Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Saatlik,Günlük İndirimler - Christmas, Black Friday, Cyber Monday filan

2

Öne çıkan mesajlar

sleepingdeath said:

pardon doğru dediniz o zaman bana şu sağda çektiği en alttaki fiyat her şey dahil fiyat sanırım, birde € bazında ödemem daha mantıklıydı yanılmıyorsam. tr fiyatına göre şu ürün 300tl daha altta alsam mı bilemedim garanti durumları falan problem yaşarmıyım varmı fikri olan

foto açılmıyor da amazon.com veya .de sipraişlerinde her zaman euro veya dolar öde.

TL ödersen doları 4.2 den falan çeviriyor geçiriyor baya.
ayrıca dolar olarak kredi kartından öderken de mesai saati içinde almaya dikkat et, mesai saati dışında sipariş verirsen bankalarda alım-satım makası açıldığı için yüksekten hesaplıyorlar dolar kurunu.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

sleepingdeath said:

pardon doğru dediniz o zaman bana şu sağda çektiği en alttaki fiyat her şey dahil fiyat sanırım, birde € bazında ödemem daha mantıklıydı yanılmıyorsam. tr fiyatına göre şu ürün 300tl daha altta alsam mı bilemedim garanti durumları falan problem yaşarmıyım varmı fikri olan

foto açılmıyor da amazon.com veya .de sipraişlerinde her zaman euro veya dolar öde.

TL ödersen doları 4.2 den falan çeviriyor geçiriyor baya.
ayrıca dolar olarak kredi kartından öderken de mesai saati içinde almaya dikkat et, mesai saati dışında sipariş verirsen bankalarda alım-satım makası açıldığı için yüksekten hesaplıyorlar dolar kurunu.

mesai saati içinde alman bişeyi değiştirmiyoki, aldığın gibi çekmiyo parayı senden, heriflerin saat kaçta işlem yapacağı belli olmuyo (otomatik sistemi var sırayla oluyo büyük ihtimal) 1-2 gün sonra gecenin 1 inde de işlem görebilir, o çok random.

en temizi çarşamba gününü geçirmeden sipariş vermek. Haftasonuna kalmasın işlem görmesi
Sosyal ağlarda paylaş

GONDARCENGIZ said:

abi işlem gördü dediğim, önce amazonun otomatik sistemi sıran gelince bankana diyoki bu adamın kartında bu kadar para varmı, varsa onu tut ben kargoya verince o parayı çekecem diyo. O anki kur neyse o geçerli, onu sistem otomatik yaptığı için mesai saati falan dinlemiyo gecede yapabilir.

kartında para var mı yok mu diye otomatik sistem sıra falan yok ya ne alaka. buy dediğin anda kartında para yoksa "hacı olmadı o iş" diyor amazon sana.

bloke konulan zamanın bi anlamı yok benim bildiğim kadarıyla. garanti'den mesela mesaj geliyo hep amazon kargoya verip parayı çektiği zaman "bu harcama sizin diilse bıdı bıdı" diye.

toggie said:

kargolama ile odeme farkli zamanlarda olabilir?

amazon ürünü kargolamadan parayı çekmiyor, bizim çakal hepsiburada gibi diil parayı çekelim ürünü tedarik edelim 2 hafta sonra yollayalım kafası yok...
ben mesela 1 yıl önce bi ürün siparişi verdim, hala bekliyor parası falan çekilmedi. ayda 1 mail geliyo, ürünü arıyoruz bulunca yollucaz diye :D
Sosyal ağlarda paylaş

ne güzel sallıyon sabonis. 2-5 gün arası beklemede kalıyo siparişin, para çekemezlerse hergün deniyolar. Sipariş verdiğin an paran gitmiyo, git bi sipariş ver gir banka hesabına bak bakim para gitmiş mi? İşleme alındığı zaman sipariş takip sayfanda "ödeme aracını değiştir" yazan yere tıklayamazsan anlaki amazon işlem yapmış, hangi saat işlem yaptıysa o anki kurdan çekecek paranı. senin gibi dinazora laf anlatıyom yine bende mallık, gelip yine bıtbıt bişeyler yazcan.
Sosyal ağlarda paylaş

"buy dediğin anda kartında para yoksa "hacı olmadı o iş"

yazmışın, benim kredi kartın limiti dolduğu zaman aldığım ürünlere niye böyle bişey demiyolar? gidip bankama ödeme yaptıktan sonra çekiyo parayı, ki amazondaki görevlide aynı şeyi söyledi (kartta para yoksa hergün dener 5-7 güne kadar yolu var sonra iptal edilir) dedi. ben kıçımdan sallamıyorum burda.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yaşadığımı söyliym tüm sorulara cevap olur sanırım.

Ben ürün alırken o anlık kur üzerinden provizyon koyuyor kartıma. Örneğin 50 Euroluk ürün alıyorum ve euro kuru 4.5 ise, 225 TL provizyon koyuyor. Daha sonra ürün kargolanırken bu parayı çekiyor ama kargolandığı andaki kurdan çekiyor. Mesela kur o sırada 4.6'ya çıktıysa eğer, ekstreme yansıyan tutar 230 oluyor, provizyon 225 olmasına rağmen.

O yüzden mesai saati olayı önemli. Bu arada amazon.de bile gece yarısı işlem yapabiliyor (gece 1'de kargolandı mesajı geldi daha once) onların mesai saatiyle çok alakalı değil. Sevkiyat tarafında vardiyalı çalışıyor olabilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
paradoksalkedi said:

sardalya said:

paradoksalkedi said:

audiophile kulaklık arayan varsa çok güzel headset, yalıtımı ve rahatlığı muazzam, ses kalitesi de high tier kulaklıklarla yarışır seviyede.

aldim valla.. nereye takip kullanirim bilmiyorum ama.

hayırlı olsun. sert kap 2 yedek pad falan da geliyor kutuyla. hatta bunun padleri çok rahat olduğu için athlere falan takıyorlar, sırf paadler 25 dolares.

bu ne ya eargasm yasadim, boyle guzel bi his yasamamistim uzun zamandir.

tam performans nasil alinir bu kulakliktan? ozel formatta falan mi indirmek lazim yoksa youtube 1080p'nin bitrate'i yeterli mi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...