Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe 2014 -2015 Sezonu Genel Tartışma - 1

forgiver

Öne çıkan mesajlar

Sdf.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/24890000.asp

OĞLUM, BİR ŞEYLER YAPMALIYIZ
“Aygün’ün kafasına bir yumurta isebet etti ama hiçbir iz yoktu. otele yerleşince bütün televizyon kanalları alt yazıyla Fenerbahçeli futbolcuların Trabzon da saldırıya uğradığını otobüsün camlarının kırıldığını Aygün’ün de kafasından yaralandığını geçmeye başladı. Aygün benim oda arkadaşımdı. Ama kafasına dikkatli baktığımda kızarıklık dahi olmadığını gördüm.”
“Aygün’e ‘Olğum bir şeyler yapmalıyız yoksa tüm olayların sebebi senin olduğun yazılıp çizilir. Futbol hayatın biter’ dedim.
“Aygün’e birez dişini sıkmasını tembihleyip otel odasındaki cam kül tablasını elime aldım ve var gücümle yumurtanın geldiği yere vurdum. Aygün’ün kafası şişti. Ardından sargıya alıp yazılanları doğru çıkardık. Başka çaremiz yoktu.”

Sosyal ağlarda paylaş

fenerin sakatlar iyilessin diye 1 hafta ertelendi lig ahah.

olayin ciddiyetinin herkes farkinda o konu ayri da, 1 haftada cozumlenecek mi bu?

baya baya sakatlar icin ertelendi lig bildigin sdfasd.

gerci bu kulup icin yabanci kurali abartildi avrupa cezasi bitene kadar, playoff getirildi puan silme ihtimaline karsi, kanunlar cikartildi/degistirildi $ikeyi saman alti yapmak icin. 1 hafta erteleme cok gorulmemeli.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

Fistan said:

ülke komedi ya
bugun ki besiktas maçı niye oynanıyor
izah edebilecek var mı :D

abi ben bunu demeye calıstım diye zihniyetine sıçayım dedin :(

şimdi aynı şeyi sen soruyorsun, dün ben tam anlatamadım kendimi sanırım

bunu demeye çalışmadın.

zihniyetine sıçayım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ligin komple ertelenmesi mantıklı karar. Ya komple ertelenmeliydi ya hiç ertelenmemeliydi, takıma özel uygulama hatalı olurdu. Öte yandan 1 haftada güvenlik önlemlerini sağlayabilecekler mi, 1 sene ligi iptal etseler yine sağlayabilecekler mi o da ayrı.

Beşiktaş maçını da Türk aklıyla "bu haftayı tamamlayalım bari de önümüzdeki haftadan başlayalım ertelemeye, hesaplar karışmasın" diye araya sıkıştırmışlar heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

takıma özel gayet ertelenebilirdi
ölümden dönen takım diğerlerinden farklı muamele görmesi normal olurdu heralde.

bir de güvenlik önlemlerinin sağlanması gibi birşey yok şu kafalarınızı artık değiştirin
böyle bişey değil bu
insanlara sporu anlatmak lazım, futbol oynamaya giden gençlerin silahlı saldırıya uğramalarının saçmalığını yüzlerine vurmak lazım.
hala renk körü olup sakatlar iyileşsin diye ertelendi diyenlerin ağzına kürekle vurmak lazım.

gs ile fb, bjk ile bursa, trabzon ile fb futbolcuları yöneticileri artık sarılıp barışmalı, futbolcuları birlikte eğlenip bundan gocunmamalı, deplasman yasakları kalkmalı.
insanlara spor nefret değil kardeşlik ve eğlencedir aşılanmalı.
böyle güvenlik önlemii tedbiri bilmem nesi muhabbetiyle kimse bir yere varamaz
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Ligin komple ertelenmesi mantıklı karar. Ya komple ertelenmeliydi ya hiç ertelenmemeliydi, takıma özel uygulama hatalı olurdu. Öte yandan 1 haftada güvenlik önlemlerini sağlayabilecekler mi, 1 sene ligi iptal etseler yine sağlayabilecekler mi o da ayrı.

Beşiktaş maçını da Türk aklıyla "bu haftayı tamamlayalım bari de önümüzdeki haftadan başlayalım ertelemeye, hesaplar karışmasın" diye araya sıkıştırmışlar heralde.

hafta içleri ne güne duruyor..
erteleme kararını bile ligtvye sormuşlardır
Sosyal ağlarda paylaş

takıma özel erteleme olmazdı. eger bu kursun Türk futboluna sıkıldı dediysen birlikte karar alıp birlik resmi vermen gerekir. acele ile önce fener maçı ertelenmesi yanlış karardı.

