Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Westworld (2016) - HBO

Norak

Öne çıkan mesajlar

Felix ve Slyvester ikilisinden birinin host olması ihtimal dahilinde ama diğer hostların aksine hiç foreshadowing görmedik sanırım (bernard - theresa pause dialoğu ya da alakasız bi bodrumda farklı kıyafetlerle dolores söyleşileri gibi). ASLINDA HEPSİ HOSTMUŞ gibi gerzekçe bi açıklama olmayacaktır, Stubbs a bilgi veren dandik QAciye host demek neyin kafası ya asdasdasd. Kedilere salakla avanak denmesi keza gereksiz geliyor bana, insan oldukları varsayımıyla yola çıkarsak Slyvester dediğin robot pezevengliğinden para kazanan bi herif böyle tam şirketin eczane kutusundan ağrı kesicileri aşırıp satan kafa. Felix de Maeve i canlı olarak görüyor robot değil. Ha ama maeve in core değişikliklerini ford mu yaptı yoksa arnold mu onu kestiremiyorum hala. Elon musk ın eski karısı direk wyatt narrative in bi parçası olduğu için ben forddan daha da numaralar görürüz diye tahmin ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

yani ortada bile bile tuzağa gönderme var. ford'un işi olduğu belli. o herif bernard'dan net kıllanmıştı geçen bölüm. arka arkaya bir sürü çalışanın ortadan kaybolması şüpheli. kaldı ki o bilgiyi veren hatun adamın geri gelmediğini raporlamıcak mı ?

Sosyal ağlarda paylaş

Bence final iki ana karakteri şimdiye kadar anlattığının tersine kişilikler olduğunu gösterecek.

Ford'un muhtemelen Arnold'un ölümünde parmağı yok, hatta robotların zamanla daha da insanlaşması bile onun için problem değil yeterki bilinç sahibi robotlar insanla eşdeğer görülmesin.

Dolores ise muhtemelen feci şeyler yaptı, Ford'un ve William'ın nefretinin temelinde bu var.
Sosyal ağlarda paylaş

Ford hk.

valla Ford dahil tüm çalışanların host olması şaşırtmaz beni. herkes komutla robotları kontrol ederken, Ford'un bunu sadece zihni ile yapması da değişik. onları yapıyor olması zihinle kontrol etmesini sağlayacak diye kesin bir şey olamaz.

bir de en son yerliler çıktı. adamlar komutla bile durmadılar. Hacklenen ve sadece wyattt'ı dinleyen tipler mi?

Sosyal ağlarda paylaş

yetiştim, 9 biraz önce bitti.

dizi güzel ama beni de çok tatmin etmedi. her ne kadar;

timeline konusunda spoiler aldığım için ona göre izlemiş olsam da belirli bir yerden sonra olayın timelinelara bağlanacağı kendini belli etti, eski postlara baktım zaten burada da tahmin edilmiş. bu tip yapımları çok izleyenler için anlaşılabilir ipuçları koymuşlar resmen ve çoğu insan kaçırmamış. ha yine de bilmeden zamanında izlesem belki biraz daha etkileyebilirdi beni bilemedim.

sıkıntı ve esasen dizinin kalitesini sağlayan temel unsur; nereye bağlanacak bu soktumun hikayesi düşüncesi, beklentisi.

okudum biraz eski sayfaları çok geriye gitmeden de temelde güzel tahminler var. axe güzel yazmış, genel olarak herkes host olayı da mantıklı ama sanki daha başka bir şeye bağlanacka gibi duruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada;

yazılmıştır gerçi tahminen kaçırmış olabilirim de sdfdsa

Bi yerde Ford'un oyununda insanların zarar görmeyeceğinden ama Arnold'un oyunda işlerin farklı olduğundan bahsetmişti William, parkın merkezinden çıktıkça da işlerin değiştiğinden hep bahsetti.

Sanki parkta iki baş var, Arnold aslında ölmedi böyle underground bir şekilde içeride yönetiyor ya da bahsedilmiş burada da oğlu için düşündüğü insan beynini, zihnini body'e aktarma olayı sayesinde kendine body bulmuş da dış halkayı kontrol ediyor gibi izlenime sahip oldum.

Ford sanki parkta bir şeyleri kontrol altında tutmak istiyor ve dışarıdan da saklıyor gibi ki bunu fark ettik. bu uğurda sanki dışarıda da kimse bir şey çakmasın diye yönetim kadrosunu full hostlardan toplamış gibi hissettim. Theresa, Bernard zaten host çıktı. Şu fucklı kız ve küçük rambo tuzağa zaten itildiler, onları da temizlik operasyonuna kurban gibi düşünüyorum. Bir şeylerden şüphelenen ve bir şeyler kovalayan herkes dizide bir şekilde toplatıldı.

Ford işte cidden mekandaki tek insan, herkes host olayı bu yüzden mantıklı geldi. Turistler için bir yol çizip, parkın gelirini sağlıyor ama bir yandan Arnold'a karşı sürekli mücadele ediyor. Ama bir yandan da düzeni sağlamak için çalışıyor.

Bu hatta William'ın geçmişteki timelineda bahsedilen savaş olayı da sanki Ford vs. Arnold savaşı gibi geliyor.

William da düzeni patlatmak için Arnold'a ulaşmaya çalışıyor. Ama Ford buna sürekli engel çıkardığından ulaşması zaman alıyor, sıkıntı oluyor. Yollar değişiyor vs...

William başarılı olacak, Arnold serbest kalacak ve 2. sezonun konusu işte flaşlanıp bitecek gibi.

Neyse bakalım. Daha çok şey var kafamda da işte hoş olmuş, temelde bu eksende gelişecek gibi düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...