Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Suicide Squad [2016]

moriarty

Öne çıkan mesajlar

Ay bilekays ne kadar popiler ve seks bir insansın, keşke hepimiz senin kadar alfa olabilsek ama değiliz gözlüklü nerdleriz biz, anca resimlerde alpha oluyoruz dalga geçiyor eziyorsun bizi. Umarım kaslı bir amerikan futbolu oyuncusu olarak dayak da atmazsın =(((

seeeekkssss

seeeekksss

yok mu bize seeeeeeksss =(
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

ya farklı yorumladı falan diyenler hangi jokere göre söylüyor bunu. zira timburton beyinsizinin filmindeki jokerin en iyi batman çizgi romanları denebilecek çizgi romanlardaki jokerle zerre alakası yok.

çocukken izlemişsiniz öyle nostaljisi kalmış belli ki. BAYA boktan zira 89 batmani.

?!?!?!?!?!!?!?!?
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

heath ledger makyajlı hannibal oynadı, jack nicholson joker'i oynadı. heath ledger'ı beğenenler herşeyi beğenir nasılsa np.

harley quinn iyi olsun da gerisi np.

şu posta uzun uzun cevap yazasım gelmedi.

http://wac.450f.edgecastcdn.net/80450F/comicsalliance.com/files/2011/05/batman08.jpg

timburton.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

cevap verecek birşey yok ki ortada. makyajlı hannibalı oynamış demişsin heath ledger a.

en son ne zaman izledin 1989 batmanini ama gayet 60lar batman saçmalığının devamı niteliğinde. jack nicholson jokeri değil jack napier ı oynuyor.

kimyasallara düşmeden önce de aynı karakterde düştükten sonra da aynı karakterde. karakterde değişen tek şey daha fazla gülmesi, daha fazla mizah yapması ve yüzüne makyaj yapması.

ne batman batman, ne joker joker. penguenli 2. film iyi olabilir ama ilk film joel schumaer filmleri kadar kötü.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

cevap verecek birşey yok ki ortada. makyajlı hannibalı oynamış demişsin heath ledger a.

en son ne zaman izledin 1989 batmanini ama gayet 60lar batman saçmalığının devamı niteliğinde. jack nicholson jokeri değil jack napier ı oynuyor.

kimyasallara düşmeden önce de aynı karakterde düştükten sonra da aynı karakterde. karakterde değişen tek şey daha fazla gülmesi, daha fazla mizah yapması ve yüzüne makyaj yapması.

ne batman batman, ne joker joker. penguenli 2. film iyi olabilir ama ilk film joel schumaer filmleri kadar kötü.

Sam said:

benim sana yaptığım gibi görmezden gel.
Sparkcaster said:

ya farklı yorumladı falan diyenler hangi jokere göre söylüyor bunu. zira timburton beyinsizinin filmindeki jokerin en iyi batman çizgi romanları denebilecek çizgi romanlardaki jokerle zerre alakası yok.

çocukken izlemişsiniz öyle nostaljisi kalmış belli ki. BAYA boktan zira 89 batmani.

Sparkcaster said:

benim o postum sam'e idi.

89 jokerinin jokerle alakası yok.

ikinci mesajında uçmuşsun, ilki üzerinde tartışılır. 75 yıllık tarihi var joker'in. heath ledger'ın performansını a killing joke üzerinde temellendirdiğini anlattılar ki benim çocukluğumun top 3 arasına girebilecek bir çizgi-romandı o. adamın güya neyi canlandırmaya çalıştığını ben daha çıktığı zaman yeniyken okumuştum ve bayılmıştım 20 yıl öncesinde.

ki jack nicholson performansı vaktinde killing joke (1988) ya yepyeni çıkmıştı ya da henüz çıkmamıştı film (1989) bittiğinde, "en iyi joker'le alakası yok, heath en iyi joker'i oynadı" gibi fasaryadan bir söyleve girişirken adamın elinde o materyalin henüz olmadığını, adamın elindekiyle çalıştığını hatırlıyoruz. dahası ben heath'in performansını da bağdaştıramadım senin 'en iyi joker' dediğinle.

