Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

taksi kaza sorunsali

orionlogic

Öne çıkan mesajlar

ya allahansen,afaki konuscam ama,eleman bakkalın suriyeli cırağı
canı burnunda zaten
gelip senle mi uğraşcak
bu kadar rahatsız ediyorsa,sen ikna et evdekileri,cocugun eline bi ufak tefek bişi sıkıştır,sen istemeden de olsa elemanın yaralanmasında rol oynadın,çok mu koyacak siize elemana bi 50-100 tl bahşiş vermek,bi daha dikkatli sür tamammı karşim? dersin,tamam abi der teşkür eder,herkes olayı unutur,senin de için rahatlar
Sosyal ağlarda paylaş

mağdur mu olmuş? Ben buna ifrit oluyorum motorlu kurye olarak çalışan bir dolu ehliyetsiz var, sonra kaza yapınca aman abi, canım abi.

Tabi burada çok değişken var, hukuki hiç bir sorumluluğun yok, içinden nasıl geliyorsa öyle yap. Ben direkt kaçak işçi çalıştırmaktan şikayet ederdim.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi seni piskolojik olarak suclu hissettirmeye çalışacaklar ki ezilme
çırağı görürsen elemana , abicim dikkat et bi daha düzgün sür şu motoru falan de
bakkala da, şu mobileti adam gibi süren çırak bul abi de bi gün öldürür bunlar kendini ah hahha ha de
biz mağduruz para ver demeye devam ederse , kim mağdur değil ki abi şu hayatta, hadi hayırlı işler de uza
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

şimdi seni piskolojik olarak suclu hissettirmeye çalışacaklar ki ezilme
çırağı görürsen elemana , abicim dikkat et bi daha düzgün sür şu motoru falan de
bakkala da, şu mobileti adam gibi süren çırak bul abi de bi gün öldürür bunlar kendini ah hahha ha de
biz mağduruz para ver demeye devam ederse , kim mağdur değil ki abi şu hayatta, hadi hayırlı işler de uza

simdiden o baskiyi kurmaya basladilar ben de ona kil oluyorum. adamlarla cok muhabbete de girmek istemiyorum. en son gidelim karakola tutanak tutalim isterseniz dedik kapadik telefonlari.
Sosyal ağlarda paylaş

orionlogic said:

Lancelion said:

o masraf o kadar olmaz bi ayar cekelim diye gir, 100-200 at cik isin icinden.

gordugum kadariyla mobllette de bir hasar yoktu oradayken. bizimkiler de isin icine karisti cunku en son sucluysak tutanacak tutalim dedik kapattik telefonlari. simdi bekliyoruz bakalim.

iyi yapmışsın abi saçmalamasın 700 lira ne ya. adam sövüşlemeye yer arıyoruz yeminle
Sosyal ağlarda paylaş

tutanak tutturman lazım abi. insanlar şark kurnazı.

ben 4-5 sene önce falan 30-40la yavaş yavaş giderken, dar bi ara yoldan yandan koşa koşa sağ aynama bi herif çarptı yaşlı.

baktım ayağı falan kötü. bilek şişmiş gitmiş falan. dedim hastaneye getiriyim tutanak falan tutturamadım o arada hiç. duygusal davrandım yaşlı adamı öyle görünce.

neyse hastaneye gittik. diyolar babamıza çarpmışsın yok çarpmadım babanız çarptı falan, herkes üstüme üstüme geliyo çarpmışsın işte cart curt. hastaneye gelen polise diyorum ki kardeşim bak bu sağ aynam, nerden kırıldıgına bak nasıl ben çarpmış olabilirim. herifler diyo yok çarpmışsın sen belli koskoca adam yalan mı söylecek. yaşım da 19 falan pedere haber vermeden hallediyim dediydim.

neyse sonuç olarak, işin sonunda ortada tutanak falan olmayınca ibne herif ne kadar ameliyat eksiği varsa yaptırdı bize 6 ay boyunca. oç.

