Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2015 - 2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Cons

Öne çıkan mesajlar

cidden hamza yı sevmesemde gitsede dursun olduğu sürece pek bir şey değişmez.kadro öyle boktan ki bu hale nasıl geldik anlamak güç :D aslında ft döneminin ilk sezonunda ki kadroyu hiç bozmayacaktık aynı tarzda oyuncularla devam edicektik.iyi bok yedik burak ı aldıkta
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca gelin yeni bir felaket senaryosu daha ortaya çıktı sdafas

Football Leaks diye bir oluşum var işte futboldaki pislikleri, götlükleri falan çıkarıp yazıyorlar. Bu aralar yine Mendes'le ilgili şeyler paylaşıyorlar. Oradan Bruma'yla ilgili bir şeye değinmişler.

Öncelikle belirteyim bu tamamen sitenin iddiası ve gerçektir diye bir şey yok. Zaten gerçekse çok beter şeyler gelebilir GS'nin başına, şöyle ki:

Bruma, GS'ye transfer olduğunda hatırlarsınız Sporting bir madde koydurtmuştu. Eğer oyuncu 2018 yılına kadar Braga, Porto, Benfica üçlüsünden birine transfer olursa Galatasaray 30 milyon euro tazminat öder diye.

İşte Leaks'in iddiasına göre bu madde sadece oyuncu GS'den bu üç kulübe değil, 2018 yılına kadar herhangi bir kulüpten bu üç kulübe giderse GS öder diye ucu açık bırakılmış.

Hatırlatma: Bruma'nın satın alma opsiyonu 8 milyon euro ve Haziran 2016 itibariyle GS ile tüm ilişiğinin kesilme ihtimali var.

Leaks'in iddiası zaten alt menejerlik firmasıyla çalışan Bruma'nın bu üç kulüpten birine transfer olmasını sağlayarak Sporting'e ödenecek paradan pay almaya çalışmak.

Bundan sonraki felaket senaryosunu yazmak size kalsın. WOT'a döndü yine zaten ama bundan daha kısa bilgilendirme yapmak zordu sdfsd

Bu yine tamamen iddia; çünkü Bruma transfer olduğunda açıklanan maddelerde "GS'den giderse" diye belirtilmişti. Ekstradan bir şey çıkar mı yazın görülecek. Ama bu elemanların iddialarının çok büyük kısmının doğru çıktığını hatta Neymar olaylarını ilk bunların duyurduğunu da belirtmem gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
İşte Leaks'in iddiasına göre bu madde sadece oyuncu GS'den bu üç kulübe değil, 2018 yılına kadar herhangi bir kulüpten bu üç kulübe giderse GS öder diye ucu açık bırakılmış.

Sociedad alırsa ve satmaya kalkarsa GS'nin engelleme için şansı olmayacak.

Ama korkmaya gerek yok sanırım, yani büyük ibnelikler dönmezse. Şimdi gördüm şunu.

said:
Real Sociedad is aware that in the event the player plays, irrespective it is on loan or upon a definitive transfer, by Sporting Clube de Braga – Futebol, SAD, Sport Lisboa e Benfica – Futebol, SAD or Futebol Clube do Porto – Futebol, SAD until 10.09.2018, then Galatasaray shall have to pay Sporting the amount of € 30.000.000 (thirty million euro) until 10.09.2018. It is considered a fraud to this clause in case the player is transferred during the same season to a third club (intermediate club) before the transference to one of those three Portuguese clubs and, in that case, the amount of thirty million euro is due.

Real Sociedad is also aware that in the event the player is transferred prior to 10.09.2018 to Real Sociedad (or any other club), then Galatasaray shall assure that Real Sociedad (or the new club) adopts an equal clause to 2.4.1.2. in the transfer contract of 02.09.2013 in order Sporting keeps the right to receive the € 30.000.000 (thirty million euro) in case the player plays, irrespective it is on loan or upon a definitive transfer, by that third club to Sporting Clube de Braga – Futebol, SAD, Sport Lisboa e Benfica – Futebol, SAD or Futebol Clube do Porto – Futebol, SAD.

Önlemi alınmış sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet sözleşmeyi de buldum. Şöyle diyor:

said:
2.4.1.2.1. In case, the Player is transferred to another football club that except the football clubs which explained above (article 2.4.1.2) prior to 31.05.2018, Galatasaray shall agree and announce and undertake that the same responsibility which explained in 2.4.1.2 shall be written on the agreement between Galatasaray and the new club. Moreover, in case this clause of the agreement violated by the New Club, Galatasaray shall agree, announce and undertake to pay €30.000.00 to Sporting, but, if Galatasaray could be collected from the New Club through the legal proceeding.

Tamamını okumadım da ilgilisi varsa da bütün sözleşmeyi buraya koymuşlar.

https://yadi.sk/d/1MKi4uHNjTbHW
Sosyal ağlarda paylaş

Anladığım kadarıyla al-sat yaparsa dolandırıcılık kabul edilebilir ama atıyorum 2016 da alıp, 2017 veya 2018 de memnum kalmadım hacı diyip Braga - Benfica - Porto üçlüsünden birine satar, gönderirse falan kim çıkıp bir şey diyebilir?

Yani yanlış anlamıyorum değil mi? Siz de bir bakın.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Gs de satarken madde koyar o zaman bu ucluye satilamaz diye lol.

Oyle sacma sey mi olur

Abi sıkıntı şu ki GS zaten opsiyonu verdi. Şuan Sociedad'ın tek yapacağı 8 milyon euroyu ödeyip maddesiz, şartsuz şurtsuz adamın bonservisini satın alması oluyor. GS'nin bonservisli satışta söz hakkı kalmadı.

Ben biraz bakındım zaten temel sorun bu gibi gözüküyor.

Yeni yönetimin tahminen bu maddeden haberi yoktu. Direkt opsiyonu verdiler. Atıyorum iki yıl kiralık, sonrasında opsiyon falan olsaydı ya da hiç opsiyon verilmeseydi, sene sonu görüşürüz falan denilseydi şuan bunu tartışmıyor olurduk.

Yani benim olaydan anladığım bu, dediğim gibi sözleşme kopyası orada duruyor bi siz de bakın. Tamamen yanlış sonuç çıkarmış olabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...