldiği sezon Sabri'nin 20 maçta oynadığını, 2. sezon daha da fazla maça çıktığını istatistiksel olarak koydum ortaya, yine cevap vermedin.

- Max Damage Palavrası 3: "fanboyluk yapıyor"
"fanboyluk"tan bahsederken önce anlamı nedir öğrenmek gerekir. Mantık çerçevesinde argümanlarla desteklenerek öne sürülen bir olgu fanboyluk olmaz, ama bu argümanlara (isim listesi, maç istatistiği) hiçbir adam gibi cevap veremeyip de "hayır işte" diye diretmek fanboyluk olur. Ha bir de, zaten Sabri'nin muhteşem bir bek olduğunu iddia etmedim o sırada da. Rotasyonda tutulamsı mantıklı dedim.

- Max Damage Palavrası 4: "Terim bunları kesti, Hamza yapamıyor"
Terim sezonunda yeniçeri dediğiniz Selçuk, Burak ilk 11 oyuncusuydu, Balta her fırsatta oynadı, Sabri en az sezon başı 20 maç oynadı, nereye kesti? Hamza zaten Terim'in yönlendirmesiyle direkt Terim'in adamı olarak geldi takımın başına.

* * *

Bundan sonra ricam bir konuda düzgün tartışmayı beceremiyorsan tartışmaya katılmaman. Desteksiz iddialar sunup karşı taraf argümanlarla çürütünce cevap veremeyip 2 hafta sonra hala elle tutulur bir iddia ortaya koyamayarak "fanboylar tatava yaptı" şeklinde saldırgan üsluba burada hoş bakmıyoruz.

Eboue'nin olduğu sezonlarda Sabri'nin 20 maç yaptığını söylüyorsun işte tatava burada zaten. Sayısal verilere bakıp Sabri oynadı diyorsun ama Eboue sağlamken Sabri kaç kez tercih edilmiş yahut Eboue'yi kaç kez yedek bırakmış yazmıyorsun (Mancini dönemi hariç). Kaldı ki Sabri'nin oynadığı o maçların çoğu ceza, rotasyon, tr kupası falandı. Bir iki kez de sağ içte denedi Terim o kadar. Bahsettiğim iki sezonu da yakından takip ettim ve Sabri hiçbir zaman Eboue oynayabilecek durumdayken tercih edilmedi.

Transfere gelince, Cihan Haspolatlı gittikten sonra ilk 11'i ele geçirmiş bir adamdı Sabri ve maalesef futbol akılsızlığı yüzünden Eboue alınana kadar o mevkiye asla yabancı transferi yapılmadı. Alınan adamlar son derece leş Ali Turan, Veysel Sarı, Serkan Kurtuluş ve Tarık Çamdal gibi yerlilerdi. Sabri bunlara tercih edildi diye sağ bek transferine gerek yok denildi ve o yıllar çöpe atıldı. Ben şu iddiada bulunmuştum ve sen de ona cevap vermemiştin. Sabri ilk 11'i aldıktan sonra Galatasaray'a kaç tane yabancı sağ bek geldi? Sezon sezon bakalım istersen.

Kalli dönemi: Yabancı sağ bek alınmadı.
Skibbe dönemi: Yabancı sağ bek alınmadı.
Rijkaard dönemi: İstisnasız her bölgeye yabancı transferi yapıldı. Sadece sağ ve sol bek hariç.
Hagi V2 dönemi: Devre arasıydı ve yine yabancı sağ bek alınmadı.
Terim V3 dönemi: Eboue alındı ve alındığı gibi sağ beki 2 sene boyunca kapattı.

Tüm bunlar ortadayken Sabri gelen herkesi kesti, formayı aldı demek ne kadar doğru? Futbol aklı eksikliğini dibine kadar sömüren bir adamdır Sabri. Stoperden ve ön liberodan devşirme yerli bek oyuncularının iğrenç futbolundan yararlanmış bir adamdır Sabri. Tekrar söylüyorum son 10 yılda sağ beke yapılan tek yabancı transfer Eboue'ydi ve o da Sabri'yi iki sezon boyunca tartışmasız yedek bıraktı. Oraya en vasat yabancıyı getir Sabri'ye yine forma yüzü göstermeyecektir buna emin olabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha bir de Terim'le ilgili düşünceme de palavra demişsin. Terim Selçuk'u oynattı demişsin işte olay bu zaten. Terim oynatıyordu. Hakan Balta'ya gelince adam bas bas bağırdı Carlinhos'u alın diye Aysal iplemedi adam ne yapsın? En sonunda olacak gibi değil Riera'yı sol bekte oynattı ve verim aldı ama Aysal, prensi Mancini'nin bir dediğini iki etmedi Riera'yı tazminatıyla gönderip Telles'i getirdi. Futbolcular Terim'e bir kez bile gidip hoca şu odamı oynatacaksın diyebilmiş midir sence? Öyle forma çıkarmalar, hocanın eline vurmalar, oyundan çıkarken küfür etmeler Terim zamanında oluyor muydu? Yerli futbolcular sonradan görmedir ve Terim de onları mum gibi yapar. İki kere iki dört.
Sosyal ağlarda paylaş

meloyu gondersinler de futbol fakiri taraftarimiz balikesirspor ayarinda bir takimin bu seneki 40 macini izlemek zorunda kalsin (tr kupasi haric)

artik istikrarli sag bekimiz sabri sarioglu ve "gecen sene bizi sampiyon yapan" hamit altintop ile muthis bir takim oluruz bu melo gitsin diye dusunen adamlara azap gibi bir sezon yasatmak icin.

gecen sene sampiyon olmayi hic bir sekilde haketmiyorduk zaten, acisi fener'in 5 sene ust uste sampiyonlugu seklinde cikar artik.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...