Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Total War: Warhammer

Sorieno

Öne çıkan mesajlar

Lore of Life:

Lifebloom (Augment)
Replenishes hit points of friendly combatants map-wide whenever a Life spell is cast

Awakening of The Wood (Explosion)
Magical damage, large explosion area, reduces target’s speed

Flesh To Stone (Augment)
Improves armour of friendly targets

Shield of Thorns (Augment)
Area-effect, improves missile parry and weapon damage of friendly combatants

Regrowth (Augment)
Replenishes hit-points of friendly target combatants & Physical Resistance

Earth Blood (Augment)
Area effect, replenishes hit-points of friendly combatants

The Dwellers Below (Direct Damage)
Large explosion area, strong vs multiple combatants, reduces target speed, severe damage, chance to resist

Lore of Shadows:

Smoke & Mirrors (Augment)
Map wide speed boost for friendly troops

Melkoth’s Mystifying Miasma (Direct Damage)
Strong vs multiple combatants, slows movement speed

The Enfeebling Foe (Hex)
Reduces target’s melee attack and melee defence

The Withering: (Hex)
Reduces target’s armour and leadership

The Penumbral Pendulum (Direct damage – wind)
Magical damage, large area of effect, strong vs multiple units

Pit of Shades (Vortex)
Magical damage, large explosion area, strong vs multiple units, disrupts units

Okkam’s Mindrazor (Augment)
Imbues bonus magical damage and bonus armour-piercing damage
Sosyal ağlarda paylaş

dragonu gec, diger factionlarda ki missile infantry'lere karsi we'ninkiler baya zayif. atiyorum quarrellers'a karsi we missile infantry unitleri bariz dayak yiyor. waywatcher mesela, yapmak icin cok fazla kaynak istemesine ragmen, sagladigi fayda bir glade guard kadar degil(:P)

amber konusunu keza oyle, kagit uzerinde cok guzel gibi gozukse de uygulama da siciyor. we'in ciddi ekonomi sorunu var birde. ele gecirdigimiz settlementlar da yapabildigimiz binalar cok kisitli. ayrica haritanin bi ucunda savastayken, full stack beastmen ordusu saldirdiginda sikko bir garnizon ile savunmaya calisiyoruz. amber bakiyesi eksiye dustugunde verdigi replenishment penaltisi akillara zarar...

bilmiyorum cok iyi micro oynayan biri icin belki iyi bir faction olabilir WE. suana kadar gozlemledigim kadariyla en op unitesi hawk rider'lar ama onlar da amber istiyor:o
Sosyal ağlarda paylaş

kendi senaryolarını oynadığım için diğeri hakkında yorum yapamıyorum ama özel senaryoda resmen amber ve para yağıyor. 4x20 birim 10000 tun başı gelir

okçular için ise, garibime giden okçuların diğer ırkların okçularına kıyasla düz menzillerinin az veya aynı olması mesela yeoman okçusu ile eşit menzili var...

gerçi general özelikleri ile 180 e filan çıkıyor, baya bir bonus veriyor level ile falan ve okçular 50-100 kelleye oynuyorlar, hele duvara saldırıda falan oldukça iyi işler yapıyorlar, 7-8 birim gibi dolaştırıyorum, 6 süvari, 3 melee

g.c. daha yapmadım belirtirim

hawk rider kağıt üzerinde iyiler ama pratikte çok fark yaratıklarını söyleyemem, orduya almadım karakol savunmasında kullandım, iyide iş yapıyorlar taciz ve oyalama için, iki tanesi ile okçu ve mancınıklı breaton ordusunun sağından solundan 50-100 adam alabiliyorsun, mancıkları yıkıyorsun...

amber işi ise Argwylon ile oynadığın içindir
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada, özel elf senaryosunu bitirince, custom b. için red duke ve mousillion açılıyor, grand c. için de diyor ama lord olarak seçiliyor galiba sadece, şöyle koymuşlar,https://us.v-cdn.net/5022456/uploads/editor/kq/t2foj9qj7fhn.png

ayrıca dün baktım elfler ile oynayınca da hawk raider amber istiyormuş, ve gerçekten saçma olmuş, elften saymaları gerekmiyor mu onu?

ağaç adam lordlar baya güçlüler,

g.c. ilk başta konfederasyon seçeneği yok, ağaca seviye çıktıkça geliyor demişti kardeşim ama denemedim...

ok menzilleri konusunda da kısmen hata yaptım galiba, customda bakmak lazım...

tek şehir ile başlamak ve diğer yayılma alanlarınında elf olması, ve totalde yanılmıyorsam 5 şehrin olması biraz sıkıntı veriyor ama orduları güçlü gerçekten
Sosyal ağlarda paylaş

elfler ile oynuyorum grand c., evet 3 seviye gerektiriyor ve baya hevesliler con feder olmaya...

savunma için tavsiyem, bir ağaç adam lordunu yetiştirin, 3 ile 6 lvl olarak çıkartma imkanında var, intiyaç olan bölgeye atayın işi bitince geri alın... karakollara asker veren bina var onu yapınca yeterli asker veriyor, başlarında lvl bir ağaç adam varken, kuşlar hariç kuytuya çekilince yerini dahi bulamıyorlar, kuşlar ile adamı yorup, oyalıyabiliyorsun, maçı berabere bile bitirebiliyorsun, ama en güzeli kendine güvenin varsa, yorgun adamı kuytuya çekip orada harcamak, ortalama kuvvetleri yenebiliyorsun...

küresel askere almaya +4 veren ve -1 zaman düşüren tech ler ile zaten son seviye hariç istediğin askeri istediğin yerden yapabiliyorsun, böylece eğer zamanın varsa, adam saldırmadan yeterli askeri yapabilme imkanın oluyor...

orman içinde 4 bölge olması lazım, ben birini askeri bina ile donatıp diğerlerine diğer binaları yaptım, ama ciddi bir paranın limanlardan, liman tech i ile geldiğini unutmamak lazım,
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
early 2017 dedilerdi gecen sene, subatta Total War: Warhammer – Old World Edition diye birsey gelcek onun icinde olacak sanirim, free-lc ile normal oyunu entegre edicekler orda tek versiyona.

hatta burdada gozukuyor white dwarf'dan (gromb.) sonra zaten: https://i.redd.it/uyw9xipk9fwx.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

"an old friend" kimdir acaba?

said:
Various theories:

Krell (as he's been referred to for a while)

Gotreck and Felix (Hero of Reknown, hirable by Dwarfs or Empire, with a quest chain)

Boris Todbringer, LL for the Middenland sub-faction.

A Necrarch LL with his own Vampiric Sub-faction!

Nagash... actually he's not on the map yet... hm....

Or even...

The original (male) voice-over for the opening cinematic, available as a menu setting.

For that matter, possibly that Empire Wizard/Chaos Sorcerer from the opening cinematic... I mean, he is one of the first in-setting characters we saw for this game, and he's become very familiar. Is he an "old friend"?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...