Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bilgisayar koltuğu

Joker

Öne çıkan mesajlar

Max office racer mı ne o modellerin arkası kısa, DXRacer gibi değil. Bir de kumaş, sünger, amortisör kalitesi arasında bayağı fark var.

Bir de ben Burosit, Nurus falan bakıyordum esasen, o yüzden DXRacer'ların fiyatları insaflı geldi görece sldkgj. Oturma takımı fiyatına sandalye var lel.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim DXRacer Max geldi bugün, kutusu gevur ölüsü gibiydi, ofisten eve zor getirdim mk.

Kurması falan 15dk sürdü taş çatlasa. Bir kez kendime göre ayarladıktan sonra da inanılmaz rahat oldu. Bir de ben tahta sandalyeden geçtiğim için bir anda çağ atlamış gibi hissettirdi sdfk

Saçacak parası olana tavsiye ederim kesinlikle.
Sosyal ağlarda paylaş

Adore'nin sitesinden aldım, 1200 lira verdim. Amerika fiyatı 419 dolardı.

Neyse 1-2 saattir falan oturuyorum, boyum 1.91, boyun desteği bana tam geldi. Benden kısa olanlar için ideal olmaz muhtemelen. Koltuğu doğru ayarlayınca bilgisayar başında gayri ihtiyari doğru oturmaya başladım.

Sırt, bel ve boyun ağrılarından şikayetçiyim ben genel olarak, uzun zamandır ilk kez rahatım.

Koltuğun oturma ve sırt dayama bölgesinin kenarlarında pad'ler var, vücudu topluyor ama sıkmıyor. Oturma alanı falan bayağı geniş. Hatta şu an bağdaş kuruyorum üzerinde. Normalde kolçaklı bir sandalyede bağdaş kurmak imkansızken bunda kolçakları geri çekmek yetiyor.

Bir de gitar falan çaldığımdan şüphelerim vardı kolçaklı sandalye konusunda, onu da denedim, kolçaklar gitara da çarpmıyor nşa'da. Bu arada dipnot düşeyim, sandalyenin üzerindeki tüm fonksiyonlara kolayca ulaşılıyor, sırf kolçağın 4 farklı ayarı var, o yüzden bu önemli bir olay.

Kumaşı kaliteli görünüyor ama uzun vadede ne olur hiç bir fikrim yok. Güvenemiyorum ama ona da 2 yıl üretici garantisi vermişler. Aksamı falan bayağı sağlam, zaten iskeleti çelik. Zerre gıcırdama yok ne kadar zorlasam da; tekerlekler parkede ses çıkartmıyor. Süngerleri sitede yazdığı gibi orta yumuşaklıkta.

Daha çok az kullandım tabii ama vaad ettiği her şeyi veriyor. Ben şimdilik pişman değilim verdiğim paradan ötürü. En büyük handikapı ÇOOOOK AĞIR OLMASI. Yerden kaldırırken fıtık olabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

serjuhan said:

Bir çok modeli var bunun. Neye göre seçmek lazım acaba? Ben de bel ve sırt konusunda sıkıntı yaşıyorum. Yani bel ve sırt desteği önemli. Bunun yanı sıra boyun desteği de olursa çok iyi olur tabi.

Abi ölçülerine bak, youtube'da bir video vardı unuttum şimdi adını, 3-4 farklı modeli karşılaştırıp kime hangisi uygun onu anlatıyordu. En ucuz olan versiyonu mesela dar, 170-180cm arası çok kilolu olmayan insanlar için uygun, King'le bendeki Max büyük falan falan.

Yoksa malzemesi falan aşağı yukarı aynıdır hepsinde. Sünger sertliğiyle suni derinin muhteviyatı değişiyor bir de.

Ha unutmadan bel ve boyun desteğinin en iyi olduğu model Max, diğerlerinde sabit destek için gelen yastıklar, Max'te özellikle bel desteğini istediğin gibi ayarlayabiliyorsun aşağı yukarı oynatarak.

Ben bütün haftasonu üstündeydim koltuğun, zerre ağrım olmadı ilk kez. Hatta dün hatunla kavga ettik yanına gitmiyorum diye falan sdlşfjdşsg.
Sosyal ağlarda paylaş

Ahaha aman abi rahatlıktan yuva yıkılmasın :p

Aslında Adore mağazalarında varsa gidip bir bakayım. Ölçülerime göre baktım bana F serisi uyuyor. En ufakları onlar herhalde. Ama bel desteğini de denemeden almak istemem.

Almaya karar verdiğimde sorayım da mağazada deneyeyim madem.

Teşekkürler yorumlar için :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...