Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe 2014 -2015 Sezonu Genel Tartışma - 1

forgiver

Öne çıkan mesajlar

Sotto said:

Futbolda herşeyden önce bu nefreti körükleyen yöneticilerin gitmesi lazım mümkünse. Başta Aziz, Mahmut Uslu, Tüpçü, FT, Hacıosmanoğlu ve bilimum bu tarz adam.

Ondan sonra gereksiz bütün futbol programları, Beyaz futbolundan tut bilmemne uyduruk bir gerekçeyle de olsa kapatılmalı. ROK'tu, Ahmet Çakardı, Telegoldu, Ertem Şener'di. Bunlar ikinci dalga.

Yöneticilerden başlayacak iş arkadaşlar yöneticilerden. Gidip stadında rakibini alkışlayacak, gereksiz saçma sapan işler yapan futbolcusunu savunmayacak, ilkokul kavgasındaymış gibi kulüp sitesinde WOT'lar döşemeyecek gerekirse takımdan kovacak adamlardan başlayacak. Olaydan bağımsız şu yukarıda yazdığım adamlar değişmediği sürece mantelite değişmez. Balık baştan kokar...

^
bu tiplerde bitmeli
Sosyal ağlarda paylaş

Beledıye sokak hayvanlarını temızlesın dıyenler , hakemlerin gırtlagına sarılan ve bağırıp çağıran adamlar oldukça bız cok sayarız yerımıZde. Fenerın ortamı germesı yanlış. Volkan gıbı adamları kulüpte yönetici kadrolarına çıkarmayı planlamak yerine şutlanması lazım. Bu adam gibiler milli takımda bile oynasa milli takıma destek gittikçe azalacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

Sotto said:

Futbolda herşeyden önce bu nefreti körükleyen yöneticilerin gitmesi lazım mümkünse. Başta Aziz, Mahmut Uslu, Tüpçü, FT, Hacıosmanoğlu ve bilimum bu tarz adam.

Ondan sonra gereksiz bütün futbol programları, Beyaz futbolundan tut bilmemne uyduruk bir gerekçeyle de olsa kapatılmalı. ROK'tu, Ahmet Çakardı, Telegoldu, Ertem Şener'di. Bunlar ikinci dalga.

Yöneticilerden başlayacak iş arkadaşlar yöneticilerden. Gidip stadında rakibini alkışlayacak, gereksiz saçma sapan işler yapan futbolcusunu savunmayacak, ilkokul kavgasındaymış gibi kulüp sitesinde WOT'lar döşemeyecek gerekirse takımdan kovacak adamlardan başlayacak. Olaydan bağımsız şu yukarıda yazdığım adamlar değişmediği sürece mantelite değişmez. Balık baştan kokar...

^
bu tiplerde bitmeli

azizle mahmut uslu hariç katılıyorum...ve fatih terim, sabri, erman toroğlu, benzeri hakem eskisi, futbolcu eskisi, tv programcısı kılıklı tipleri de ekranlardan, gazetelerden, futboldan temizlemeli.
Sosyal ağlarda paylaş

? Bana şu an GS yönetiminde çıkıp açıklamalarıyla şiddeti körükleyen bir isim söylesene. Olduğu zaman yazıyorum ben hiç şüphen olmasın. Oraya Aziz Yıldırım yazdıktan sonra dengelemek için illa bir GS'li yazmama gerek yok.

Yahu arkadaşlar bırakın artık şu takım olayını. Bunun FB'si GS'si yok. Şu Aziz'den de Mahmut'dan da Fatih'den de Emre'den de kurtulmalı artık şu ülke.

Aziz Yıldırım kadar şu ülkede her konuşmasıyla, her demeciyle ülkede futbolu bu kadar kutuplaştıran, FB'den nefret ettiren bir adam yok. 15-20 yıldır Aziz'den beteri gelmedi evet. Kimse kusura bakmasın, savunmayın şu adamı da. Şike yapmış veya yapmamış, hükümet arkasında veya ona karşı umurumda değil. İstediği kadar amatöre yatırım da yapsa, istediği kadar stad da yapsa rakipleri kendinden nefret ettiren, koskoca FB'yi tek başına yöneten, kazanmak için herşey mübah felsefesinde ilerleyen bir adam. Bana Aziz Yıldırım'ın 20 yıldır yaptığı herhangi bir demecince ortamı yatıştırıcı, sakinleştirici, gerektiğinde rakiplerine sağduyulu yaklaştığı bir örnek verin.