sen her halukarda tutanagını falan tuttur. ne çıkaracakları bleli olmaz başına.
Sosyal ağlarda paylaş

orionlogic said:

kiz arkadasimla arka koltuktaydik inecegimiz yere geldik musait bir yerde inebilir miyiz dedik taksici durdu ben kapiyi actim , bu arada kaldirim tarafindan iniyoruz taksinin acik kapisina mobilet carpti (bizim bakkalin ciragi) taksici bize hic bir uyari yapmadi biz de arkadan goremezdik tabii. cocugun sadece eli kesildi dun dikis atmislar. ciddi bir seyi de yokmus. evde dinleniyormus. bugun bizi arayip para istedi bakkal. masraflar var dedi. dedik tutanak tutalim nedense hic yanasmadilar. sanirim cirak yabanci uyrukluymus ve ehliyeti de yokmus. bu tip durumlar da ne yapilir? daha fazla darlarlarsa para icin? bir de her gun onunden gectigim yer adami taniyorum ediyorum. taksinin plakasini da almislar bu arada.

gg. eğer kaldırım ile taksi arasında 1 şerit falan yoksa tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

alttan alayim, kibar olayim dersen aha keriz bulduk diyip kanini emmeye kalkiyorlar.

taksiyi kullanan da ben degilim, seritle kaldirim arasindan gecmeye calisan da ben degilim, istiyosaniz taksiciyle cozun probleminizi ama tavsiye etmem zaten haksiz durumdasiniz bi de kapida hasar cikti diye size kitlemesin de cik aradan.
Sosyal ağlarda paylaş

Ehliyetsiz adamı çırak olarak kullanıyorsa bakkala da gani gani sokarlar, sana hiçbir şey olmaz. Tutanak tutturmaları imkansız o yüzden, yersen diye seni korkutmaya çalışıyorlar. "Çok istiyorsanız tutalım valla para mara vermem ben açıktan" de geç.

Trafikte yaşadığınız herhangi bir sorunda ehliyetsizlik ya da alkol varsa direk get out of jail free card abi, isterseniz arkadan vurun yani, direk karşı taraf suçlu. Strese gerek yok.

O mobiletlerin sıfırı 2.000 TL ake, 700 TL neymiş.
Sosyal ağlarda paylaş

bakkalların fln servis elemanlarının hepsinin ehliyetinin olmasını beklemek ne kadar gerçekçi?

ayrıca cocuk gerçekten suriyeli flnsa ve çalışma izni yoksa tuytanak tabiki tutulmayacak

ben de bakkalın şark kurnazlığı yaptığını düşünüyorum ama siz de fil dişi kulelerinizden inin be

görende almanyada isviçrede fln yaşıonuz sancak,türkiye burası
Sosyal ağlarda paylaş

ara bakkali, kiraathaneye gel ciraginla beraber me istiyorsaniz vericem de

sonra herkesin onunde esek sudan gelinceye kadar tekme tokat dov adami, agzini burnunu dagitip eline ver. daha istiyor musun? diye sor. bir sey derse yeteri kadar dovmemissindir biraz daha vur kibarca.
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

bakkalların fln servis elemanlarının hepsinin ehliyetinin olmasını beklemek ne kadar gerçekçi?

hiç gerçekçi değil, tamamen haklısın ancak o kuryenin yarın öbürgün birine çarpma, hatta öldürme ihtimali gerçek. Ve bu durumda bakkalın sorumluluğu bile olmayacak resmen çalıştırmadığı için, anca kanıtlarsan, ki kolay değil.
O yüzden ben olsam şikayet ederdim ama dediğin gibi bu okyanusa atılmış bir taş, ne kadar etkili olacağı son derece şüpheli.
Sosyal ağlarda paylaş

Kontraatak her zaman iyidir,
Taksici mahalleden değilse şu senaryoyu uygula.

Bakkalı ara de ki "Usta senin çırak yüzünden taksiye 1000tl boya parası verdim. Bu paranın yarısını sen ödeyeceksin. Yoksa şikayet ederim"

Tabii ki de ödemeyecektir ama para istemekten de vazgeçecektir.

Bu taktikle sigara isteyenden sigara, borç isteyenden para almışlığım var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...