Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Total War: Warhammer

Sorieno

Öne çıkan mesajlar

ismi totalwar olan ve bu mekaniklere haiz bir oyunun geçeceği üç çağ var, klasik çağ, orta çağ ve biraz da aydınlama çağı bunların dışında warhammer gibi alternatif ama bu 3 çağ ile paralel giden evrenler keza tercih edilebilir...

ama kalkıp çinde, savaşan devletler çağında başlayan ve/veya orta çağa kadar devam eden bir oyun yaparlarsa kimse hayır demez gibime geliyor...

bunların dışında alternatif aklıma gelmedi
Sosyal ağlarda paylaş

knox said:

30 lira ! of ya

http://www.youtube.com/watch?v=-9M33Idbm5k

sabah sabah sevindirik oldum ya la :)

yalnız orada sanki yeni bir beastman lordu var 0:50 - morghur
http://warhammerfantasy.wikia.com/wiki/Morghur

okçular savaş içinde okları seçebilecek diye düşünmüştüm ama anladığım kadarı ile türüne göre farklı okçu üreteceğiz...
Sosyal ağlarda paylaş

mümkün olduğunca batılıların ilgisini çekecek bir dönem tercih edeceklerdir yeni bir franchise için sanırım, shogun ilk oyunları diye planlı değildi herhalde ama diğer serileri kadar popüler olamadı. o yüzden gene uzakdoğu yapma ihtimalleri düşük çin'de yasal satış patlaması olana dek.

öte yandan meiji dönemini bile yaptıkları için kabaca 2500 yıllık bir pencerede her an olabilir yani, mekanikleri sonuna kadar zorladılar gittiği yere kadar. öte yandan en popüler dönemleri ve mekanları çoktan yaptılar, ben onların yerinde olsam medieval 3 yapardım ve onu bekliyordum şahsen. 10 yıldan fazla oldu ikincisi çıkalı.
Sosyal ağlarda paylaş

Oriental Empires iyi oyun ama zannedildiğinin aksine Total War'a pek benzemiyor.

Sam'in söylediği de doğru; benim tanıdığım birçok TW oyuncusu sırf Japonya'da geçiyor diye Shogun 2 almadı.

Şimdiye kadar, Medieval 2'nin expansionındaki Amerika senaryosu hariç, 1453-1700 arasında geçen oyun yapmadılar. Total War: Renaissance gelebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

aslında şu son şarlman dlc'si olmasa o devri yaparlar derdim ama onu da yakın zamanda yaptılar. empire tw de yakın zamandaydı, o yüzden 1500-1700 arası da olur mu bilemiyorum, olur belki henüz pike & shot dönemindeyken.

antik çağ öncesi de bir ihtimal derdim ama rome döneminde bile yeniydi düzenli hat tutan adamlar, irregular dağılıyordu ,saf tutamıyordu barbarlar. mısır & hitit döneminde ne kadar sağlıklı yapılır şüpheli.
Sosyal ağlarda paylaş

keske attila icinde Vikingleri kullanmasalardi o zaman Viking Age oncesi, soyle shogun gibi sirf klanlar arasi gecen bir oyun cikabilirdi ufaktan mitoloji vs de katarak. illa tum gezegeni icermeside gerekmiyor zati dlc/exp ile ingiltere franssa vs raid kisimlari acilirdi sonradan falan.

edit, hatta simdi baktimda shogun 2 nin satisi rome 2 den fazla free weekend oncesi net dataya gore, hatta attilla ve warhammeri toplasan bir shogun 2 etmiyor toplami.

shogun 2 2.8 milyon
empire 3.5 milyon
rome 2 2.4 milyon

attila 800k
warhammer 950k
Sosyal ağlarda paylaş

iste adamlar zamaninda deliverlayamadiklari icin problemleri falan o civarda "dahada pre-order yabmam sizden" diyen cok vardi, son 2 oyunda da yansimasi bunun. misal attila baya bi indirime girmeden once uzun sure sadece 400k civarindaydi.

CA:
https://media.giphy.com/media/VnmVMPFu2PmJW/giphy.gif
Sosyal ağlarda paylaş

medieval2'deki 10 yıllık mod değil mi tatw? çok eskisi ya o oyunun motoru, bayağı da sıkıntılıydı zaten. combata girince dağılan adamlar, statlara göre değil, animasyona göre birimlerin güç dengeleri filan.

lol şimdi hatırladım bak, yıllardır bakmamıştım. europa barbarorum 2 çıkmış nihayet ahah. da bu saatten sonra geçmiş olsun, oynanmaz rome2 varken. 6-7 yıl kadar geç kaldılar.
Sosyal ağlarda paylaş

1. senaryom

Eski Dünya

1- 1837–1901 (1. arzum Viktorya, elbette Viktorya'yı arzulamıyorum. Abdülhamit Han ile Empire/Napoleon dinamikleri ile dünya haritasında diplomasi ve ticaret yaparak zorlu şartlarda Osmanlıyı büyütmek istiyorum.)
2- 1530-1700 (2. arzum Kanuni)
3- 661-1000 (Emeviler, Abbasiler, Bizans, Şarlman, Ragnar ohoo bu aralık da süper ha)

2. senaryom

Rönesans öncesi Asya. Göktürkler falan oişşş :D
Sosyal ağlarda paylaş

2 ve 3 no'lu senaryolara çok uygun tw gameplay ama amerikan iç savaşı sonrası dönemde o formasyon olayı bitiyor gatling gun ile. fall of samurai o bitiş noktasını işlemişti zaten. maxim gun da gelince hepten siper savaşı tank vaktine kadar.

sistemin en uygun olduğu barut öncesi devirlerde formasyonlu yakın dövüş ve okçuluk, formasyonları darmaduman eden silahlar oyuna sokuldukça bozuluyor dengesi oyunun.

şarlman dlc'yi saymasam, en makul işlenmemiş dönem 600-1000 arası derdim. moğol event gibi islam fetihleri dönemi var sahayı sarsacak büyük istila olayı olarak hem. ama pek popüler işlenen bir devir değil o da.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...