Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Total War: Warhammer

Sorieno

Öne çıkan mesajlar

ne yalan söyleyeyim, ilk shogun ve medieval dan sonra en çok zevk aldığım oyun attila oldu, taktik savaşlar, birimlerin çeşitliliği falan baya tatmin edici, ama bunun dışında str. kısmında yetersizlikten ziyade saçma bir programlama var, yani kimin ve nasıl bir fikir ürünü r2 den beri merak ediyorum tek şehirlik ülkenin geliri hesaplanmadan kafasına göre asker yapması?

bunları geçersek, tarilerı akşam bir kere üstün körü seyretim şimdi ise sesli izleyemiyorum ama

said:
our rules have changed
diyor video da Tzeentch çıkmadan önce, bu ona mi bir gönderme acaba yoksa oyunun kuralları ile mi alakalı?

diğer taraftan oyuna ana setleri koyup, özel askerleri ayrı satacakları bir model mi yaparlar acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

ne yalan söyleyeyim, ilk shogun ve medieval dan sonra en çok zevk aldığım oyun attila oldu, taktik savaşlar, birimlerin çeşitliliği falan baya tatmin edici, ama bunun dışında str. kısmında yetersizlikten ziyade saçma bir programlama var, yani kimin ve nasıl bir fikir ürünü r2 den beri merak ediyorum tek şehirlik ülkenin geliri hesaplanmadan kafasına göre asker yapması?

O dediğin tamamen oyunun zorluğunu ayarlamakla ilgili bir şey. Eğer normalden fazla ordu yapamasalar herkesi ezmek çok kolay olur.

Yani gerçekçilik ile oyunun zorluğunun çakışması söz konusu. Ben gerçekçi olmasındansa zor olmasını tercih ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

factionlarin/sehirlerin aldigi bi suru bonus var bide oyuncuya gorunmeyen, ekstralar ordan geliyordur.

zaten pre-orderlik bi durum yok simdilik CA saolsun oyunun adam olmasi aylar suruyor asd, attilla 2. ayinda %25 indirimde misal, acelesi yok.

ciksin bi sonra bakariz kalan irklarida expansionlara dlclere falan bolmuslerdir kesin, vampire lords bile varsa diger hersey de vardir zaten, 15.000 tane dlc sansi var WH olunca.

Kaos icin genel dusman demisler galiba, oynanabilir olur heralde hunlar gibi bisi olur oda.
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

Feamer said:

O dediğin tamamen oyunun zorluğunu ayarlamakla ilgili bir şey. Eğer normalden fazla ordu yapamasalar herkesi ezmek çok kolay olur.

Yani gerçekçilik ile oyunun zorluğunun çakışması söz konusu. Ben gerçekçi olmasındansa zor olmasını tercih ederim.

yok tam olarak öyle değil zaten yine kolay oluyor nasıl programladılarsa? r2 de gereksiz gürühların bir zorlamasını ben görmedim çünkü koordine gelmiyorlar...

r2 de ve attilada en zorlayan bölge iran, çünkü selusid vasalları kendi aralarında koordine olup saldırıyorlardı, attillada ise bunlara ek olarak sassani ordularıda katılıyor ve bölge için 4-6 ordu ile mücadele etmek zorunda bile kalıyorsun

işte şehir devletleri de mantıksızca ordu beslemek yerine kendi aralarında koalisyonlar falan yapsalar ve öyle koordineli saldırsalar tamam ama oda olmuyor

olan ai ile mücadele etmek zorunda kalan gariban büyük devlet ai sine oluyor,

misal büyük bir arveni ülkesi ile savaşmak yerine 4 tane kendi aralarında amaçsızca savaşan ülke ile karşı karşıya kalıyorsun ve teker teker hepsini indiriyorsun, inanın zerre zorluk olmuyor oto yapıyorum zaten...

kendi aralarında da galip gelemiyorlar çünkü oto combat hesaplaması saçmalama durumları oluyor, şehirleri alamıyor falan

ayrıca yol açtığı bir diğer sorunda büyük devletlerin küçük devletlere tarafından ezilmesi, misal r2 de romanın sağ kaldığı göremiyorsun

yapmaları gereken, r2 için germen kabilelerin bir çoğunu koalisyon içinde olarak organize şekilde hareket etmeleriydi, misal roma ile saldırdığın zaman birine, birinin 2 tane ordusu ile mücadele etmek yerine 4 dünün bir tane ordusu ile mücadele etmeliydin...

