Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Overwatch

Cuce

Öne çıkan mesajlar

Xenocide said:

enteresan olmuş hakkat. valve'e nispet yapmış, sen benim warcraftımın dotasını alırsın ben de senin tf2'ni alırım gibilerinden. bazı classları direk klonlamış da olsa baya kendine özgün şeyler var gibi.

benim de aklıma direk bu geldi sdfsgff
Sosyal ağlarda paylaş

Marketing harikası abi adamlar tamamen.

Yoksa her sene hype yarattıkları oyunlar aynı yaratığı 150 kere kesme oyunları, Starcraft hariç.

Yani Blizzard'ın elle tutulur 3 tane IP'si var, hadi Hearthstone ile 4 olsun. Valve'in de Dota'sı var, TF2'si var, CS'si var hala manyak gibi oynanan, Left 4 Dead ne alemde bilmediğim için yorum yapamayacağım.

Biri sürekli aynı boku ısıtıp ısıtıp piyasa sunuyor diye diğerinden neden daha fazla iş çıkarıyormuş gibi bir izlenim yaratıyor ki?
Sosyal ağlarda paylaş

Yani ona bakarsan Starcraft da ilk RTS değil, WoW'u da Eq'dan çaktılar muhabbetine girebiliriz saçma sapan. Valve çok orjinal işler çıkarıyor demiyorum, Blizzard'ın da hiç bir farkı yok diyorum.

Ki bir Left 4 Dead, bir Portal var Valve'in portföyünde, orjinallikten bahsedeceksek. Ama konu o değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Seru said:

portal da valve'in oyunu değil. abi geçelim bunları ben sanmıyorum ki kimsenin derdi olsun blizz'in orijinal işler çıkarmaları. adamlar iyi pazarlıyor malı ve para kazanıyor yani. valve ile karşılaştırma yapmak çok yanlış.

Portal nasıl Valve'in oyunu değil?

Tabi ki iyi pazarlıyorlar, ben de hayranım kendilerine bu konuda ama early-access furyasından hiç bir farkı yok şu olayın. Millet keriz gibi ayakta alkışlayıp tüketmeye devam ettikçe adamlar orjinal content yaratma ihtiyacı duymayacaklar asla.
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:

Portal nasıl Valve'in oyunu değil?

.

wiki'den çalayım

"Portal is Valve's spiritual successor to the freeware game Narbacular Drop, the 2005 independent game released by students of the DigiPen Institute of Technology; the original Narbacular Drop team is now employed at Valve"
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:

Roqq said:

Valve (ç)alınca bir şey yok. Blizzard yapınca ouv.

Kaldı ki çalmak nedir ? Oyun türleri neden var ?

Xaenin said:

Valve çok orjinal işler çıkarıyor demiyorum, Blizzard'ın da hiç bir farkı yok diyorum.

Öyle bir şey mi demişim?

Sana demedim abi hatlar karıştı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...