Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2015 - 2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Cons

Öne çıkan mesajlar

Darksun said:

Rewendor said:

Darksun said:

Yahu adam ne yapsın, küçülmeye gidiyorsunuz çaktırmadan. Utanmasalar Muslerayıda okuturlardı. Hamzada idarelik duruyor, o gitse başkası gelsede çok bir şey değişmez gibi. Bizim Samet aybaba zamanına döndü bu iş.

Küçülmeye gidiyorsan adam gibi gidersin. Biz de anlarız ki mali durum kötü, 1-2 sezon kemer sıkacaz, dayanırız.

Feda senesi, direk küçüleceğiz denilmedi hatta biz onu teşvik olsun bir ruh olsun diye feda demiştik aslında dendi.

Ama küçülmeye gidiyoruz diyip Dzemaili'yi yollayıp yerine kar ettiğin parayla aynı miktara Jem almazsın.

Egemen/Hilbet yollandı yerlerine bonservis verilerek Serdar Özkan ve Sezer Öztürk vs alındı. Q7 yarım sezon oturtuldu parası verildi. Gökhan süzen , Uğur boral, dentinho gibi gereksiz transferler yapıldı para çar çur edildi. Aybaba ile uzun çalışacağız istikrar önemli denildi 1 sene sonra sutlandı tazminat verildi (tazminatı bizim feda projesi gelirleri ile aynı olması ayrı abukluk oldu).

Küçülmeye gidiyoruz diye Sabri'yle fiyat arttırıp sözleşme yenilerken başka sağ beke gerek yok diyip sonra stoperden sağ bek yapmazsın.

Hilbert gitti, Serdar Özkan geldi, O kadar kötüydü ki Atiba, Necip vs oynadı sağ bek felaketti. Yedek bile yoktu.

Küçülmeye gidiyoruz diyip ilk 11'in o kadar ihtiyacı varken aylarca milyon euro'ya YEDEK kaleci peşinde koşmazsın.

Özsermayeye döneceğiz diye cılız bir kadro çıkardık :p alınan ve sakat gezip duran adamlar yüzünden bütün sene eksik oynadık.

Küçülmeye gidiyoruz diyip elinde ortasaha göbeği boşluğu varken iyi kötü idareten kullanılacak Yekta'yı ileriye yönelik ücretlerini ödeyerek sözleşme feshiyle yollamazsın.

q7, sonrada ferdiyi şutladın üstelik adamları oynatıp satacağına itibarsızlaştırarak fiyatlarını yerle bir ettin. Birilerini gönderirken tazminatda verdiler mi hatırlamıyorum ama egemen çok lazımken mesela alacağına karşılık bıraktık. Üstelik direk rakibin 11 ine.

Elimizde hazır örnek var yani çok uzaklarda aramaya gerek yok. Hamza çaresizlikten o açıklamaları yapıyor olabilir, sürekli ne yapayım kadro böyle, sene başı küme düşecek takımı 3. yaptık yinede yaranamadık dese daha mı iyi yani (bknz Aybaba). Adam iyi kötü geçen sene şampiyon yaptı işte, Ünal Aysala'da feci laf ettiniz adam geldiğinde şampiyon olmak için en ufak umudunuz bile yoktu Adnan polatın enkazı ne hale geldi. 2 sene sonra drogbalarla şampiyonlar liginde yapıştırırken kimsenin aklına adnan polat zamanı gelmemiştir herhalde. Sonra kime sorsam artık zarar veriyor gitsin dedi, şimdi konuşuyorum geri gelsin diyorlar. Bizdede pek istikrar yok bakmayın yani, adam 2 sene şampiyon yapsa 3. sene olmadımı hemen gitsin oluyor. :)

Farklı şeyler söylemişsin ama. Kar edeceksen kadrosal küçülme yapmanı anlarım, BJK da onu yaptı. Benim saydığım örnekler hem kadroyu küçültüp hem de kar edememek, gereksiz para harcamak (Jem, Cenk vb.). Mesela Dzemaili gidip adam gelmese yine anlaşılırdı bi nebze. Ya da Yekta ve Dany bir kulübe satılsa, para getirse anlaşılırdı. Alacaklarından feragat etseler yine tamam. Kar falan yok ki ortada.

