Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2015 - 2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Cons

Öne çıkan mesajlar

smyrnas said:

abi işte o Denayer,Rodrigez ve carole gibi 2-3 oyuncuyu Monte edersin takıma sıkıntı yokta 7-8 tane olunca takıma monte etmek sıkıntı. SOnra FB gibi işte köy Takımından 3 yiyip dünyaya rezil olursun bahanende biz yeni bir takımız olur.

edilmicek bir şey yoktu. kevin mallıktan oynatılamıyor. cheju yanına denayer getir. ama melo telles iskeleti bozunca olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

şu denayer ve rodrigez gibi 2-3 tane daha topçu koymak çok mu zor lan takıma.

bilal sahanın en kötüsüydü. umut'un atamadığı goller maç 2-2 bitse ne olacaktı. kendi evinde antep'i zor yeniyorsun. takım 2-1 öndeyken bile kontradan tehlikeli atak veriyor.

saçma sapan bir futbol oynuyoruz. ne denk gelirse yani. sistem mistem hak getire.

Zor değil o oyuncuları bulmak. Daha önce yazdım scout santrafor da buldu, sağ bek de buldu ama çapsız istemedi diye. Bunu yazdım diye Özbek tier dediler.

Bir de kör yine yedirmiş golü bize. Astana maçında tandem kesinlikle Ched-Jason olmalı. Hata yapma lüksü yok çünkü. Körün derdi bol paralı sözleşme. Evlendi falan para lazım ona o yüzden konsantre olamıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Denayer'i ayrı tutuyorum, çünkü diğerlerine göre birkaç gömlek üstün bana göre, Carole ve Rodriguez iyi adamlar, sırıtmıyorlar. Benzer oyuncular Hakan Balta ve Yasin var eskilerden. Bu adamlar kötü performasla takımı batırmaz, yer yer güzel performansla mest de eder. Görev adamıdır, kısıtlı beklentiyle iyi işler yapar. Eksik kalan bölge için harika birer yama, ilk 11 dışı için de çok iyi rotasyon adamlarıdır. Her takıma lazım. UEFA sezonu GS'sinde dahi vardır. İlk örneği Suat Kaya, ilk sezonlarki Bülent Korkmaz böyle adamlardı mesela. Bülent sonra aldı yürüdü coştu o ayrı.

Ama bu adamlar takımın seviyesini belirleyen değil seviyesine ayak uyduran adamlardır. Takım iyiyse iyidirler, ama takımı sürüklemezler. Tüm takımı bu oyuncularla doldurursan takımın seviyesini aşağı çekersin. Takımı sürükleyecek, dinamizm katacak adamlar lazım bir de takıma. Şu anda takımda bu potansiyelde 3 adam var. Sneijder (ki sözleşme mevzundan mıdır nedir bu sezon pek bir dağınık oynuyor), Podolski (henüz tam adapte olamadı takıma, Alman disiplini sayesinde az biraz oynuyor) ve Selçuk (2 senedir formu düşük, yanında Melo olmadıkça bu sene de çok şansı yok). Tabii bir de Muslera var, ama takımın seviyesini belirlemek Muslera'ya kadar geldiyse zaten çok şey beklememek gerekir takımdan. Melo da bu tarz oyuncuydu mesela, gitti. Bu tarz takım kimyasına uyumlu, iyi olduğunda sadece kendisini değil tüm takımı oynatan (bu yüzden genelde ortasaha civarında oynayan) ve ileri seviye "lokomotif" oyuncular olmayınca takımın seviyesi adım adım aşağı iner. Dolayısıyla şu çok sevdiğimiz "dengelere" hakikaten önem veriyorsak böyle bir adam da lazım. O yüzden ya eldeki az sayıdaki adamların üzerindeki ölü toprağı atacan (Sneijder'le sözleşme mi imzalarsın artık, Selçuk'un yanına güçlü ortasaha mı alırsın, Podolski'yi ekstra antrenmana mı tabi tutarsın naparsan) ya da bu tarz oyuncu sayısını arttıracan.

