Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Overwatch

Cuce

Öne çıkan mesajlar

applev0dka said:

iyi de.

2300 lerde bitirdikten sonra 9/1 placement bitirince en azından yeni sezon boostu ile birlikte diamonda çıkarsaydı ya :( 2400 mü ne yaptı

zaten 9 maç üst üste kazansam daha yüksek ranke çıkardım adamların verdiğinden lul

Iste ben de diyorunki, sen yine maclari 2300-2400 civari adamlara karsi oynarken seni neden 3000+'a atsin?

O 1 maci kaybettiginizde sizden daha iyi bir takima denk geldiniz muhtemelen, SR'lar daha yuksekti, kaybedince yukseltmedi sizi sistem. Yine de bi 100 puan falan artmis, kotu degil bence.
Sosyal ağlarda paylaş

3000 atsın demiyorum ki zaten ben..

her galibiyet 20 puan olsun atıyorum.

benim rankım da 2000 olsun, normal sezonda 10 maçta 9 galibiyet alsam 150-160 puan artar dimi çok rahat ?

normal sezonda 2150 olcam yani, placement ile yapınca 2300 gibi atsın diyorum, normal sezona göre maç başı ekstra olsun ya da ne bileyim başta bir miktar ekstra puan versin.

normal sezondaki kadar yapınca placement maçlarının ne espirisi kalıyor ki ???

sezon bitti de, ödülleri ver aynı ranklardan devam ettir ???
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada bisey daha diyeyim. Her mac sonucu aldiginiz puan takiminizin ve sizin performansiniza gore degisiyor.

Bunun yani sira herkes iyi oynayinca herkes birden yukselmiyor, biri yukselirken birilerinin dusmesi gerekiyor. Rank yukseldikce ayni SR'da olan kullanici sayisi azaliyor. Haliyle placement maclari cogu 2K rank icin iyi geciyorsa, sizin iyi gecen placement maclarindan alacaginiz puan da ayni sekilde dusuyor diyebiliriz sanirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Elo sisteminde quofficient kavrami vardir. (Satranc elo dan baslayarak sisteme matematiksel model olarak hakimim) Rankiniz yokken carpaniniz daha fazladir,ratinginizi daha hizli indirir ve cikarirsiniz. O yuzden en baslarda gosterilen bir ratinginiz bu tur oyunlarin hic birisinde olmaz. Belli bir adet oyun sayisina varinca sistem normal hesaplanmaya baslar. Ow de Sistem 10 macta sizi hizli yikari asagi alip durarak skill seviyenizi tahmin etmeye calisir. O sirada carpaniniz cok yuksek Bu cs go da da böyledir mobalarda da. Bliz kendi formulune bu asamada mudahale etmrk icin sizin bir onceki sezondan cok yuksek bir standart sapmaniz olamayacagini varsayarak size bir final rating tavan, yani bir cap veriyor. (Bu sc2 de cok elestirilirdi) muhtemelen bir de altina indirilmediginiz low cap iniz var. Son placement maclarda artik diamondlarla oynuyor hale bile gelsem 10 mac sonunda goldun en tepesinde place ediliyorum. Sezon ici oynayarak plata yukselmem gerekiyor. (Genelde 15 mac civari sikilir ve birakirim) Ancak o zaman diger sezon plat baslatilabilirim. Bu sc2 de de böyleydi. Amac sans eseri iyi bir on mac cikarip kendinizi cok ust ligde bulmanızı ya da kasitli derankleyerek nooblari harasslamanizi engellemek. Fikir guzel ama rutbeler arasi elo hell ler yaratiyor. Sc2 de daha az sorun. 1vs1 de ya da 2vs2 deki tek basiniza eze eze yukselmeniz mumkun olduigi icin. Ow icin Hell diyorum çünkü tek basiniza degilsiniz ve galibiyet yaninizdaki oyunculara cok bagli.
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.youtube.com/watch?v=X_BalnBOcpk

şunu alıp her karaktere yapıp ayrı ayrı incelemek lazım ya <3

bi de xeşke pro maçları böyle izlesek "sanders cooldown'ına bakıyor, 12 hp'si var, heal mı basıcak, yukardaki pharah'yı gördü, DUVAR ÇEKTİ, FARA'NIN ULTİSİ, RİP FARA, OH MY GOD SUCH KANSER" diye commentry olsa sdfs
Sosyal ağlarda paylaş

my mom looks at overwatch:

https://karhall-the-karhall.tumblr.com/post/149342371578/my-mother-looks-at-overwatch-pt1
https://karhall-the-karhall.tumblr.com/post/149428981973/my-mother-looks-at-overwatch-p2
https://karhall-the-karhall.tumblr.com/post/149480572893/my-mother-looks-at-overwatch-pt3-final

lucy'ye fabulous diye yapıştırması ahgsahdfs <3

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
4 sezondur 3000 yapıp bırakıyorum. loldeki 12 yaşındaki bebelerden dotadaki csgodaki ruslara, mmolardaki fransızlara kadar okadar adam ve oyun gördüm, bu oyundaki kadar ne yaptığını bilmeyen bir kitle görmedim. şuan diamonddaki seviye bile oyunu 1 haftadır oynayan herhangi bir fps oyuncusu ayarında, pozisyon alma takım oyunu falan hak getire. 4k falan olmak gerekiyor herhalde düzgün oyun için.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bu sezon 1560 basladim (1860tim tum placement maclarini kaybettim) ustune 10 civari oyun daha oynadim onlari da kaybettim. 1300lerde falanim su an.

Karsiya gelen adamlari izliyorum kill cam’den falan siir gibi oynuyorlar. Gecen bir Hanzo vardi, abartmiyorum adam bir tane kacirmadi. Ne isi var 1300’lerde cozemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...