Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kedi kumu tavsiyesi

Nessaftw

Öne çıkan mesajlar

Daha önce yazdım mı bilmiyorum da Tigerino Canada kullanıyorum, AŞIRI memnunum. çok iyi topaklaşıyor, koku sıfır, baya uzun gidiyor. Fiyatı da iyi bence.

Tek sıkıntısı biraz ince taneli olduğu için çok saçılıyor kap dışına. Daha büyük bi kap alarak bunu azaltmak istiyorum ben de aslında, kap tavsiyesi isteyim ben de =)
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:

everclean bu arada tek kedi 6-8 hafta kokusuz kullanabiliyorsun. pudrali kumlar 4 haftada degismek zorunda.

nası kedileriniz var yaw sizin? su içmiyor, işemiyor mu?

ben daha 12 hadi bilemedin 14 günden fazla giden kum görmedim. veya siz 10 litrelik alıp hepsini boşaltıyorsunuz kallavi bi kutuya, o 3-4 hafta gidiyor falan dicem de, yine zor be. boklar diil de, çiş kumun ağzına sıçıyor, bi süre sonra daha fazla çiş kaldırmıyor kum yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben daha muvaffak olamadım kumda. Everclean aldım bakalım pisipisi bitince onu koycam kuma.

http://www.zooplus.com.tr/cabrio-cat-litter-box
Kum kabı olarak da bunu kullanıyorum, temizlemeyi baya kolaylaştırıyo ön kapak. Tavsiye ederim. Hem de kocaman, minnoş bey rahatlıkla sığıyo 5.5 kiloluk cüssesiyle
Sosyal ağlarda paylaş

everclean unscented kullaniyorum. (alerjik diye benimkisi) kum kabi olarak buyuk kap kullaniyorum. iki kutu everclean i full bosaltmak zorundasin icine. ancak doluyor. 2 gunde bir temizliyorum. 8 hafta nin sonunda degistiriyorum. o da ben degistirmek istedigim icin. yoksa hala koku falan yok. o derinlikte koyunca kutunun dibine kadar da eseleyemedigi icin butun idrar kum icinde kaliyor. kurudugunda parcalamadan toplarsan (everclean baya iyi topaklanir ama idrar islakken temizlemeyeceksin) 8 haftanin bile otesine gidebilirsin. ama sansimi zorlamadim.

everclean in eski kutularinda kullanim talimati olarak azaldikca ekleyin yazardi. (yenilerde yazmiyor) degisimden bahsetmezdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Mırmır Silica kullanıyorum. İki hafta önce de çift tuvalet kullanmaya başladım. Bayağı orjinal oldu. Velet açık olan tuvalete işiyor, kapalı olana da sıçıyor sdlkfjdsg.

Mırmır Silica bu arada 3 hafta falan rahat gidiyor bende. Daha fazla gittiği de oluyor kışın (daha az su içiyor).

Yalnız kumun dayanma süresi kedilerle ilgili direk; bazı gediler tuvaletlerini yaptıklarında sadece üstünü örtüyor. Bazılarıysa (misal benimki) tuvaletini yaptıktan sonra üstünü örtüp bir de 10 dakika karıştırıyor. Kumu örtüp karıştıran kedilerin kumları daha uzun gidiyor bir noktada birikme olup kumun formunu bozmadığından.
Sosyal ağlarda paylaş

Vancat kullanıyordum. 6'lı paket halinde satılıyordu sitesinde oldukça uygun oluyordu maliyeti. 2 kediye 10 kg'lık paket anca 3 hafta idare edebiliyordu gerçi. Koku sorunu oluyordu. Neyse dün sipariş vereyim derken 6'lık paketleri kaldırmışlar. Ben de dedim değişiklik yapayım şu meşhur Ever Clean'i deneyeyim.
http://www.adresemama.com/ever-clean-multiple-cat-extra-guclu-topaklasan-kedi-kumu-10-lt

Linklediğimi aldım multiple cat için diyor bakalım. Ama buda 1 ay götürürse beni çok pahalıya gelecek.
Sosyal ağlarda paylaş

vancat denemek için aldım ben de 4 tane. 21 liraya 10kg mu ne kallavi bişi, 2'şer tane ince ve kalın taneli alım. ince taneli olan çok kum gibi bütün eve yayıldı anasını satiim ya.

bu arada vancat'te koku problemi neredeyse hiç olmuyor. ki bizimkinin tuvaleti açık, kapalı olanlardan diil..

everclean'e baya iyi diyorlar baya ama o da baya pahalı. sonuçta kedi sıçacak lan içine :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
2 haftalık Ever Clean deneyiminden sonra ilk yorumlarımı yazabilirim. Daha alırken bile ya alt tarafı kum ne kadar farkı olabilir diyordum. Oluyormuş.