60'lar joker'ini de izledim ben, o bile daha alakalıydı joker'in klasik temelleriyle. heath'inki makyaj hariç alakasız joker'in yenisiyle de, eskisiyle de, iyisiyle de, daha az iyisiyle de.

buna cevap verecektin. heath ledger makyajlı bir psikopat oynuyor ki zerre alakası yok çizgiroman karakteriyle. film boyunca bir kere güldü bir kere espri yaptı ya ne diyim daha. yüzünün boyasını akıtsa bir kişi joker'e benzetemez. adam ölünce rolü kıymete bindi, başka birşey değil.

bütün nolan filmleri ve karakterleri aynı işte, mafya filminde psikopatlara makyaj yapıp alın size batman villain. ingiliz beyefendisi bane ne kadar bane ise heath ledger joker de o kadar joker. killing joke açıp okuyun bir ara madem.

en son geçen yıl tekrar izledim 89 batman'i, hala kaynak materyale en uygun batman filmi.
Sosyal ağlarda paylaş

abi zamanla begeniler degisiyor. tabiiki kotuyse kotu de zamaninda biz jackin jockerine ayilip bayilmistik. ama simdi acinca bu ne diyorum. veya oscar filmlerini vs izliyorum 30 senelik falan, la bi defol bu nedir diyorum.

zaman icinde hem degisim geciriyor oyunculuklar hemde filmler.

heath ledgerin jokerinde aklimda kalan hep salyali bir agizdan cikan bir dil. ama filmdeki o hava cekimler vs ile superdi bir yandan da.

yonetmenin gucu bence oradaki o maskenin altina bende girsem herhalde o sekilde yonetilebilirdim :P
Sosyal ağlarda paylaş

zamanla değişmeyen şey heath'in joker'inin alakasızlığı, nolan'ı da batman filmi çekmiş saymıyorum zaten. new york'da kostüm giyip makyaj yapan bir grup mafyacı ve bir işadamının maceraları.

jack'in joker'i şimdi izleyince hala joker, heath'inki hala değil. şurada 99 rpg'leri bugün third-person yapılınca dellenen forumda "modern sinema izleyicisine modern vizyonla aktarmak istedik" deyip eski hikayeleri sinemada follofoş edilmesine prim verilmesi üzücü.
Sosyal ağlarda paylaş

jokerin ana teması espiriler şakalar yapan kötü adam değil ki?

normal bir adamın bir anda hayatının alt üst olmasını anlatıyor killing joke. dünyanın boktan bir yer olduğunu ve insanların maskelerinin altında gerçekten kötü olduğuna inanıyor.

bruce da aynı psikozun etkisinde, tek bir olayla bütün hayatı alt üst oluyor, ama jokerin tersine insanların aslında iyi olduğuna ve suçun temizlenmesi gereken bir hastalık olduğunu düşünen yarasa kıyafetiyle geceleri gezen sorunlu bir insan.

bu yüzden birbirlerinin tamamen zıttı oldukları için batman ve joker en iyi hero villain ikilisi.

neyse zevkler ve renkler anlatmaya kasamicam.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

zamanla değişmeyen şey heath'in joker'inin alakasızlığı, nolan'ı da batman filmi çekmiş saymıyorum zaten. new york'da kostüm giyip makyaj yapan bir grup mafyacı ve bir işadamının maceraları.

jack'in joker'i şimdi izleyince hala joker, heath'inki hala değil. şurada 99 rpg'leri bugün third-person yapılınca dellenen forumda "modern sinema izleyicisine modern vizyonla aktarmak istedik" deyip eski hikayeleri sinemada follofoş edilmesine prim verilmesi üzücü.

nope.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...