Bunun GS versiyonları zamanında geldi, gitti, geliyor. Ama kalıcı olmadılar. Şu anda baştakine bakıyorum, gelenek bozulmadı diyebilen bir adam. Sahi bana Fenerbahçe'den böyle bir adam söylesenize. Ortamı yatıştırsın, sakinleştirsin, alttan alsın. Varsa yoksa kutuplaşma, varsa yoksa ucuz raconlar tehditler. Mahmut Uslu'ların Aziz Yıldırımların yıllardır yaptıkları bu. Ondan sonra Volkan böyle, Emre şöyle. Balık baştan kokar dedik.

Bu olayla ilgili konuşmuyorum zaten. Temizlik yapılacaksa burdan yapılsın. GS'den de yapılsın, Ergün Gürsoylar, Adnan Polatlar giremesin, itiraz mı ettik. Ama şu zihniyet bitsin artık. Ve bırakın şu adamları savunmayı. Bu adamların FB'ye olan ihtiyacı, FB'nin onlara olan ihtiyacından kat kat fazla...

Gidin kaliteli adamları destekleyin yahu koskoca Fenerbahçe kulubü burası. Yok mu bir tane düzgün adam. Çıkmıyor mu bir Ö.Canaydın? Yarsuvat gibi sakin bir adam. Çıkamıyor mu? Çıkamıyorsa neden çıkmıyor gidin onu sorgulayın. Kulüp başkanlığı atla deve bir olay değil. Acayip şeyler yapmanıza gerek yok. Hatta hemen hemen hiçbirşey yapmanız gerekmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

? Bana şu an GS yönetiminde çıkıp açıklamalarıyla şiddeti körükleyen bir isim söylesene. Olduğu zaman yazıyorum ben hiç şüphen olmasın. Oraya Aziz Yıldırım yazdıktan sonra dengelemek için illa bir GS'li yazmama gerek yok.

Yahu arkadaşlar bırakın artık şu takım olayını. Bunun FB'si GS'si yok. Şu Aziz'den de Mahmut'dan da Fatih'den de Emre'den de kurtulmalı artık şu ülke.

Aziz Yıldırım kadar şu ülkede her konuşmasıyla, her demeciyle ülkede futbolu bu kadar kutuplaştıran, FB'den nefret ettiren bir adam yok. 15-20 yıldır Aziz'den beteri gelmedi evet. Kimse kusura bakmasın, savunmayın şu adamı da. Şike yapmış veya yapmamış, hükümet arkasında veya ona karşı umurumda değil. İstediği kadar amatöre yatırım da yapsa, istediği kadar stad da yapsa rakipleri kendinden nefret ettiren, koskoca FB'yi tek başına yöneten, kazanmak için herşey mübah felsefesinde ilerleyen bir adam. Bana Aziz Yıldırım'ın 20 yıldır yaptığı herhangi bir demecince ortamı yatıştırıcı, sakinleştirici, gerektiğinde rakiplerine sağduyulu yaklaştığı bir örnek verin.

Bunun GS versiyonları zamanında geldi, gitti, geliyor. Ama kalıcı olmadılar. Şu anda baştakine bakıyorum, gelenek bozulmadı diyebilen bir adam. Sahi bana Fenerbahçe'den böyle bir adam söylesenize. Ortamı yatıştırsın, sakinleştirsin, alttan alsın. Varsa yoksa kutuplaşma, varsa yoksa ucuz raconlar tehditler. Mahmut Uslu'ların Aziz Yıldırımların yıllardır yaptıkları bu. Ondan sonra Volkan böyle, Emre şöyle. Balık baştan kokar dedik.

Bu olayla ilgili konuşmuyorum zaten. Temizlik yapılacaksa burdan yapılsın. GS'den de yapılsın, Ergün Gürsoylar, Adnan Polatlar giremesin, itiraz mı ettik. Ama şu zihniyet bitsin artık..

GS'den kimse yok diyorsan uğraşmam bile lol.

tamamen objektif bakıyormuşsun Sotto :D
Sosyal ağlarda paylaş

barbu, boş boş konuşacağına, argümanlara kendi argümanlarına destek ver. De ki GS'den de şu adamlar gitmeli de. Tamam gitsin diyelim. Neye taraflı bakıyorum allah aşkına saçma saçma konuşmayın. Kimi savunmuşum ben GS'den..