Ha, hiç lideri olmayan takımlar da var, hepsi kısıtlı seviyede "ayak uydurmalık" adamlarla kurulu. FB'yi yendiği dönemde Young Boys veya 2002 dönemi Nantes mesela. Ama bu adamları da böyle bir arada oynatıp sinerji yaratmak için adamlara yaratıcılığa hiç yer bırakmayan disiplinli ve çok sağlam taktik benimsetmen, sonra da makine gibi oynayabilecekleri, birbirlerini ezbere bilecekleri bir taktik aşılaman gerekiyor. O potansiyel de Hamza'da yok haliyle. Barça kısıtlı değil dünya devi oyuncularla bunu yaptı mesela Pep döneminde. Her biri yıldız oyuncuları alıp taktiğe yerleştirdi. O taktikle de önüne geleni devirdi. Ama kendisinin avantajı bu yıldızların çok çabuk varyasyonlar adapte olabilmesi ve dolayısıyla taktiğini zengin tutabilmesiydi. Tüm varyasyonlara rağmen kısıtlı serbestlik hepsine bu uymadı. İbrahimoviç bu yüzden adapte olamadı, ve bugün (evet kendisi hakkında 3. tekil kullanarak) Barça dönemi için "Guardiola İbrahimoviç'i kullanmayı bilemedi. İbrahimoviç bir Ferrari'dir. Guardiola bir Ferrari aldı ve onunla sadece otoparkta deneme turu attı, hiç otobana çıkmadı." diye açıklamalarda bulunuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Rıdavan ı dinliyorumda adam tam bir mal yahu. Hamza hoca savunma dörtlüsüne dua etsin diyor. bu adamlar daha 2 hafta önceye kadar Gs defansına giydirip duruyorlardı şimdi çıkmış savunma dörtlüsüne dua etsin diyor.Lan desene işte adam gibi savunma yaptılar iyi de oynadılar kazandılar diye.
Sosyal ağlarda paylaş

özeti izledim de umut hala en kötü ya.o golü kaçırsa taraftar sahaya inerdi herhalde.o golle hem hamzayı hem kendini kurtarmış resmen.hamza da şu maçtan sonra hala inatla oynatmaya devam ederse ciddi anlamda fener ajanı falan olduğunu düşünmeye başlıycam bu kadarda olmaz
Sosyal ağlarda paylaş

Esnaf said:

özeti izledim de umut hala en kötü ya.o golü kaçırsa taraftar sahaya inerdi herhalde.o golle hem hamzayı hem kendini kurtarmış resmen.hamza da şu maçtan sonra hala inatla oynatmaya devam ederse ciddi anlamda fener ajanı falan olduğunu düşünmeye başlıycam bu kadarda olmaz

kimi oynatsın abi yedekte ibramovic var da bizim mi haberimiz yok
Sosyal ağlarda paylaş

eksiği fazlası anlamam, alınmamış puan alınmamıştır, 4 yıldızlı GS bu ligde şampiyonluğun en güçlü adayıdır. (kötü başlamak gelenek oldu telaş yok - hatta haftaya başakşehir deplasmanında puan kaybı da olabilir gene de telaş yok)

Deal with it
http://vignette2.wikia.nocookie.net/drunken-peasants-podcast/images/d/d4/Deal-with-it-o.gif
Sosyal ağlarda paylaş

Sinan Gümüş bana da çok iyi gelmedi nedense, biraz ağır gibi ama değerlendirmek ve yargılamak için çok erken.

Zaten başından beri Carole, Rodriguez, Denayer gibi adamlarla yola çıkılsa buna her zaman okeyim. Ancak bu planlı yapılınca anlamlı oluyor. Denayer beklentilerden iyi çıkınca, lan iyi adammış sağa koyalım oynatalım kafasında olmamalı. Denayer senin benim için bir anda beklentilerin üstünde bir adam gibi çıkabilir, benim işim futbol değil dünyadaki her futbolcuyu izlemiyorum, ancak senin için sürpriz olmamalı. Şimdi bu adamı sağa koydular ama bunu planladıklarından değil, adam gayet atletik, tekniği çok iyi olduğundan şimdilik oynuyor. Bu durumda bile Sabri'den kaç gömlek yukarıda, eh kardeşim bana Sabri yeter diyen sen değilmiydin sene başından beri?
Bu noktada Denayer geldi kurtardı seni şimdilik, ama bakmayın bilerek değil, tamamen şans.

Bir teknik direktör kadro içinden adam yaratabilir, farklı mevkide bambaşka bir oyuncu olabilir buna karşı çıkmıyorum ama Hakan Balta'nın gerek son 1-2 yılda yeniden çok ciddi toparlaması, gerek Denayer, kafada planlanan birşeyden çok biraz daha rastlantısal, şans işi gibi görünüyor. Bu başarılı olunca da sanki içeriden aslında birçok oyuncu çıkabilir, eldekilerden farklı yerlerde çok verim alınabilir gibi bir hava oluşturuluyor fakat bu bir yanılgı. Umut, Sabri gibi adamlardan bir cacık olmayacağı, şapkadan tavşan çıkartılmaması gerekiyor.
Forvet ihtiyacın varsa 1. sıraya Niasse'yi yazmazsın. Ha ama gider kimseyi alamıyorsan da taraftar istemedi diye yine almıyorsan, yine yetosun, eldekilerin bile bile yeterli olamadığını görünce.

Bu arada Antep şu ana kadar gördüğüm en zayıf takım, zor bela yendik, adamların 2 üstüste doğru pası yoktu resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...