Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çok saçma ama benim mesih gibi birşey olma ihtimalim nedir sizce ?

Kyra

Öne çıkan mesajlar

etrafındaki insanların kendisinden üstte ve sığınabilecekleri bir kişi kurum veya düşünce arayışından kaynaklanıyor bu. ki insanlık hep bunun arayışı içindeydi. o zaman kendilerini güvende hissediyorlar birazda kendi sorumluluğunu almanın yükünden kurtulmaya çalışıyorlar.

evet ben kendimin mesihiyim sende kendinin mesihi olmaya ne dersin diyebilirsin mesela.

rahatsız olma sebebinde büyük ihtimalle mesih olduğun düşüncesinin seni depersonelize etmesi. yani ben gönderilmişim düşüncesi işin içine girdiğinde hareketlerin davranışların düşüncelerin senden bağımsız, senin iraden dışında oluşuyormuş gibi bir his verir ki bu seni tamamen silecek depersonalize edecek bişeydir.
Sosyal ağlarda paylaş

Alttaki hikaye gözlerimi doldurdu. Lütfen bul yolda dünyaya ve kendine hizmet etmeye devam et. Mesihlik biz insanların sınırlı aklıyla uydurduğu bir kavram, sen çok daha fazlası olabilirsin.

Kyra said:

iki sihirli tipli kişi vardı birisi beyaz saçlı ve sakallı mavi gözlü bir adam o kadar mutluydu ki beni gördüğüne ve evime geldiklerine. adam hiç konuşmuşyordu ama gözleri mutluluktan ağlıyordu. elimi falan tuttu böyle kafasıda güzel sandım dedim içimden yazık galiba dilsiz ne zordur o kadar konuşmak isteyip böyle sessiz kalkmak falan üzülürken görüntü yönetmeniyim ben ve senin çekmek istediğin belgeseli de ben çekicem falan dedi.

şaşırdım bi siz ne yapıyorsunuz diye sordum. Biz dünyayı kurtarmakla uğraşıyoruz dediler. Güldüm ben de dünyayı kurtarmak üzerine net çalışacak projelerim var hayata geçirmeye çalıştığım diye.. Biliyoruz o yüzden geldik partiye sen kesin burdasındır diye bak evine kadar geldik işte dediler...

Hani şu dünyayı kurtarma mevzusu son bir yılda neler neler oldu ve ilginç bir ritimde ilerliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi insanlar çok zeki olmandan bahsediyorlarmış, sense mesihlik gibi dogmatik dinlerden gelen bir kavramı kendine katmaya çalışıyorsun.Zaten zeki insan dogmatik şeylere inanmaz devamlı sorgular... O yüzden zaten sen mesih miyim diye geldiğinde benimde senin zekana karşı bazı sorgulamalarım oluyor...
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...