Fatih Terim'i yazıyorum tahtaya ilk, sen ne diyorsun..
Sosyal ağlarda paylaş

boş konuşmamak için yazmıyorum işte. zaten apaçık yönetimden 10 tane adam sayılabilecekken, benim burada da yazmamın önemi yok.

Siz yönetimdekiler kibar konuşunca kutuplaştırma olmadığını sanan saflardan mısınız yoksa?

Kibar kibar laf atmak da kutuplaşmalara sebep oluyor.

Baya baya fanatiklik eğer GS'de kimse yok diyorsanız. Hele zaten önümüzdeki seçiminiz sonunda kimler tekrardan gelecek onları da göreceğiz de neyse.

GS süper, en kibar, Türk futbolunu kurtaracak kalitede yöneticileriyle.

Diğer her takım boktan, başta FB olmak üzere.

TAMAMEN KATILIYORUM.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ucuz demagoji yapma lütfen. Yazılanlar açık ortada. GS suçsuz kutuplaşma yaratmıyor demedik. Ancak 20 yıldır GS'den kim gelirse gelsin, kim başkan olursa olsun, yönetici olursa olsun şu boktan futbolun ve ortamın tek bir değişmeyen elemanı var:

Aziz Yıldırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Turk futbolundan FB yi cikaralim. Son 20 senesinde FB olmadigini dusunun. Neleri yasamamis olurduk? Akliniza ilk gelecek seyler olumsuz seyler olacaktir; sikeden, futbolcu dovmeye; hakem odasi basmaktan , hakem atamalarina hersey.

Turk futbolundan GS yi cikaralim. Son 20 senesinde GS olmadigini dusunun. Yasaamis olacagimiz seyleri say desek UEFA, Super Cup, Sampiyonlar Ligi maclari, 6-0 , Hagi, Taffarel, Sneijder, Drogba falan olacaktir.

turk futbolundan BJK yi cikaralim. Son 20 seneinde BJk olamdigini dusunun. Hic bi bok farketmez mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

bak arkadaşım.

elli tane isim saydın. Bir tane GS'li YÖNETİCİ saymadın.

Ben de bunun komik olduğunu. Objektif olmadığını belli eden mesajlar attım.

Önce GS'li kim var gibisinden kıvırmaya çalıştın.

Şimdi de gelip, "GS'den kimse yok demedik kiii" diye kıvırıyorsun.

Az biraz düşünün yazmadan önce. Eleştiri alınca da erkekliğiniz tutmasın. Unutmuşum haklısın diyin geçin.

Aziz Yıldırım'ın senelerdir FB'nin başında olması GS'nin başına gelen Adnan Polat ve Ünal Aysal'ın da iğrenç derecede ayrıştırıcı oldukları gerçeğini değiştirmiyor. GS'de de gördüğümüz üzere biri gidiyor diğeri geliyor. %50 ihtimalle de benzer leşlikte. Nitekim Ünal Aysal'ı da klup kovmadı. Adam borçları gördü de kaçtı. Yoksa hala başınızda olacaktı o adam da.

Dediğime güzel örnek, Aziz ve Adnan sert ve bodos laf atan kişiler, Ünal ise kibar takılıp, aptal kandıran ama ayrıştırıcılıkta eksik kalmayan bir adamdı.

Eğer belli başlı isimler sayıp, "temiz futbol, objektif yorum" gibisinden takılıyorsan, gerçekten öyle ol.

ya da applevodka ya da forgiver gibi takıl da biz de ona göre ciddiye almayıp, eğlenelim.
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

Beledıye sokak hayvanlarını temızlesın dıyenler , hakemlerin gırtlagına sarılan ve bağırıp çağıran adamlar oldukça bız cok sayarız yerımıZde. Fenerın ortamı germesı yanlış. Volkan gıbı adamları kulüpte yönetici kadrolarına çıkarmayı planlamak yerine şutlanması lazım. Bu adam gibiler milli takımda bile oynasa milli takıma destek gittikçe azalacaktır.

Keyword veriyorum: engin baytar, cuneyt cakir; sabri-volkan.
Sosyal ağlarda paylaş

3-4 tane belli başlı isim saydım. Birinci sıraya Aziz'i koydum evet. Bak yukarıda nedenini yazmışım. Yine Mahmut Uslu, Fatih Terim, Tüpçü.

Fatih Terim de demişim bak sahi Fenerli miydi Fatih Terim.

Bak ne yazmışım; "Bunun GS versiyonları zamanında geldi, gitti, geliyor. Ama kalıcı olmadılar."