Ünal Aysal'a hiç laf etmedim ben zaten. Bir tek Terim krizini daha iyi idare edebilirdi diyorum, onun dışında gayet iyiydi adam.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben daha çok alacaklardan kar etmek olarak baktım. Yoksa hilbet e verdiğinden daha pahalıya serdark özkan bonservis + yıllık ücret vs var orada. Egemeni çok apra alıyor diye yolladın defans kevgire döndü. 3-5 kuruşun bile hesabını yaptı pintiler.

Sonra gittiler denge diye takımda bazı adamlara zam çektiler. Sabri tier değil tabi ama durup dururken yani, ve bu adamların bazılarınıda yolladın ya da oynatmıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Adamın oyuncular üzerinde tam bir iradesi yok bu cok net o yüzden istedigi kadroyu cıkaramıyor işte.Geldigi gunden beri bir sürü oyuncu hamzaya posta koydu ki bunlar sadece bizim gorduklerimiz.Ustune bir de yönetimin ekonomi politikaları ve tecrubesizlikten yanlıs transferleri hatta yapamadıgı transfer.Gecen sene albayrak ara eleman olup durumu kurtarıyordu tecrubesi ile bu sene o da yok adam hem yönetiminden hem oyuncudan hem de taraftardan gelen baskıyı direk hissediyor once bunların cogunu albayrak karsılıyordu.Ee bunlarda adamın sacmalamasını saglıyor.Gonderilse guclu bir td gelse gs toparlar ama güçlü bir tdde para ister üstüne butce ister o da biraz sıkar işte su durumda.

Bunuda bugunkü ntvsporda gordum haberin alakası yok ama olcan ne hale gelmiş tosun paşa olmus resmen

http://img-cdn.ntvspor.net/C/I/702/gshaber4_215SB.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:

Ben daha çok alacaklardan kar etmek olarak baktım. Yoksa hilbet e verdiğinden daha pahalıya serdark özkan bonservis + yıllık ücret vs var orada. Egemeni çok apra alıyor diye yolladın defans kevgire döndü. 3-5 kuruşun bile hesabını yaptı pintiler.

Sonra gittiler denge diye takımda bazı adamlara zam çektiler. Sabri tier değil tabi ama durup dururken yani, ve bu adamların bazılarınıda yolladın ya da oynatmıyorsun.

serdar özkan 6 sene oluyor abi ayrılalı takımdan :(
Sosyal ağlarda paylaş

Ucuza sağlam adam için Fransa 2. ligini grindlemek lazım. Fransa'dan aldığımız hiçbir adam kötü çıkmadı bugüne kadar. 2. ligi de sürpriz kaynıyor.

Ribery de Fransa 2. liginden geldi, Griezman da 23 yaşına kadar Fransa 2. ligindeydi, Carole de oradan.

Tut getir oradan sağlam adamı ucuza.
Sosyal ağlarda paylaş

adama oyuncu alınmadı hamza ne yapsın falan diyenler var sürekli. ulan senin iş yerinde masanı sandalyeni alsalar kenarda çömüp çalışacaksın arkadaş deseler basıp istifayı çıkıp gitmez misin?

Oyuncularını saatıp edip sana bir şey sormuyorlar/ yeni oyuncu almıyorlar ehi ehi diye hala duruyorsan yetersizin tekisindir işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyuncu alınmadı denen adamın elindeki oyuncuların bazıları rakip Astana'nın kulüp binası ve antrenman sahasıyla beraber toplam değerinden daha yüksek bonservise sahip.

Hani en düz mantıkla bile baksan Atletico Madrid'e yenilince kadroyu oyuncu alınmamasını bahane edebilirsin de Astana'yı yenememeye "oyuncu alınmaması" bahanesi yenilir yutulur değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Değerli adam diye Selçuk'u demiyorum ki? Ki Selçuk da çok üstün adam bunlara göre o ayrı.

TR'yi boşver Sneijder dediğin adam Real Madrid'in Inter'in 10 numarası, Hollanda milli takımı 10 numarası.

Podolski Alman milli takımının yıllardır sol kanadı.

Muslera'yı keza satsan gelen parayla Dursun Özbek kadar beceriksiz bile olsan Astana 11'ini satın alırsın rahatça.
Sosyal ağlarda paylaş

İşte bahsettiğim şey de tam olarak o zaten.

"Takım olmak" kısmını da yapması gereken kişi teknik direktör. Senden maddi değer veya yetenek olarak 100 kat 1000 kat daha aşağıdaki takımı yenemiyorsan tutup da "elimde kadro yoktu transfer yapılmadı" deme hakkın yok, tamamen kendi becereksizliğindir.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...