Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

media player classic ağlaması

Ren

Öne çıkan mesajlar

http://i.imgur.com/6rYa55s.jpg

pff ben değiştirmek istemiyorum neden böyle oluyor bu ya.
sabah bi anime bi dizi baktım ikisinde de yamuldu böyle.

hayır gerge sağolsun şu ne kullanıyorsunuz topikinde mpv demişti onu denedim açıyor smplayer açıyor.

şimdi bütün mkvlerde mi yamuluyor codec bulayım o zaman diye düşündüm
kenshin açtım onda yamulmadı.

ulan o da mkv bu da mkv, nefret ediyorum teknolojinin bu şeyinden ya.
Sosyal ağlarda paylaş

teşekkürler beyler cccp çözdü. kurarken üstüne noplayer olarak kurdum.
playback/output'tan da haali'yi seçince oldu.

yalnız bu seçilen yerin altında dxva, shaders ve rotation çarpı kaldı. madvr kullanınca hepsi yeşil tik oluyordu onun. ama bu sefer bazı mkvler bozuluyordu.

neyse fak it artık.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
mpv kullanin bence, her seyi oynatir o da. Windows'da cok guzel GUI de var: https://bomi-player.github.io/downloads.html En son teknolojileri destekliyen bu su anda.

Bunu kullanin direk. GUI iyi deniyor ama kisisel olarak kullanmadim. Su sekilde kullaniyorum ben, bunu da kolaylikla Windows'a uyarlayabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

şuan piyasadaki en iyi player daum potplayer. renkler, hareketli sahnelerdeki akış olsun en iyi görüntü kalitesi verip üstüne pc'i zorlamıyor. herşeyi sorunsuz oynatıyor, açamadığı şey yok. hala 10 sene öncesi gibi codec pack indirmeye gerek kalmıyor. dxva, madvr herşey var içinde. ben madvr kullanmıyorum gerçi o da ayrı bir konu, svp ile 120 fps olarak izliyorum herşeyi. potplayer ile ikisi ultimate combo

http://www.youtube.com/watch?v=1MuFWCgDhgE
http://www.youtube.com/watch?v=kHPVDXwMxiA

her açılan başlıkta preacher gibi yazacağıma başlık açıcam şuna bir gün lol
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

mpv de yapiyor bunlarin hepsini duzgun ayarlarsan. Interpolation destegi var (SVP dedigin sey), sayesinde CR'den 60fps ile izliyorum.

mpv'de nasıl olduğuna baktım.

said:

interpolation
Reduce stuttering caused by mismatches in the video fps and display refresh rate (also known as judder)

bu gerçek full motion interpolation değil. SVP'deki gibi adaptive bir frame interpolation engine yok bir kere. sadece en basit interpolation tekniğini kullanıyorlar. 60hz monitörde 24 fps videoyu izlerken, örnek frame a'ı daha uzun gösteriyor, frame b'e geçmeden önce, mismatchi engellemek için. svp de iste frame a ile frame b'nin ikisi arasına interpolation ile frame c oluşturuluyor. svp'deki efekt ile kıyas edilemez yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Git versiyonuna bakmistin, stable kullanma kilavuzunda daha net aciklama var:

Reduce stuttering caused by mismatches in video fps and display refresh rate (also known as judder).

Instead of drawing source frames for variable durations, smoothmotion will blend frames that overlap the transition between two frames in the source material.

For example, a 24 Hz clip played back on a 60 Hz display would normally result in a pattern like this:
A A A B B C C C D D E E E F F
which has different lengths, alternating between 3 and 2. This difference in frame duration is what causes judder.

With smoothmotion enabled, the pattern changes to:
A A A+B B B C C C+D D D E E E+F F F
where A+B is a blend of A and B. In this pattern, each frame gets a (consistent) duration of roughly 2.5 - resulting in smooth motion.

GPU drivers or compositing window managers overriding vsync behavior can lead to bad results. If the framerate is close to or over the display refresh rate, results can be bad as well.

Senin dedigin de bu. Yeni frame koymak yerine blend ettigi icin hatta daha verimli ve akici bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

şuan piyasadaki en iyi player daum potplayer.

Çok şevkli iddia ettin, baktım sitesine, sırf vindovz için yazmışlar CUDA falan diyor, indiriverdim. İlk bakışta baya lightweight duruyor, keybindlarımı falan ayarladım takılıyorum şimdi.

Ekstra başka bir ayar var mı tavsyiye ettiğin?
Sosyal ağlarda paylaş

Daum Potplayer Korece bir programdan yarım yamalak uyarlanmış şey değil mi? Kurması bir sürü ayar gerektiren, kullanması külfetli programlara gerek yok. CCCP basın geçin arkadaşlar. Kurması daha kolay, MPC de gayet basit, modern video formatlarında da sıkıntısı hiç olmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Bright said:

Xenus said:

...

Filter'ları falan ayarladığım halde SVP çalışmıyor Potplayer 64-bit'le.

http://www.svp-team.com/forum/viewtopic.php?id=284

şuradaki guide'ı izlersen sorunsuz ayarlayabilirsin SVP'i

Warhero said:

Daum Potplayer Korece bir programdan yarım yamalak uyarlanmış şey değil mi? Kurması bir sürü ayar gerektiren, kullanması külfetli programlara gerek yok. CCCP basın geçin arkadaşlar. Kurması daha kolay, MPC de gayet basit, modern video formatlarında da sıkıntısı hiç olmadı.

kurması zahmetli birşey değil, gayet kolay. yarım yamalak uyarlanmış falan da değil. binali yorumu olmuş bu. MPC kurmaktan bir farkı yok. üstüne CCCP, codec modec uğraşmıyorsun, pc'de boş yere yer kaplamıyorsun.

SVP ile entegre edeceksen biraz uğraştırıyor sadece
Sosyal ağlarda paylaş

E MPC kurarken de codec modec uğraşmıyorsun. CCCP exe'ye tıkladığın zaman o her şeyi hallediyor zaten. Benim orda kastettiğim PotPlayer'ın Koreceden çakma ve yarım yamalak tercüme edilmiş bir program olduğuydu, düzgünce CCCP kullanmak varken Binali Yıldırımcılık yapmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

CCCP su internetteki en sorunsuz ve valigiven onemli seylerden biri, aksini iddea edenler ideolojinin ve "yeaaaaa dunyada code pack diye bisimi kaldi artik yeaaa" nin esiridir!

Peasentlar k-lite gibi zamaninda bir numaralari malware kaynaklarindan biri,cdom player veya VLC gibi boktan seylerle uasirken CCCP master race sorunsuz izliyordu her boku
Sosyal ağlarda paylaş

Daum pot player + SVP yi kurdum gerekli ayarlamalari yaptim ve fark ettim ki onceden video izlemiyormusum :P Klite + mpc kullanirdim hep sorunsuz izliyordum onda da ama 60fps fln olunca daha keyifli oldu.

Daha onceden de madvr vs denemistim ama bunu ayarlamak 10dk bile almadi ve herseyde sorunsuz calisti. 120fps yapinca ne degisir bilemiyorum hos 120fps nasil yapilir onu da goremedim settings kisminda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...