Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars: Rogue One (2016)

Harvey

Öne çıkan mesajlar

dasaaa said:

death star'in yercekimi ne kadardi acaba?

sadece celikten gelen mass ile cekimi saglayamayacaklarina gore yer cekimi icin ekstra bisiler kullanmalari gerekmistir.

iyi kendi icine cokmemis o zaman yaw.

enciniyiriing harikasi adeta. ben olsam ben de calmak isterdim planlarini

death starneki, milenium falconda bile yer cekimici var.

cozmusler yer cekimi olayını
Sosyal ağlarda paylaş

dedigim sey baska.. anlamadin sen.

her mass'in kendine ait bir yer cekimi vardir. bu kutle fazla ise cekim artar. death star ne kadar buyuk hatirlamiyorum ama ay kadar buyuk.

o zaman bunun kendine ait bir yer cekimi olmasi lazim.
ama yeterli olmayacaktir, cunku buyuk bir kismi bosluk, gerci orada da hava var. yine de density dusuk. cok fazla degil.
onun disinda core kisminda mesela yer cekimi yaratacak bisi koyarsan o zaman bu yer cekimi merkezden yukari dogru azalacak ama merkezde daha fazla olacak. bu yuku tasitmak zor.her katta ayri ayri yer cekimi olsa mesela bu sefer de ust katlardan baslayarak yuk fazla olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Livered said:

Sanki o kişi vaderın önünde diz çöküyor gibime geldi. Birde biz şimdi burada 4.film öncesi planların çalınmasını mı görecegiz tam anlamadım ben orayı.

Film 3 ve 4 arasında geçecek. Rebel yeni kurulmuş, Vader yeni yeni terör estiriyor, DeatStar yeni inşa ediliyor vs vs. Ve evet ana konu o planların çalınması. Bunun gibi bir kaç tane daha gelecek Tek star wars filmi ama bunlar asla seri olmayacak. Amaç seyirciyi sıcak tutmak. Star Wars Rogue One tek film, Sonra Obi Wan Kenobi filmi planı var, o da tek film. Yoda falan derken her bölüm arasında bir ayrı star wars filmi
Sosyal ağlarda paylaş

Ben size gerekli açıklamaları yapayım.

Diz çöken kişi yeni bir karakter, Vader olamaz. Vader'ın asıl terör estirdiği dönemler Rebels dizisi dönemleri. Bu filmde prime döneminden uzaklaşmaya başladı artık. Ama önünde diz çöktüğü kişi Palpatine olacak. Çünkü o sahnede sağa ce sola bakın, kırmızı Royal Guardlar var. Guardlar ordaysa Emperor da orda olmalı. Ortada büyük bir Bacta tank car gibi. Onun içinde olabilir Palpy.

Obi Wan için resmi açıklama yok ama Ewan McGregor'ın geçen hafta Collider ile röportajı çıktı Kathleen Kennedy ile görüşmüşler. Olası bir Kenobi üçlemesi gündemde.

Ayrıca 2018'de Han Solo, 2020'de Boba Fett filmi olacak. Boba Fett filmi iptal olabilir, Kenobi filminin takvimde tam orayı alma ihtimali yüksek.
Sosyal ağlarda paylaş

Ufak bir fark var Rebels ile Rogue 1 arasında. Rogue 1 ile A New Hope bitişik. Rebels ise ANH'nin 5 yıl öncesi, yani Rebels Rogue One'dan birkaç yıl önce. Diziyi bitirirlerken Rogue One'ın başına bağlayacaklarını tahmin ediyorum. Disney yeni canon timelineda parçaları çok güzel birleştiriyor şu ana kadar, ben koyu bir fanboy olarak Pablo Hidalgo'nun ekibinin falan da yaptığı işten epey memnunum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...