işte bu gerçek zorluk oluyor, r2 de selucid vasallarına karşı savaşanlar, attilada sassaniye saldıranlar veya sağa sola saldıran hunlar ile oynayanlar bilir zaten
Sosyal ağlarda paylaş

@ komutan

yok tam olarak öyle değil zaten yine kolay oluyor nasıl programladılarsa? r2 de gereksiz güruhların bir zorlamasını ben görmedim çünkü koordine gelmiyorlar...

r2 de ve attilada en zorlayan bölge iran, çünkü selucid vasalları kendi aralarında koordine olup saldırıyorlardı, attillada ise bunlara ek olarak sassani ordularıda katılıyor ve bölge için 4-6 ordu ile mücadele etmek zorunda bile kalıyorsun

işte şehir devletleri de mantıksızca ordu beslemek yerine kendi aralarında koalisyonlar falan yapsalar ve öyle koordineli saldırsalar tamam ama oda olmuyor

olan ai ile mücadele etmek zorunda kalan gariban büyük devlet ai sine oluyor,

misal büyük bir arveni ülkesi ile savaşmak yerine 4 tane kendi aralarında amaçsızca savaşan kabile ile karşı karşıya kalıyorsun ve teker teker hepsini indiriyorsun, inanın zerre zorluk olmuyor oto yapıyorum zaten...

kendi aralarında da galip gelemiyorlar çünkü oto combat hesaplaması saçmalama durumları oluyor, şehirleri alamıyor falan

ayrıca yol açtığı bir diğer sorunda büyük devletlerin küçük devletlere tarafından ezilmesi, misal r2 de romanın sağ kaldığı göremiyorsun

yapmaları gereken, r2 için germen kabilelerin bir çoğunu koalisyon içinde olarak organize şekilde hareket etmeleriydi, misal roma ile saldırdığın zaman birine, birinin 2 tane ordusu ile mücadele etmek yerine 4 dünün birer tane ordusu ile mücadele etmeliydin...

işte bu gerçek zorluk oluyor, r2 de selucid vasallarına karşı savaşanlar, attilada sassaniye saldıranlar veya sağa sola saldıran hunlar ile oynayanlar bilir zaten
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler aklıma bir şey geldi. Bu oyuna kesin mod desteği sağlayacaklar. Uçan kaçan birim dinamikleri sayesinde modcular Orta Dünya temalı modlarında daha rahat edecekler. Adamlar Rome ve Medieval II'ye birim ekleyeceğiz diye çatlamışlardı :D Warhammer'cılar kadar bence LOTR'cılar da sevinebilir yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında temel olarak bakıldığında klasik TW den çok çok farklı bir şey yok.

Savaş gene temelde toplu regimentlara bağlı.

Special ability olayı zaten TW de yeni oyunlarda vardı battle cry felan.

Tek ve en büyük ana kart bence special unitler olacak. Ama orda da sonuçta siege weaponlar felan vardı oyunda. İnanılmaz bir yenilik olmaz.

4 Irkla başlayıp eşşek yüküyle DLC geliyor imajı acı ama. Basarım ilaçlıyı acımam.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
http://0cb8dd5d2dc142d08f0f-eb3b436d25971e5860b39e72b0600342.r94.cf1.rackcdn.com/images/TruEjW3tQGmN.jpg
-
http://4d663a369f9f03c3c61e-870e77779efd63f7bd6c2ee08d8cfae6.r2.cf1.rackcdn.com/images/BjkHRGmZT4iD.jpg
-
http://4d663a369f9f03c3c61e-870e77779efd63f7bd6c2ee08d8cfae6.r2.cf1.rackcdn.com/images/ye4gbzkqRY6T.jpg
-
http://ec0c5a7f741a6f3bff65-dd07187202f57fa404a8f047da2bcff5.r85.cf1.rackcdn.com/images/lLCusYliQHaY.jpg
-
http://e5c351ecddc2f880ef72-57d6ff1fc59ab172ec418789d348b0c1.r69.cf1.rackcdn.com/images/nY-kg4TgTIKe.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...