Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2015 - 2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Cons

Öne çıkan mesajlar

Rewendor said:

Jo'yu doğru düzgün forma şansı bile bulamaz ve Avrupa maçlarına çıkamazken üstelik de ortalama performansı da fena değilken mağlubiyet sonrası bara gitti diye taraftar yuhalamıştı, hiç unutmuyorum. Adam şaşırmış çevresindeki oyunculara "Beni mi yuhalıyorlar?" diye sormuştu anlamamıştı bile. Böyle de saçma sapan bir taraftarımız var.

Ah ağzın bal yesin.

Dip bizim taraftarın sporseverliği, desteği.

Bi İngilize anlatamazsın mesela Şampiyon olduğu sene taraftar takımın tamamına yakını GİTSİN istiyor, sosyal medyadan nefret kusuyor falan desen anlamaz. BU sene değil hep böyle desen inanmaz.

Valla bak her sene 15+ gol atan forvetimiz var dua ediyor bizimkiler gitsin diye. Üstelik Penaltısız. Yooo doping, Irkçılık, ev içi şiddet falan yok. Öyle işte saçını sevmiyorlar bizimkiler. Artist bu gitsin diyorlar.

Selçuk, Sabri, Hakan Balta, Umut, hep gitsin istiyorlar. Yok yok yedek falan değil şampiyonluğu getiren kadro bu. Hayır yeni de gelmediler son 4 senede 3 kere şampiyonluğu kazanan kadro bu.

Evet gitsin istiyorlar. Nefret ediyorlar hatta. Forumlarda falan bunları seven olursa onlardan da nefret ediyorlar. Kızıyorlar öfkeleniyorlar.

Anlat bakalım bir İspanyola İnhilize Almana bu tafartarlık anlayışını.
Sosyal ağlarda paylaş

Hazır adam illa Podolski gibi Sneijder gibi Drogba gibi aşırı ücretler verilecek adamlar olmak zorunda değil. Akıllı GS taraftarının meh demesi normal.

Hazır adam, 3 sene önce kurulan kadro gibi Muslera, Elmander, Melo iskeletini oluşturmak. Çilek milek değil yani.

Adam gibi kadro kurmaları gerekirken 1-2 tane yıldıza abartı verip takımın geri kalanında dandik yerlilerle oynamanın bir anlamı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Takımda "istediğim zaman oynarım, istediğim zaman yatarım. Beni ilk 11'e koyacan, üzerime yıldız yabancı getirmeyecen, istemediğim mevkiye koymayacan" diye şımarıklık yapan futbolcu kim olursa olsun kulağı çekilmeli zaten.

Direkt gönderilmesi tartışılabilir, Barcelona bile Guardiola gelene kadar yıllarca Ronaldinho ve Deco'nun şımarıklıklarına kaprislerine boyun eğdi, adamlar antrenmanlara bile çıkmıyorlardı. Keza bugün İbrahimoviç istediği gibi at koşturuyor takımında.

Ama kafasına göre takım arkadaşını dışlayıp bilenmek, kafasına göre performans göstermek, kafasına göre teknik direktör harcamak futbolcunun haddine değil, müdahale şart.

Öte yandan Sabri'nin durumu böyle değil. Adam şunları yapmayan az sayıdaki ilk 11 yerlisi arasında. İkisi arasında fark var.
Sosyal ağlarda paylaş

niasse, bilal ve hatta guray gibi adamlar takimda tamamlayici adam olur kenara filan da cekersin rahat rahat. yani gelsinler, iyidir.

ama soyle olur; elde cok iyi iskelet olur da rotasyon filan ayagina alirsin. la bize gumbur gumbur estirecek, sampiyonlar liginde dahi net etkili olacak kalitede adamlar lazim once. bi tek akhisar tayfasini hedeflemek net vizyonsuzluk.
transfer listesinde sapkadan tavsan cikmazsa avrupada arkayi 4ler doneriz lige yine, ha ama ligdeki sampiyonluk sansi vizyonsuz halimizle bile pek azalmaz bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaspar said:

niasse, bilal ve hatta guray gibi adamlar takimda tamamlayici adam olur kenara filan da cekersin rahat rahat. yani gelsinler, iyidir.

Bu söylediğin elinde 15 tane 20 tane yeterli oyuncu varken derinlik yaratmak için yapılır.

elinde 41 tane as takım oyuncusu varken hala rotasyon adamı almayı açıklamaz bu.
Sosyal ağlarda paylaş

said:

(bkz: zlatan ibrahimovic) bu değil,
(bkz: lukas podolski) bu hiç değil
(bkz: mario balotelli) bu sıradan
(bkz: klaas jan huntelaar) farklı bir şey istiyorum,
bu değil (bkz: nigel de jong) hayır
bu hiç değil (bkz: javier pastore)
beni anlamıyorsunuz (bkz: arjen robben) bunları herkes yapıyor (bkz: thomas müller) daha farklı
bir şey (bkz: bilal kısa) insanlar mutlu olsun (bkz: oumar niasse baye) işte bu!

Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

"Max Damage" said:

Ben Haldun Üstünel'in transferlerini de pek beğenmiyordum açıkçası. Adama stoper ve defansif orta saha diye yalvarırken Avrupa'dan gidip Dos Santos ve Jo ile dönüyordu. BAM üçlüsü o dönem bir araya gelmişti ama açıp bakıyorum ilerde Baros, Kewell, Keita, Nonda, Dos Santos vs. ilginç bir futbol aklı vardı adamın.

Takımda (sezonu kapatmamış) forvet yoktu Jo ve Dos Santos alınırken, Arda'yı santrafor oynatıyorduk.

Tam olarak öyle olmadı aslında. Hücuma adam alabilmek için Nonda'yı gönderdik. Hani meşhur Kewell mı gitsin Nonda mı muhabbeti. Yerine de Avrupa kupalarında oynayamayacak olan Jo'yu getirdik. Başlı başına bir futbol yanlışıdır bu. Dediğin gibi Atletico Madrid maçlarına Arda ilerde tek forvet olarak çıkmıştı ya da Keita. O eşleşmelerde elimizde Nonda olsaydı turu geçebilirdik bence. Ayrıca Kewell'ın gitmesine de gerek yoktu direkt olarak Leo Franco denen malı gönderebilirdik yol yakınken.
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında Bilal gibi hocanın eski futbolcularını transfer etmek biraz da politik. Bahsettiğiniz hoca yiyen adamlara karşı Hamza da kendi grubunu oluşturmaya çalışıyordur bilemeyiz. Ama sen Bilal için geçen sezon yanlış yerde oynatıldı, biz onu defansın önünde değerlendireceğiz dedikten 1 hafta sonra Melo için de gidebilir yeri dolmayacak bir oyuncu değil dersen olmaz işte. Bilal'den Pirlo yaratmaya çalışırken ŞL'de fark yersen kelleni alırlar.
Sosyal ağlarda paylaş

O şekilde bir hamle de olabilir, ama hala tek başına yeterli bir hamle değil.

aquila said:

elindeki adamlar sacma kontratlari ve yuksek maaslari sebebiyle elinde kalmis adamlar, oynatsan oynatilmaz, gondersen gitmez, feshetsen sana girer.

E tamam, Bilal de çok farklı değil. Bir Yasin'den (ki gayet iyi oynuyor) bir Yekta'dan (Kasımpaşa'yı sırtlıyordu gelmeden önce), bir Emre Çolak'tan çok üst düzey bir adam değil ki Bilal? Hele yaşını da düşününce.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...