Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pic Thread #2

quixef

Öne çıkan mesajlar

Rotweiler said:

Orda bayaa sallamış.
Bikere yuvarlanan kayanın bir kısmı kesik, o yüzden rampadaki kayadan daha hafif. DOlayısı ile dikey kuvveti etki etmeyeceğinden o kaya ordan kalkmaz ve sadece kafası çukurun içindeki gerizekalı ölür.

momentum var sadece o kaldıraçtan insana çarpıp seken kaya da sıçmışlar
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

Herşey ağırlıkla bitseydi keşke. Vektörel kuvvet denilen birşey de var. Bir hız ile düşüşe başlıyor.

Kafa ezerken gider o vektörel kuvvet sürtünme ve dirençle.

Tabii burada herşeyden önce kayanın yoğunluğunu bilmek gerekiyor da standart kaya olarak bakarsak, ı ıh D ölür, gerisi yaşar.

Gif'teki yalan çözümde 1. kaya + yukarıdan düşüş hızından gelen momentum 2. kayadan ağır olabilir, ancak zaten öncesinde zıplamalı bir hareket mümkün değil.
Sosyal ağlarda paylaş

SenariouS said:

http://img-9gag-lol.9cache.com/photo/aremdLp_460sa_v1.gif

şu gifin fizik kurallarıyla uzaktan yakından ilgisi yok lan ahah

ben de bunu buldum bu daha mantıklı.
http://i.imgur.com/vVwsfBQ.gif

şu da benim yorumumdu 2 sayfa önce, soldaki topun hareketine kadar doğru tahmin etmişim bu gif e göre ama baştaki topun diğerinin altına girebileceğini hiç düşünmedim.

k1nJo said:

D kesin ölüyor evet, topun D'ye kadar katetmesi gereken mesafe tam 6 birim, topun çevresi de 2π birim; top tam tur atamaz ama tam tura çok yakın bir şekilde yolu tamamlar ve D ölür.

Bundan sonrasını kestirmek zor. Yol ortasında D olmasaydı serbest kalan top kendi ağırlığıyla diğer topu kaldıramazdı çubukla aynı mesafede olduğu için. Hatta o hızla çubuğun sağına değil direk ortasına doğru uçardı ama D'nin kafası bozuyor işi.

Kafa ve topun oranları baya bi saçma, büyük ihtimalle D'nin kafası topun sekerek ilerlemesine ve topun biraz yavaşlayarak sağa doğru düşmesine sebep olur, seken top da diğerini kaldırır ve C ölür ama çubuğun, diğer topun altında kalan en sol taraftaki çıkıntısından dolayı top B'ye doğru değil de çubuğun ortasına doğru havalanır, B de böyle kurtulur gibi. A'nın tuzu kuru zaten.

bu arada keşke kendi topağını açsaymışız pic threadi mundar ettik sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...