Çünkü ille soz cikar. sakatlik denir dinlenme denir sokaktaki adam herseyi konuşur. sonra sinir olur gider tekrar vurur yani. her ne kadar sporda şiddet olsa da bu denli bir pusu kurulmamisti o yüzden federasyonun aldığı her karar saçmalık 2 gündür

bence federasyon bile devreye girmeden keske Beşiktaş ve Galatasaray bu haftayı yarım bırakacak şekilde davransaydi.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

takıma özel gayet ertelenebilirdi
ölümden dönen takım diğerlerinden farklı muamele görmesi normal olurdu heralde.

bir de güvenlik önlemlerinin sağlanması gibi birşey yok şu kafalarınızı artık değiştirin
böyle bişey değil bu
insanlara sporu anlatmak lazım, futbol oynamaya giden gençlerin silahlı saldırıya uğramalarının saçmalığını yüzlerine vurmak lazım.
hala renk körü olup sakatlar iyileşsin diye ertelendi diyenlerin ağzına kürekle vurmak lazım.

gs ile fb, bjk ile bursa, trabzon ile fb futbolcuları yöneticileri artık sarılıp barışmalı, futbolcuları birlikte eğlenip bundan gocunmamalı, deplasman yasakları kalkmalı.
insanlara spor nefret değil kardeşlik ve eğlencedir aşılanmalı.
böyle güvenlik önlemii tedbiri bilmem nesi muhabbetiyle kimse bir yere varamaz

Söylediklerin iyi güzel de, yapılabilir olsa dahi çok uzun dönemli eğitimler. Dediğin eğitim seviyesine gelene kadar arada çıkacak olayları engellemek için de önlem gerekiyor görüldüğü üzere.

Sabah fizban'la konuşunca travmadan dolayı değil güvenlik sebebiyle ertelenmeli dedi, ona cevaben yazdım ben de.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

applev0dka said:

Çünkü ille soz cikar. sakatlik denir dinlenme denir sokaktaki adam herseyi konuşur.

amac zaten bu gerizekali insanlari temizlemek olmali artik

iyi de buna futboldan başlayamazsın, ülke düşünmeye üşenen, başkasının düşüncesini kendine amaç bellemiş,doğru bellemiş insan kaynıyor.

futbol açısından bunu temizlemek için yapılacak en doğru şey birlik olmak, birlik resmi vermek. TD'ler ismail kartalın yanında olcak, kaptanlar fener kaptanlarının yanında olcak, başkanlar aziz yıldırımın yanında olcak. ortak karar alıncak. Ortak toplantı ve açıklama yapılcak.

sen acele eder daha adamlar istanbula inerken maçı ertelersen, bak adamlara ateş ettiler yine onlara yaradı denir.
Biliyorum bizim insanımızın egosundan bir çok şey zor, ama çözüm atla deve değil, federasyonun yaptığı gibi hiç değil ama.

Keşke bu olay milat olsa falan ama yok yani umudum yok, 2 hafta sonra yine basın 4.yıldız goygoyu yapacak, son haftalara yine şiddet körüklenecek, yine birisi üst geçitte bıçak yicek, şampiyonluk kutlamasında dayak yicek falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Futbolda herşeyden önce bu nefreti körükleyen yöneticilerin gitmesi lazım mümkünse. Başta Aziz, Mahmut Uslu, Tüpçü, FT, Hacıosmanoğlu ve bilimum bu tarz adam.

Ondan sonra gereksiz bütün futbol programları, Beyaz futbolundan tut bilmemne uyduruk bir gerekçeyle de olsa kapatılmalı. ROK'tu, Ahmet Çakardı, Telegoldu, Ertem Şener'di. Bunlar ikinci dalga.

Yöneticilerden başlayacak iş arkadaşlar yöneticilerden. Gidip stadında rakibini alkışlayacak, gereksiz saçma sapan işler yapan futbolcusunu savunmayacak, ilkokul kavgasındaymış gibi kulüp sitesinde WOT'lar döşemeyecek gerekirse takımdan kovacak adamlardan başlayacak. Olaydan bağımsız şu yukarıda yazdığım adamlar değişmediği sürece mantelite değişmez. Balık baştan kokar...
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...