Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2015 - 2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Cons

Öne çıkan mesajlar

kapitalist düz mantık bakıyorum galatsaray taraftarının bir çoğunu ele geçirmiş.
adam tüm takım arkadaşlarından neredeyse 1 ay sonra kampa katıldı.zaten takım içinde seveni yok,ben demiyorum,spor yazarları söylüyor.neden sevsinler ki ayrıca?arkadaşları 40 derece sıcakta antrenman yaparken,Melo kumsaldan selfilerini paylaşıyordu.
adam birkaç gün önce "inter ile görüştüğüm yalan,galatasaray'da oynamaktan mutluyum" dedi,her şeyi inkar etti. pattt diye inter'e gitti. Yani yalan söylemiş.

eskiden olsa 3 büyük takımın taraftarı bu tür adamları asla affetmezdi. kim olursa olsun,ne olursa olsun.

şimdi bakıyorum yorumlara, galatasaraylıların çoğunda bir ağlama edebiyatı. bence sevinin. melo'nun galatasaray'ın imajını olumsuz anlamda bozduğu ortadaydı.

neticede klüpte oynamak istemeyen 32 yaşında bir oyuncuyu 3.7 milyon yuroya satmış.bir de inter'deki sezon içindeki başarısına göre ekstradan 1.5 milyon yuro daha gelmesi söz konusu imiş. iyi iş bence.

heee....yerine adam vardı,yoktu,alındı,alınmadı. o beni ilgilendirmez.djemaili gibi oyuncuya hiç şans vermeden satan bir takımın ya teknik direktörü harbiden işi blmiyordur ve gerçekten de şans eseri şampiyon olduklarının ispatıdır bu durum; ya da yönetim hamza'ya söz hakkı vermiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Melo 1 ay önce gönderilip yerine gelecek adam belli edilmeliydi, 3.5 milyon+bonuslar için mi bu kadar son dakikaya bırakıldı, gelen para neye yaradı allah aşkına? Zaten sportif gelirlerde CL girdilerinin yanında osuruktan bir bedel, Deloitte liginde güya ilk 20'deki takımın haline bak. FFP ayağına beceriksizliklerini sakladılar, bu takım bu sene Fener'in yaptığı gibi her sene 40 milyon bonservis ödese bu hale gelirdi tamam da, Drogba, Sneijder gelirken bile yıllık bonservis giderimiz 20'yi geçmiyordu.

Wernbloom, Mario Suarez, Alex Song, Lucas Leiva. Şu isimlerden bir tanesi kiralık veya bonservisi ile getirilirdi gayet ve takıma alışmış olurdu. Yeri doldurulmadan satılması bizi delirtiyor

Anasını satayım, forvete Kalinic, ortaya Mario Suarez, sağ kanat için de Kuba gayet yeterliydi ve alınabilirdi gitti hepsini Fiorentina aldı
Sosyal ağlarda paylaş

Alıntı

Geçtiğimiz sezonu 77 puanla şampiyon bitiren Galatasaray, Felipe Melo'dan yoksun çıktığı maçlarda tam 17 puan kaybetti. Brezilyalı oyuncu geçen sezon ligdeki 34 maçın 14'ünde forma giyemedi. Sarı-kırmızılı takım bu maçlarda 7 galibiyet alırken, tam 17 puan kaybı yaşadı. Son 4 yılın en önemli oyuncularından birini Inter'e satan Galatasaray'da bu bölgede artık Real Madrid'den alınan Jose Rodriguez'in oynaması bekleniyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bruma 10,00 milyon €
Aurélien Chedjou 6,30 milyon €
Alex Telles 6,15 milyon €
Felipe Melo 3,75 milyon €
Izet Hajrovic 3,50 milyon €
Salih Dursun 2,75 milyon €
Umut Bulut 2,70 milyon €
Koray Günter 2,50 milyon €
Lucas Ontivero 2,00 milyon €
Oguzhan Kayar 750 Bin €
Veysel Sari 700 Bin €
Umut Gündogan 550 Bin €

Bizi bitiren Terim+Mancini harcamaları 2 sezon önce, bak mesela bu transferlere 41 milyon euro verilmiş, e Fener de 41 milyon euro harcadı bu sene ama aldığı adamlara bak. Neyse.

Bruma ve Telles alemin en kral youngsterları dendi çok üstünde durulmadan kiralandı, umarım seneye kadroda olurlar. Umut Bulut gibi bir kanserin bonservisi alınmış. Sadece Melo'nun tapusunun alınması ve Chedjou işe yaramış bu paralarda.

Bundan bir önceki sene 7'ye Sneijder, bonservissiz Drogba, ondan önce bonservissiz Selçuk,Elmander. Kelepire Eboue, Muslera, Riera, Ujfa bir ton hamle yapılmıştı. Olay tamamen kafa yapısı ile alakalı. Şu dönemde mesela Galatasaray'ın 8. bitirip tüm kadronun yenilendiği ve şampiyonluğun geldiği kadrodan fazla bonservis ödenmiş ahaha
Sosyal ağlarda paylaş

Bruma ve Telles en kötü +-2M ile giderler gibi geliyor zarar oluşmaz. Keza Melo hayvani katkı verdi ve 4M civarına gitti. Chedjou da yeterince katkı veriyor bana kalırsa ki satmak istesen o paralara satarsın. Geri kalanı at çöpe. Bunun yanı sıra Tarık Çamdal filanı da at.

