Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"There will be no Windows 11"

pulkas

Öne çıkan mesajlar

Mac'in komutlarına alışamadım diye sırf tez yazmak için Lenovo aldım bir tane içinde Windows olmayan. Harici diske Mac üzerinden Windows için boot disk oluşturayım dedim. Ulan ne zormuş bu iş mac üzerinden. Komutlar kodlar videolar bilmemneler derken 2 saatin sonunda başardım. Sonra Windowsu kurdum işte. Sabah kalktım baktım gece update yapmış ve bilgisayarda wifi adaptörü yok gözüküyor. Device managerda falan hiç bir yerde yok wifi ile alakalı bir şey. Sanki makineye wifi adaptöru hiç takılmamış gibi. Biraz araştırdım Windows 11 de update yaptıktan sonra olabilen bir şeymiş bu. Açılan konular 2-3 senelik ve hala fixlenmemis mükemmel gerçekten. Bulduğum en saçma ama işe yarayan çözüm açma.kapama düğmesine 60 sn basmak oldu. Driver güncelleme falan yaramadı bu yaradı. Aynı şeyi yaşayan varsa bu şekilde çözebilir. 

Sosyal ağlarda paylaş

windows 11 kullanmadim ama lenovoda meshur bir bug o ne alakadir bilinmez windows 11 de windows 10 uzerine gui gibi oldugundan muhtemelen aynidir => baslat/ayarlar/ag ve internet gir en altta ag sifirlama var ona tikla yeniden baslat %95 duzelecek. Daha 2 gun once basima geldi asiri sacma ama islevsel.

Not : Bios falan guncelliyordum / linux live cdlerden check ediyordum falan bu salak bug icin ben hicbir sekil gosteremedigim icin sonra ayarlarda donanim ve baglanti ozelliklerine tiklayinca baktim orada var ama salak windows gormuyor agi sifirlayinca duzeldi.

ad3m tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Ağ bağdaştırıcılari komple boş gözüktüğü için sifirlayacak bir ağ da yoktu yani ortada. Çok değişik bir bug ya. 

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/windows-11-wi-fi-adapter-disappeared/97fb7b02-f126-454b-86a9-066225e9c47f?page=4

Şu konuda tartismislar uzun uzun. 60 sn çözümünü de buradan buldum yorumlardan. Asus'ta falan da oluyormuş. Windows 11 sıkıntısı diyorlar. 

Sosyal ağlarda paylaş

bu menüler bile çıkmıyordu. ağ ve bağlantı ayarlarına girince bluetooth ayarları falan vardı. wifi adaptörü bilgisayarda hiç takılı değilmiş gibi davranıyordu bilgisayar. yani onaracak bir ağ dahi çıkmıyordu sgs

0a7cfb7c-3049-41bb-9634-f29f3d845dbe?upl 

şöyleydi mesela network adaptörleri gözüken. normalde burada wi-fi adaptörü de çıkıyor. bazıları içini açıp adaptörü sökmüş takmış düzeltebilmiş falan. 60 saniye meselesi resmen mucize çözüm. 

ahmedinejad tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ayni problem neden dinlemiyorsun beni sdklfjsdfkl gittim makinada biosa kadar indim diyorum wifi fiziksel olarak kapali mi diye hicbir yerde gorunmuyordu. Live cd ile girince baktim sorunsuz sonra anladim olay windows kaynakli sonrasinda bu olayi denedim ve oldu. Bir daha basina gelince dene iste sdf ag ve internet altinda duruma tiklayacaksin wifi/ethernet olmadigi icin onlar gorunmeyecektir muhtemelen zaten onlarla da isin yok. ama durum acik oluyor ve en altinda ag sifirlama mevcut oluyor. Windows 11 de dedigim gibi win 10 uzerine oldugundan muhtemelen aynidir belki isimlendirme veya konum farkli olabilir oyle birsey varsa baslattan ara cikar karsina.

• Haha 1
Sosyal ağlarda paylaş

burda resimli anlatmis bir tik farkliymis ama kendinde bulabilirmissin zaten. Sonuc olarak o sifirlama islemleri agla alakali her donanimi silip tekrar kuruyor o yuzden de benim problem duzeldi %95 seninkinde de ise yarayacaktir. Bu arada orijinal driveri tekrar kurmustum o ise yaramamisti ama bu network reset ise yaradi.

https://www.lifewire.com/reset-network-settings-in-windows-11-5194111

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

valla bazı oyunlar dramatik cpu bound olmayı beceriyorlar artık single core yüklendiklerinden mi bilmiyorum ama. dün gece stellaris'te 144fps 4k oynarken 26fps filo savaşı gördüm. 😬 ve gpu %40'taydı. cpu da gerçi gene %30'lardaydı lol. gene cpu'ya yüklenilen bol ai entity içeren oyunlar olabiliyor, bu işe yarar mı bilmem gerçi branch prediction geliştirmelerine destek veriliyormuş.

ms insider hiç kullanmadım ama deneyeyim bari, son aşamaya gelmiş release'den önceki anladığım kadarıyla.

"something went wrong, try to reopen settings later."

yıllardır aynı sorun. neyse yüklüyor gibi. başka denemek isteyen varsa yöntem:

https://www.windowscentral.com/software-apps/windows-11/how-to-get-the-windows-11-2024-update-version-24h2-on-your-computer-now

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

yok bu installation süreci win11'i temiz ilk yüklediğimden beri aynı sorun, büyük update'ler ortasında böyle şaşırıyor kendini. 5-6 kere settings'i kapayıp açmam gerekti, installing derken downloading'e dönüyor filan şaşkın. ama 1,5 buçuk saat sonunda kurabildi neyse, şimdilik iyi gibi bakalım. yalnız task manager dark theme'i berbat etmişler. hiç gerek yoktu negatifini almış gibi yapmaya.

Sosyal ağlarda paylaş

Bu olamadı ..

Bilgisayarımızda yaptığımız gizli bilimsel çalışmalara göz dikiyor Microsoft 

Microsoft might be planning to let AI loose on your local video and audio files with Windows 11 'intelligent media search'

https://www.pcgamer.com/software/windows/microsoft-might-be-planning-to-let-ai-loose-on-your-local-video-and-audio-files-with-windows-11-intelligent-media-search/

• Haha 1
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...