Hiç koku yapmadı hala ki 1 haftalık bayram tatilinde hiç temizlenmemesine rağmen. Çok iyi topaklanıyor o yüzden temizlemesi daha kolay ve temizlerken daha az kum kaybı oluyor. En büyük dezavantajı fiyatı ama performans açısından bakınca bundan sonra bu kumla devam edeceğim gibi gözüküyor şimdilik.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende baya amonyak koktu ya kum iki haftada her gün temizlememe rağmen. Bi de bi kutu nerdeyse bitti, bizimkilerin biri idrar yolu maması kullanıyo sanırım o işedi mi kallavi işiyo sdf
İki kutu bir ay anca gidicek iki kediye. Hiç uygun olmadı, başka bişeyler denicem istanbula dönünce
Sosyal ağlarda paylaş

Drall said:

Bende baya amonyak koktu ya kum iki haftada her gün temizlememe rağmen. Bi de bi kutu nerdeyse bitti, bizimkilerin biri idrar yolu maması kullanıyo sanırım o işedi mi kallavi işiyo sdf
İki kutu bir ay anca gidicek iki kediye. Hiç uygun olmadı, başka bişeyler denicem istanbula dönünce

multi cat yerine digerlerinden birini denesene.

not: zaten onu kullanmiyormussun. simdi gordum.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ozaman şey var ya.. Veterinerde sıra beklerken teyzenin biriyle konuşuyodum, konu kumlardan açıldı, kadın ismini söyledi de unuttum şimdi, bu kumların direk ham maddesini alıp kullanıyomuş böyle inşaat molozu gibi bişey dedi. Onun kedisi de pudralı, kokulu mokulu şeylere alerjisi varmış, en iyi sonucu bundan aldım dedi. Hatta böyle çok güzel topaklaşıyo, hem doğalmış da falan diye diye çok güzel pazarladı bana. Bulursam denicem ben de :D
Sosyal ağlarda paylaş

DRaGoN_SLaYeR said:

everclean için bahsettiğiniz her şeyi(harika topaklanma, sıfır koku, rahat temizleme) daha önce de bahsettiğim tigerino da yapıyor. Fiyat olarak biraz daha ucuz gibi. Fiyat çok gelen deneyebilir, 15kg si 50tl zooplus da.

- ever clean 2 tane 6kg 65 lira. 10 kilosu 54 lira
- tigerino 15kg 50 lira. 10 kilosu 33 lira
- van cat pet sitelerinde 10 kilosu 21 lira falan. hepsiburada'da 15 lira ama 10 lira da kargo bindiriyorlar, hb'den düzgün mama da bulamadım bedava kargo yapacak bi sipariş veremiyom :D bi halta yaramıyor.

neyse kısacası ever clean ve senin dediğin tigerino harbi aşırı saçma pahalıya geliyo lan.

iyi oldu topic'i gördüğüm, mama ve kum sipariş edecektim, unutmuştum.
Sosyal ağlarda paylaş

DRaGoN_SLaYeR said:

everclean için bahsettiğiniz her şeyi(harika topaklanma, sıfır koku, rahat temizleme) daha önce de bahsettiğim tigerino da yapıyor. Fiyat olarak biraz daha ucuz gibi. Fiyat çok gelen deneyebilir, 15kg si 50tl zooplus da.

- van cat pet sitelerinde 10 kilosu 21 lira falan. hepsiburada'da 15 lira ama 10 lira da kargo bindiriyorlar, hb'den düzgün mama da bulamadım bedava kargo yapacak bi sipariş veremiyom :D bi halta yaramıyor.

neyse kısacası ever clean ve senin dediğin tigerino harbi aşırı saçma pahalıya geliyo lan.

.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

DRaGoN_SLaYeR said:

.

vancat kendi sitesinden niye almıyorsun? 10kg 15 tl ve kargo da beleş
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...