Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.81a [29ocak15]

Esh

Öne çıkan mesajlar

selam,

geçen hafta yanlışlıkla eski topik'e yazmışım. 0'dan pc toplayıp desktop'a giricem. bütçem 7000 lira, monitör buna dahil olacak. 1080p & yüksek framerate istiyorum. bu yüzden "1440p için yeter de artar" denen gtx 1070 düşünüyorum. ikisinin toplamı 1100 monitör + 1900 kart, 3000'e geliyor. ekran kartı için "1080p için gereksiz masraf o. 970 al" denebilir ama bi beden büyük alayım seneye de giyerim kafası var biraz :(

soruma geliyorum: işlemci, anakart ve ram'den çok anlamıyorum.

i7 6700k skylake denmişti diğer topikte. 4 ghz'miş, iyi sanırım. 1-2 youtube review'unda overclock için çok iyi, gaming için upgrade ettiğinize değmeyebilir diyorlar. ama neyden upgrade'e değmiyor onu söylemediler lel.

anakart olarak msi z170a gaming m5 alayım diyorum. üstünde gaming yazması ve üstündeki socket'lerin işlemcidir ram'dir onlara uyması haricinde bi sebebi yok. nasıl seçicez anakart?

ram demişken, corsair vengeance lpx ddr4 3200 mhz 16gb (2x8gb) seçtim. niye seçtim çok bi fikrim yok. ya corsair ya kingston alacaktım, diğer topikte corsair al dediler. 2x8 dediğine göre 2 tane 8gb'lık stick di mi bu? eğer öyleyse niye böyle bundle'lı satıyorlar? 2 tane 8 gb'lik ram siparişini ben kendim de veririm. paketten mi kısıyorlar? nedir? acayip uyuz oldum. bi de 3200 mhz yeterli mi? çok mu? az mı?

yok mu böyle bi master race mentor, napıyosun lan saçmalamışsın sakın o kartı alma diye beni uçurumun eşiğinden çekecek?

toplaşkanın son hali

inventus'tan alıcam diye inadım yok ama parçaları seçeyim, sipariş vereyim, onlar taksın yollasın istiyorum. "yeaa takarım gibi lan aslında?" diyordum da o anakart review vidyolarından sonra çok yemiyor lel

http://i.imgur.com/wFleU1o.png

Sosyal ağlarda paylaş

Corsair sıvı soğutucu al, tercihen Amazon üzerinden
Anakart seçerken ehternet kartının İntel olmasına dikkat et
Amazon'dan daha uygun fiyata daha iyi PSU bulursun muhtemelen (EVGA 650-750 G2/GS falan)
Samsung 750 EVO alma 850 EVO al Amazon'dan falan
Onun harici sıkıntı göremedim.
6700K alma 6600K falan al diyen çıkabilir de onlar geçmişte yaşıyor, yeni oyunlar çatır çatır kullanıyor bütün core'ları.
Sosyal ağlarda paylaş

Cokomantis said:

selam,

geçen hafta yanlışlıkla eski topik'e yazmışım. 0'dan pc toplayıp desktop'a giricem. bütçem 7000 lira, monitör buna dahil olacak. 1080p & yüksek framerate istiyorum. bu yüzden "1440p için yeter de artar" denen gtx 1070 düşünüyorum. ikisinin toplamı 1100 monitör + 1900 kart, 3000'e geliyor. ekran kartı için "1080p için gereksiz masraf o. 970 al" denebilir ama bi beden büyük alayım seneye de giyerim kafası var biraz :(

soruma geliyorum: işlemci, anakart ve ram'den çok anlamıyorum.

i7 6700k skylake denmişti diğer topikte. 4 ghz'miş, iyi sanırım. 1-2 youtube review'unda overclock için çok iyi, gaming için upgrade ettiğinize değmeyebilir diyorlar. ama neyden upgrade'e değmiyor onu söylemediler lel.

anakart olarak msi z170a gaming m5 alayım diyorum. üstünde gaming yazması ve üstündeki socket'lerin işlemcidir ram'dir onlara uyması haricinde bi sebebi yok. nasıl seçicez anakart?

ram demişken, corsair vengeance lpx ddr4 3200 mhz 16gb (2x8gb) seçtim. niye seçtim çok bi fikrim yok. ya corsair ya kingston alacaktım, diğer topikte corsair al dediler. 2x8 dediğine göre 2 tane 8gb'lık stick di mi bu? eğer öyleyse niye böyle bundle'lı satıyorlar? 2 tane 8 gb'lik ram siparişini ben kendim de veririm. paketten mi kısıyorlar? nedir? acayip uyuz oldum. bi de 3200 mhz yeterli mi? çok mu? az mı?

yok mu böyle bi master race mentor, napıyosun lan saçmalamışsın sakın o kartı alma diye beni uçurumun eşiğinden çekecek?

toplaşkanın son hali

inventus'tan alıcam diye inadım yok ama parçaları seçeyim, sipariş vereyim, onlar taksın yollasın istiyorum. "yeaa takarım gibi lan aslında?" diyordum da o anakart review vidyolarından sonra çok yemiyor lel

http://i.imgur.com/wFleU1o.png

şu sistem monitör haric amazonda 4600 tl civarına geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

onun vergisi de ekleniyor paymant ekranında mı ne. ha yine burdan ucuz olur orası kesin. amazon'dan almak istemememin 3 nedeni var. ships to tr her şeyde yok, olsa bile ona göre filtreleyince sepete eklediğinde "yea sizin oraya göndermiyoruz :(" olabiliyor. ikincisi kendim takmaya tırsabilirim o kadar şeyi. son olarak da 3 hafta çok ya.

ha bi de kredi kartımda o kadar limit şu an, nakit basıcam bi kısmını. amazon enpara yiyorsa bi bakarım gerçi.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...