Bu transfer dönemi baya sövdük ama Jose ve Carole tutarsa, bunun yanı sıra Bruma ve Telles'in opsiyonlarını kullanırsa kiralayan takımlar, seneye çok iyi bir transfer dönemi geçirebiliriz gibi geliyor.

Gerçi seneye de Bilal, JPK ve kiradan dönen bi ton gereksiz yerliyi satmaya çalışacaz yok pahasına.
Sosyal ağlarda paylaş

BulletRide said:

Bruma ve Telles +-2 M için değil takımın geleceği olması için getirildi onun üstüne de 15'er civarı bonservisler beklenebilirdi. İkisinin toplam opsiyonu 16 küsür ediyor alırlarsa, daha 20'lerinin başında adamlar; sen büyüklüğünü göster Inter ve Sociedad sana oyuncu yetiştirsin ahahah

TR'de bu dediğin olamazdı abi geçiniz. Ben Telles'i fena bulmuyordum ama Carole'un 2-3 maçını izlemem yetti aralarında seçim yapmam için. Gelişimi süren futbolcunun TR'ye gelip üzerine bir şeyler koyup takımın geleceği olması pek mümkün değil. Oyuncu satabilen takım olmak önemli. Yoksa işte herkesi böyle bedavaya gönderir dururuz.
Sosyal ağlarda paylaş

BulletRide said:

Bruma 10,00 milyon €
Umut Bulut 2,70 milyon €
Oguzhan Kayar 750 Bin €
Veysel Sari 700 Bin €
Umut Gündogan 550 Bin €

4.75 milyon euro da tarık a verildi

ambrattan umudum yoktu ama bruma'nın satın alma opsiyonu yüksek tutulmalıydı
telles de ise alternatif çok, zaten bu fizikle dl de oynatmak hata
mancini ml olarak dener mi acaba merak ediyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Tarık ertesi sene, bu bizi FFP'de batıran 2013-14 sezonu

Bir de Dzemaili nedense felaket kıymete bindi, haksızsınız demiyorum fakat Melo gidene ve yerine adam alınmayacağı belli olana kadar hatırlayan yoktu. Değerli bir orta saha bence, şu an Avrupa'nın en formda milli takımlarından İsviçre'nin bankolarından maç yapmadan. Yine Rodriguez falan oynasın ama en azından benche baktığında Birlo veya Jem'i görmekten iyidir, ulan Yekta bile kalırdı ya. İyisi kötüsü tartışılır 3 aynı mevkii oyuncusunu yerine adam almadan göndermek mükemmel bir yöneticilik
Sosyal ağlarda paylaş

guncel said:

BulletRide said:

Bruma 10,00 milyon €
Umut Bulut 2,70 milyon €
Oguzhan Kayar 750 Bin €
Veysel Sari 700 Bin €
Umut Gündogan 550 Bin €

4.75 milyon euro da tarık a verildi

ambrattan umudum yoktu ama bruma'nın satın alma opsiyonu yüksek tutulmalıydı
telles de ise alternatif çok, zaten bu fizikle dl de oynatmak hata
mancini ml olarak dener mi acaba merak ediyorum

taş çatlasa 25m boşa giden para var orada hadi bonus vs. oyunculara verilenlerle de 35m

onca şampiyonlar ligine giden, habire şampiyon olan bir takım sponsor-reklam-kupa gelirleri-tribün gelirleri-forma vs. satışı ile 35milyonun üzerinde para kazanamıyor mu yani?

sorun oyunculara verilen paralardan çok ek giderler. aptal saptal şeylere para harcanıyor yıllardır.

o bi ara klübü dolandırıp gidenler ne oldu misal? hakikaten yeteneksizlik abidesi bu gs lisesi tayfası.
Sosyal ağlarda paylaş

Bilmiyorum ya, sığındıkları hep bu yıldaki harcamalar. Neyse allahtan şu transfer dönemi dramı Lord Bendnter'i almadan bitti, bir de bu hamle olsaydı tarihe geçerdik

Onun dışında 4 senedir CL geliri, ki 2'sinde ro-16 ve çeyrek final var. 2012-13 ve 2013-14 kombine satışları rekor, loca satışları tekrar başladı, GSStore zamanında özendiğimiz Fenerium'un cirosunu geçti, 4. yıldız fiyaskosuna rağmen o formalar rekor sattı vs vs. Deloitte money league'de ilk 20'de 3 senedir takım. Ama bonservise 5-6 milyon euro harcayabildik, Beşiktaş feda derken bile bu kadar çingenelik yapmadı

Bu arada Grosskreutz'un evrakları yetiştiremedik diye bir duyum var, kararı FIFA verecekmiş:

Allaaah delir, oynaaa

https://pbs.twimg.com/media/CNwQgmtVEAA3xi0.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...