Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş JK 2015 -2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Llama

Öne çıkan mesajlar

Aceace said:

Aziz'in Araplara Sow'u satmasıyla, Ersan'ın Çinliler'e satılması arasında alaaaka yok. Allaşkına Sow'un kontratında bile bi bokluk olduğu belliydi. Tey tey tey.

Doğru kontrat yapmışlar işte terslik nerde? 4 senelik kontrat son sene azalarak gidiyor.tabi biz 28 lik adamların sözleşme bitimine 2 senesi varken zam yaparak 5 yıllık kontrat yapmaya alışık olduğumuz için ters geliyor. ha bu arada o sattı bu satamadı olayına gelince futbolcuyu menajer satar, aziz yada orman çok iyi tüccar diye o paralar kazanılmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

@Llama

tok satıcıyı oynadılar bu kadar, çin ve daha evvel arap klüpleri manyak ötesi para harcadılar diye bizde sanıyoruz çok iyi sattılar ne de güzel sattılar falan.. Ya Ersan'ı Çin'den başka( belki hindistan) nereye satabilirsin o paraya? ya da Sow u 17'ye hangi ülke alır? 3 gollük performans senesinden sonra kim Emenike'yi 2.5m bedelle kiralar. Kriz zamanı eğrisi doğrusuna denk geldi sattılar,
Sosyal ağlarda paylaş

Tyrion said:

Aceace said:

Aziz'in Araplara Sow'u satmasıyla, Ersan'ın Çinliler'e satılması arasında alaaaka yok. Allaşkına Sow'un kontratında bile bi bokluk olduğu belliydi. Tey tey tey.

Doğru kontrat yapmışlar işte terslik nerde? 4 senelik kontrat son sene azalarak gidiyor.tabi biz 28 lik adamların sözleşme bitimine 2 senesi varken zam yaparak 5 yıllık kontrat yapmaya alışık olduğumuz için ters geliyor. ha bu arada o sattı bu satamadı olayına gelince futbolcuyu menajer satar, aziz yada orman çok iyi tüccar diye o paralar kazanılmıyor.

Rica ediyorum. İşin gücün yoksa bana bir tane, kontratının son senesinde %50 indirim yapılmış oyuncu göster. Ama bu %50 kontrat devam ederken oyuncudan indirim istenerek değil, ilk günden belli olan bir madde şeklinde olsun.

Bak Sow'un en fazla para kazanacağı 28 yaş civarı örnek istemiyorum. Genel olsun. Meşgul bir insansındır, uğraşamam de anlarım. Ama işin gücün yoksa ara bul. Ben de aydınlanayım. Sow ilk geldiği gün belliydi işin içinde bir iş olduğu.

Beşiktaş konusunu da piç ettik pardon ya.
Sosyal ağlarda paylaş

bu bruma'nın menejerlik olaylarının gizli dosyalarını çıkaran elemanlar TR'den bir çok usulsüz transferin dosyalarına ulaştık diyorlardı. Bu hafta içinde yayınlayacaklardı sözde vs..

Atınç ve Sow transferlerini manşet olarak vermişlerdi. İkisinde de bokluk var diyorlardı.

Gerçi Atınç transferindeki bokluğu Ragnick kendisi söyledi, BJK'yi dolandırdık dediler :( Ben cebimden karşıladım Atınç'ın bonservisi, değerinin çok altında paraya aldık silkeledik hıyarları demişti röportajında sdafsdfsda
Sosyal ağlarda paylaş

Sow, 27 Ocak 2012 tarihinde Fenerbahçe ile 4,5 yıllık sözleşme imzaladı ve 7 numaralı formanın sahibi oldu. Fenerbahçe yönetimi Sow için 2011-12 sezonunun kalanı için 1.28 milyon €, 2012-13 sezonu için 3.4 milyon €, 2013-14 sozunu için 2.6 milyon €, 2014-15 ve 2015-16 sezonlarının her biri için ise 1.4 milyon € garanti ücret ödeneceği belirtildi.
https://tr.wikipedia.org/wiki/Moussa_Sow#Fenerbah.C3.A7e

Şimdi altından FutbolLeaks falan çıkarsa eyvallah,sonuçta klup içinde değilim. Kesin bilmediğim şeyi iddia edecek kadar yobaz değilim.Satışta falan bi katakulli çıkar o ayrı dava, fakat yinede yapılan sözleşmenin yanlış değil usule uygun ve doğru olduğu gerçeğini değiştirmez.

Çünkü;

İlk yapılan anlaşmaya göre adam 4,5 senede totalde 10,08 mio alacak, yani yıllık 2,25m, burada yanlış olan ne anlayamadım? indirim falan yapılmıyor adamın sözleşme bedeli böyle ödeme yapılacak şekilde yapılandırılmış.?
Sosyal ağlarda paylaş

Ya futbol leaks belgeleri bugüne kadar hep kulüp üzerinden para kaçıran yöneticiler ya da menejerlerle ilgili belgelerdi.

O satıştan Fenerbahçe'ye zaten bir zarar gelmez, bir sorun olsaydı zaten UEFA ve FIFA transfere izin vermezdi. Yani orada bir sorun olduğunu sanmıyorum.

Ha gariplik var, nitekim sözleşmesinin son senesindeki 30 yaşındaki adama 16 milyon euro verilmesi gayet saçmaydı da işte verildi. Oradan veya Atınç'tan çıkacak leak olayı büyük ihtimal menejer cukkası ya da geleceğe yönelik bir maddeden sömürü vs. tarzı bir şey çıkar.

Atıyorum mesela Sow'u 16'ya kitleyen menejer karşılığında sikimsonik maddelerden 2 milyon euro cebe atmıştır ya da bu transfer karşılığı Fener'e transfer yaptırıp parayı öyle çıkarmıştır vs...

Atınç'ta işte keza benzer bir şey olabilir vs...

TR'de zaten en büyük sorun sürekli menejer hareketleri ki bu çok konuşuluyor son 2-3 senedir. Resmen menejerlerin kucağında şuan ülke ki belirli menejerler onlarda.

FB'si BJK'si GS'si hatta Anadolu kulüpleri fark etmiyor. Hep aynı adamlardan aynı tip adamlar transfer ediliyor her sene resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...