Bunların içerisine Ergun Gürsoylar, Adnan Polatlar dahil. Sahi neredeler şu an?

Olayı gereksiz FB-GS çekişmesine çeken yine sensin. İstiyorsun ki FB'den biri yazılırsa GS'den yazılsın. Dengelensin. İyi hoş bu işin iki tarafı var haklısın da, ama Aziz'i dengeleyen adam yok işte. Futboldaki 20 yıllık kanserin en büyüğü Aziz. İtiraz ediyor musun buna? Yok hayır son 20 yıldır futbolun en büyük kutuplaştırıcısı Ünal Aysal'dır diyebiliyor musun mesela? Veya Ergun Gürsoy? Adnan Polat? Veya adını bilmediğim herhangi bir GS yöneticisi?

Hayır, ama işte bak ne yazmışım tekrardan;

"Ancak 20 yıldır GS'den kim gelirse gelsin, kim başkan olursa olsun, yönetici olursa olsun şu boktan futbolun ve ortamın tek bir değişmeyen elemanı var:

Aziz Yıldırım."

Benim GS'li kıçıkırık yöneticileri korumak gibi bir derdim yok. Ama Aziz'e eşdeğer birini, yukarıdaki sebeplerden gerçekten bulamadım. Buna en yakın Fatih Terim demişim, daha büyük GS'lisi var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer GS kendisi temizlemiş olsa o yöneticilerinin hepsini ok diyeceğim de en son Örnek Ünal Aysal..Kendi kaçtı adam. Yoksa bir allahın kulu indiremeyecektir herifi.

En mantıklı adamlar bile savunuyordu herifi. Biz size söylediğimizde adamın yaptıklarını, iftira vs oluyordu. Yeni yeni çıkıyor işte olaylar da hala örtülüyor klube zarar gelmesin diye. Özellikle finansal olaylar.

Kısaca eğer Ünal'daki hırs Aziz kadar olsa, o da 20 sene kalırdı.

"Her klupte var bu adamlar" diyip geçebilirdin. Onun yerine elli isim yazıp, şükrüyü unutmuşsun mesela :)

daha da yazmayacağım. Yeterli bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

valequenta said:

Turk futbolundan FB yi cikaralim. Son 20 senesinde FB olmadigini dusunun. Neleri yasamamis olurduk? Akliniza ilk gelecek seyler olumsuz seyler olacaktir; sikeden, futbolcu dovmeye; hakem odasi basmaktan , hakem atamalarina hersey.

Turk futbolundan GS yi cikaralim. Son 20 senesinde GS olmadigini dusunun. Yasaamis olacagimiz seyleri say desek UEFA, Super Cup, Sampiyonlar Ligi maclari, 6-0 , Hagi, Taffarel, Sneijder, Drogba falan olacaktir.

turk futbolundan BJK yi cikaralim. Son 20 seneinde BJk olamdigini dusunun. Hic bi bok farketmez mesela.

Fb li olarak bu.. Net
Sosyal ağlarda paylaş

Ben daha önce defalarca yazdım. GS'nin bir otokontrol mekanizması var. Ünal, Polat gibi adamlar belli süreden fazla başkan olamıyorlar/olamazlar. Senin olurdu demenle olmuyor bak. Olamıyorlar işte bu kadar basit.

Ancak maalesef FB'de böyle birşey yok. Adamın teki geldi çöktü oraya ve koskoca kulübü kendine bağımlı hale getirdi. Kimse de yahu çıkıp bu adamdan bıkmadınız mı diyemiyor, diyenleri de adam yok ediyor zaten. Örnekleri hatırlatmaya gerek yok.

Gereksiz uzatmayayım, söylemek istediklerim yukarıda açık. Yalnız şuna takıldım Şükrü Ergün kimdir? Hakikaten kimdir yani bana 3-5 tane açıklamasından fazla ne söyleyebilirsin hakkında. Aziz'le bir mi tutuyorsun. Ben GS'liyim adamın adını sayılı sefer duymuşumdur, çok ciddiyim. Olayı saptırmayalım. Söylenmek istenen basit. Şu Aziz'i savunacağım diye karşısına antitez üretmene gerek yok.

Tekrar hatırlatmayayım, yukarıda italik yazmışım bak. Var mı bir itirazın? Ha kaldı ki ben senin quote'ladığın 2. mesajımdan beri GS'li yöneticileri de kastediyorum, nerede kıvırmış olduğumu çözemedim..
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...